Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho stało się w ostatnim czasie niezwykle modne. Z tej metody korzystają zarówno gwiazdy, jak i influencerki dzielące się chętnie swoimi spostrzeżeniami na temat jej skuteczności z obserwatorkami. Sam proces szczotkowania nie wydaje się skomplikowany. Zdecydowanie bardziej od techniki liczy się w nim systematyczność. Jakie korzyści ze sobą niesie szczotkowanie ciała na sucho i czy z tej metody może skorzystać każdy? Spróbujmy poszukać odpowiedzi na te pytania.

Powiew nowości

Pomimo tego, że najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji nie zmieniają się od dawna, jej metody często bywają aktualizowane o nowości, które pojawiają się od czasu do czasu w świecie beauty. Dobrym tego przykładem jest szczotkowanie ciała na sucho, które w ostatnim czasie pobija sieć. Metoda ta przedstawiana jest jako skuteczny sposób na wygładzenie skóry, poprawę jej jędrności i elastyczności, który łączy w sobie cechy masażu i peelingu. W dodatku do korzystania z niej nie potrzeba szczególnych umiejętności ani drogich kosmetyków. Wystarczy specjalnie przeznaczona do tego celu szczotka, której zakup wiąże się z wydatkiem nieprzekraczającym kilkudziesięciu złotych. Czy warto wypróbować szczotkowanie ciała na sucho i wprowadzić do codziennego rytuału pielęgnacyjnego? Zdecydowanie tak! Dlaczego?

Szczotkowanie ciała na sucho – zalety

Lista zalet wynikających z regularnego szczotkowania ciała na sucho jest naprawdę długa. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się wygładzenie skóry, poprawa jej jędrności, sprężystości i elastyczności, redukcja cellulitu, zwiększenie poziomu nawilżenia skóry i jej witalności, wyrównanie i ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie obrzęków, poprawa krążenia, a także niezwykle przyjemne odprężenie.

Wykonywany systematycznie masaż jest w stanie w realny sposób poprawić kondycję skóry, a pierwsze efekty zauważalne są już po kilku zabiegach. Dodatkowo fantastycznie przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacyjnych, pomagając pozbyć się złuszczonego naskórka i odblokowując pory, co m.in. ogranicza ryzyko wrastania włosków i tworzenia się stanów zapalnych.

Szczotkowanie ciała na sucho to także dobre rozwiązanie przed nałożeniem samoopalacza, który dzięki poprzedzającemu go masażowi łatwiej i zdecydowanie bardziej równomiernie rozprowadza się na skórze, co pozwala uniknąć nieestetycznych smug.

Dla kogo?

Szczotkowanie ciała na sucho jest metodą pielęgnacji skóry, która tak naprawdę sprawdza się niemal u każdego. Są jednak wyjątki. Z tego zabiegu powinny zrezygnować osoby, których skóra skłonna jest do podrażnień. Wykluczeniem do jego przeprowadzenia są też wszelkiego rodzaju rany, zadrapania i otarcia naskórka. W przypadku znamion oraz pieprzyków należy zachować daleko idącą ostrożność, omijając podczas szczotkowania skóry obszary nimi pokryte. Nie zaleca się szczotkowania u osób, u których występują żylaki oraz tendencja do pękania naczynek, czyli tworzenia się tzw. pajączków. Wykluczeniem do szczotkowania ciała na sucho są też wszelkiego rodzaju choroby skóry, takie jak m.in. trądzik czy łuszczyca.

Jak i czym szczotkować?

Do szczotkowania ciała na sucho najlepiej wybierać szczotki wykonane z włókien naturalnych. W odróżnieniu od tych wykonanych ze sztucznych tworzyw nie powodują one podrażnień i są przyjazne dla skóry. W sprzedaży dostępna są szczotki z krótką lub długą rączką. Można je też znaleźć w ofercie marki Avon. W przypadku osób początkujących lepiej sprawdzają się szczotki z krótką rączką, która dopasowuje się do dłoni, co pozwala kontrolować siłę nacisku na ciało.

Szczotkować na sucho wybraną partię ciała trzeba systematycznie. Najlepiej codziennie, ewentualnie co drugi dzień, przez ok. 5 – 10 min. wykonując długie, posuwiste ruchy. Należy kierować się od dołu do góry, w stronę serca, szczotkując kolejne partie ciała. Nacisk szczotki na ciało powinien być odczuwalny, ale nie za mocny, tak aby nie przyczyniał się do podrażnień skóry i jej nadmiernego czerwienienia. Im większa systematyczność zabiegów, tym większe rezultaty pozwala wypracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here