Uroda Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

-

Szczotkowanie ciała na sucho stało się w ostatnim czasie niezwykle modne. Z tej metody korzystają zarówno gwiazdy, jak i influencerki dzielące się chętnie swoimi spostrzeżeniami na temat jej skuteczności z obserwatorkami. Sam proces szczotkowania nie wydaje się skomplikowany. Zdecydowanie bardziej od techniki liczy się w nim systematyczność. Jakie korzyści ze sobą niesie szczotkowanie ciała na sucho i czy z tej metody może skorzystać każdy? Spróbujmy poszukać odpowiedzi na te pytania.

Powiew nowości

Pomimo tego, że najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji nie zmieniają się od dawna, jej metody często bywają aktualizowane o nowości, które pojawiają się od czasu do czasu w świecie beauty. Dobrym tego przykładem jest szczotkowanie ciała na sucho, które w ostatnim czasie pobija sieć. Metoda ta przedstawiana jest jako skuteczny sposób na wygładzenie skóry, poprawę jej jędrności i elastyczności, który łączy w sobie cechy masażu i peelingu. W dodatku do korzystania z niej nie potrzeba szczególnych umiejętności ani drogich kosmetyków. Wystarczy specjalnie przeznaczona do tego celu szczotka, której zakup wiąże się z wydatkiem nieprzekraczającym kilkudziesięciu złotych. Czy warto wypróbować szczotkowanie ciała na sucho i wprowadzić do codziennego rytuału pielęgnacyjnego? Zdecydowanie tak! Dlaczego?

Szczotkowanie ciała na sucho – zalety

Lista zalet wynikających z regularnego szczotkowania ciała na sucho jest naprawdę długa. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się wygładzenie skóry, poprawa jej jędrności, sprężystości i elastyczności, redukcja cellulitu, zwiększenie poziomu nawilżenia skóry i jej witalności, wyrównanie i ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie obrzęków, poprawa krążenia, a także niezwykle przyjemne odprężenie.

Wykonywany systematycznie masaż jest w stanie w realny sposób poprawić kondycję skóry, a pierwsze efekty zauważalne są już po kilku zabiegach. Dodatkowo fantastycznie przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacyjnych, pomagając pozbyć się złuszczonego naskórka i odblokowując pory, co m.in. ogranicza ryzyko wrastania włosków i tworzenia się stanów zapalnych.

Szczotkowanie ciała na sucho to także dobre rozwiązanie przed nałożeniem samoopalacza, który dzięki poprzedzającemu go masażowi łatwiej i zdecydowanie bardziej równomiernie rozprowadza się na skórze, co pozwala uniknąć nieestetycznych smug.

Dla kogo?

Szczotkowanie ciała na sucho jest metodą pielęgnacji skóry, która tak naprawdę sprawdza się niemal u każdego. Są jednak wyjątki. Z tego zabiegu powinny zrezygnować osoby, których skóra skłonna jest do podrażnień. Wykluczeniem do jego przeprowadzenia są też wszelkiego rodzaju rany, zadrapania i otarcia naskórka. W przypadku znamion oraz pieprzyków należy zachować daleko idącą ostrożność, omijając podczas szczotkowania skóry obszary nimi pokryte. Nie zaleca się szczotkowania u osób, u których występują żylaki oraz tendencja do pękania naczynek, czyli tworzenia się tzw. pajączków. Wykluczeniem do szczotkowania ciała na sucho są też wszelkiego rodzaju choroby skóry, takie jak m.in. trądzik czy łuszczyca.

Jak i czym szczotkować?

Do szczotkowania ciała na sucho najlepiej wybierać szczotki wykonane z włókien naturalnych. W odróżnieniu od tych wykonanych ze sztucznych tworzyw nie powodują one podrażnień i są przyjazne dla skóry. W sprzedaży dostępna są szczotki z krótką lub długą rączką. Można je też znaleźć w ofercie marki Avon. W przypadku osób początkujących lepiej sprawdzają się szczotki z krótką rączką, która dopasowuje się do dłoni, co pozwala kontrolować siłę nacisku na ciało.

Szczotkować na sucho wybraną partię ciała trzeba systematycznie. Najlepiej codziennie, ewentualnie co drugi dzień, przez ok. 5 – 10 min. wykonując długie, posuwiste ruchy. Należy kierować się od dołu do góry, w stronę serca, szczotkując kolejne partie ciała. Nacisk szczotki na ciało powinien być odczuwalny, ale nie za mocny, tak aby nie przyczyniał się do podrażnień skóry i jej nadmiernego czerwienienia. Im większa systematyczność zabiegów, tym większe rezultaty pozwala wypracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki plecak motocyklowy wybrać?

Kierowca motocykla ma ograniczoną możliwość przewożenia bagażu, problemem może być nawet zabranie kilku podręcznych rzeczy, takich jak aparat fotograficzny, telefon komórkowy czy kąpielówki i ręcznik. Z pomocą przychodzą oczywiście dopasowane kufry, tankbagi, sakwy i inne standardowe metody przewożenia bagażu, ale nie zawsze są one praktyczne i wielozadaniowe. Najbardziej uniwersalny wydaje się zwykły plecak, który poza możliwością zabrania ze sobą bagażu podręcznego na motocykl, pozwala na swobodne przenoszenie go również pieszo.

Clienting – co to jest?

Marketing jest pojęciem i ideą rynku masowego. Na takim właśnie rynku czuje się dobrze i funkcjonuje efektywnie. Clienting to idea stosunkowo młoda, mogąca wpłynąć na całkowitą zmianę myślenia przedsiębiorców na temat reklamy. Zastępuje on marketing, ukierunkowując nas na jednostki. Clienting głosi zasadę, że to klient jest ostatecznym czynnikiem decydującym o sukcesie firmy. Według tej doktryny, powinniśmy jako przedsiębiorcy skupić się na kliencie. Dbać o rozwój dobrej z nim relacji, budować przywiązanie emocjonalne. Samo koncentrowanie się na wynikach sprzedaży czy obsłudze klienta rozumianej jedynie w techniczny sposób, w czasach tak mocno rozwiniętej konkurencyjności, to według Clientingu zdecydowanie za mało.

Zobacz też

Zespół przewlekłego zmęczenia – objawy, leczenie

To już ponad pół roku jak odczuwasz notoryczne, a niewyjaśnione zmęczenie, mimo że nie masz żadnej z dolegliwości, która przykuła Cię do łóżka. Nie pracujesz przy budowie piramid, ani nawet w kamieniołomach, a jednak ciągle padasz z nóg i nie masz na nic siły. Prawdopodobnie mogą to być oznaki depresji, ale być może dopadł Cię zespół przewlekłego zmęczenia.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: