Głównym założeniem tego rodzaju zabezpieczenia jest jak najszybsza pomoc poszkodowanej osobie. Assistance obejmuje wsparcie w takich sytuacjach jak zorganizowana interwencja na terenie naszej nieruchomości, gdy z przyczyn od nas niezależnych takich jak powódź, pożar, wybuch czy uderzenie pioruna, nie nadaje się ona do zamieszkania. Możemy wtedy liczyć na ochronę ocalałego mienia, transport do wskazanego przez nas miejsca pobytu tymczasowego lub pomoc przy organizacji pobytu w hotelu.

Ubezpieczenie assistance domu zapewnia nam również pomoc medyczną, jeśli na skutek nieszczęśliwego wypadku poniesionego w domu doznamy trwałego uszkodzenia ciała lub tzw. rozstroju zdrowia (wysoka temperatura, zakażenie). Innym rodzajem wsparcia w ramach assistance jest możliwość hospitalizacji na wypadek nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji, ubezpieczyciel zapewni nam również opiekę nad dziećmi, osobami wymagającymi opieki lub nawet nad zwierzętami.

Ubezpieczenie assistance daje nam również możliwość ze skorzystania z usług informacyjnych dotyczących najbliższych placówek medycznych, aptek czy numerów telefonów służb użyteczności publicznej.

Tak jak w przypadku każdego rodzaju ubezpieczeń, należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz o wyłączeniach.

W ubezpieczeniu domowym bardzo ważne są również dwie inne kwestie. Pierwszą są górne kwoty, czyli kwoty do których ubezpieczyciel zobowiąże się zapewnić nam daną usługę. W tym wypadku najlepiej skorzystać z serwisów internetowych firm ubezpieczeniowych, ponieważ większość z nich posiada tzw. kalkulatory ubezpieczeń, które mogą nam pomóc w podjęciu decyzji o zakupie danej polisy.

Drugą ważną kwestią jest sprawdzenie, jaką jest maksymalna ilość godzin trwania danej usługi udostępnionej przez ubezpieczyciela. Może się okazać, że w przypadku powodzi czy pożaru domu firma zapewni nam transport do hotelu i zapłaci nam za pobyt, ale maksymalnie dwóch dób hotelowych. Jeśli zdecydujemy się zostać w hotelu dłużej, będziemy musieli sięgnąć do własnej kieszeni.

Uwaga!

Przy zakupie ubezpieczenia assistance domu musimy również dokładnie oszacować wartość nieruchomości – jest to bardzo ważne przy ustaleniu sumy ubezpieczenia.

Korzystacie z ubezpieczenia assistance domu? Myślicie, że powinno być obowiązkowe? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUbezpieczenie domu w budowie – czy warto?
Następny artykułUbezpieczenie kredytu – informacje

Łukasz Latacz – absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność Europejska). Główne doświadczenie zawodowe zdobył jednak w instytucjach finansowych jako Doradca Klienta w Banku PKO BP oraz Banku BGŻ. W międzyczasie ukończył również studia podyplomowe Szkoły Biznesu organizowane przez Politechnikę Krakowską oraz Central Connecticut State University.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moja przygoda z tematyką bankowości i finansów rozpoczęła się dość przypadkowo, ale trwa do dziś. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ cały czas coś się w tej dziedzinie zmienia. Z racji ukończonych studiów interesuję się również polityką, choć jest ona czasem bardzo brutalna i denerwująca, zwłaszcza w naszym kraju.

W wolnym czasie słucham dobrej muzyki rockowej i czytam książki. Moją pasją jest również piłka nożna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here