4 cechy prawdziwie przytulnego salonu

Salon to specjalne miejsce w każdym domu. To w nim wypoczywamy, zbieramy siły po długim dniu pracy lub spotykamy się ze znajomymi. Skoro jest tak ważny, powinniśmy zadbać o to, żeby był perfekcyjnie zaprojektowany.

Co w tym przypadku może oznaczać „perfekcja”? Salon musi wyróżniać się kilkoma, podstawowymi cechami. Jakimi? Cztery najważniejsze zaprezentujemy poniżej. Zapraszamy do dalszej lektury.

Salon – rekreacja i przestrzeń dla gości

Salony bywają bardzo różne. Jedne stanowią stricte reprezentacyjną przestrzeń, wykorzystywaną wyłącznie do relaksu i podejmowania gości. W innych domach spełniają rolę wielofunkcyjnego głównego pomieszczenia dziennego, łączącego strefę wypoczynku z jadalnią i gabinetem do pracy.

W każdym z opisanych przypadków dominująca jest jednak rola rekreacyjno-reprezentacyjna. Co zrobić, żeby salon spełniał należycie swoją funkcję? Trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie, które pozwoli stworzyć miejsce, które wyróżniają cztery cechy perfekcyjnego salonu – przytulnego i przyjaznego użytkownikom.

1.     Wygoda ponad wszystko

Skoro salon wykorzystujemy do wypoczynku, muszą się w nim znaleźć odpowiednie elementy wyposażenia. Podstawą są oczywiście komfortowe meble. W centrum pomieszczenia umieszcza się sofy i fotele oraz stoliki kawowe. To one tworzą strefę do relaksu, z której chętnie korzystamy w pojedynkę, z domownikami lub gośćmi.

Meble do salonu powinny gwarantować wygodę siedzenia oraz wyróżniać się trwałością – w końcu mamy zamiar wykorzystywać je każdego dnia.

Nie zapominajmy także o odpowiednich lampach – to one pozwalają na relaks z książką, przyjmowanie gości lub pracę.

2.     Bezpieczeństwo użytkowania

Przytulny salon musi być także bezpieczny. Dotyczy to nie tylko pomieszczeń, z których korzystają małe dzieci. Jak zatem zbudować taką przestrzeń? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie oświetlenie główne, na przykład od Azzardo, które pozwoli na bezproblemowe przemieszczanie się, bez obaw o bolesny upadek.

Warto także perfekcyjnie zaplanować wszystkie instalacje – niech zapewniają właściwą temperaturę, ilość światła oraz dostęp do wszystkich sprzętów, które mogą być potrzebne.

3.     Funkcjonalność – klucz do przytulności

O ergonomii najczęściej mówi się w przypadku przestrzeni biurowych. Przydaje się ona jednak również w domowym zaciszu. Perfekcyjne zaplanowanie salonu sprawia, że staje się on znacznie bardziej funkcjonalny. W efekcie żyje się nam znacznie przyjemniej i wygodniej.

Podstawą jest oczywiście właściwe rozmieszczenie mebli oraz wszelkich sprzętów, które zawsze chcemy mieć pod ręką. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań sprawia, że wszystkie przedmioty są zawsze w zasięgu ręki, a nawet mała przestrzeń staje się naprawdę użyteczna i dobrze wykorzystana.

4.     Dekoracyjność – wisienka na torcie aranżacji

Skoro salon ma być częścią domu dla domowników i gości, powinien wyróżniać się pod względem estetycznym. Dlatego też to właśnie w tym pomieszczeniu pojawiają się najczęściej przedmioty dekoracyjne. Na sofach układa się ozdobne poduszki. Montuje się okazałe żyrandole lub inne typy oświetlenia ozdobnego. Wszystko po to, by salon prezentował się okazale i po prostu pięknie.

Mnogość popularnych obecnie stylów wnętrzarskich potrafi przyprawić o zawrót głowy. Każdy z nich wyróżnia się innymi akcesoriami, wpisującymi się wyglądem w daną tendencję. Zadbajmy zatem o to, żeby wszystkie elementy były dopasowane do siebie i tworzyły spektakularną całość.

W ten sposób zbudujemy salon, który sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom – zapewni idealne miejsce do relaksu, a także stanie się przestrzenią, z której będziemy naprawdę dumni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here