Zakupy Jak działa monitoring IP i kto może z niego...

Jak działa monitoring IP i kto może z niego korzystać?

-

Dzięki postępującej miniaturyzacji kamer i coraz większej popularności domowych sieci internetowych monitoring wizyjny IP stał się rozwiązaniem dostępnym dla niemal każdego użytkownika. Tego typu rozwiązanie można wdrożyć praktycznie w każdym współczesnym mieszkaniu, domu, sklepie czy niewielkim budynku firmowym, zyskując tym samym jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie obiektu i to w niezwykle przystępnej cenie. Czym jest ten system bezpieczeństwa i gdzie warto go zainstalować?

Podgląd w czasie rzeczywistym

W odróżnieniu od tradycyjnej telewizji przemysłowej, w której wszystkie kamery były podłączone do rejestratora w sposób fizyczny, kablami, w nowoczesnym monitoringu wizyjnym taka potrzeba w ogóle nie występuje. Kamery korzystają z zasobów domowej sieci wi-fi i można uzyskać do nich zdalny dostęp z poziomu odpowiedniej aplikacji zainstalowanej w telefonie czy tablecie. Obsługa całego systemu jest niezwykle prosta, a wszelkie niepożądane zdarzenia zapisują się w sposób automatyczny w chmurze, dzięki czemu włamywacz nie może ich usunąć. Monitoring wizyjny IP nie wymaga obecności klasycznie rozumianego rejestratora. Do zapisanych materiałów wideo mamy dostęp zdalny. Nie trzeba zatem inwestować w kosztowny rejestrator czy dyski twarde niezbędne do gromadzenia danych. Poza tym użytkownik systemu może w dowolnym momencie uzyskać dostęp do dowolnej z kamer podłączonych do systemu.

Ochrona nieruchomości – domów, sklepów, biur i innych małych lokali

Zastosowania nowoczesnych systemów dozoru wizyjnego działających w oparciu o sieć internetową są bardzo szerokie. Ze względu na łatwość montażu kamer i brak konieczności stosowania fizycznych rejestratorów obrazu montaż i koszt wykonania takich zabezpieczeń jest niski, dostępny dla niemal każdego użytkownika. Monitoring wizyjny bazujący na kamerach IP to rozwiązanie idealne dla odbiorców indywidualnych, właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań, którzy często wyjeżdżają i chcą mieć możliwość podglądu swojej nieruchomości w sposób zdalny, z poziomu smartfona. Takie rozwiązania powinny zainteresować również właścicieli małych biznesów, przede wszystkim sklepów i lokali usługowych, które można zabezpieczyć przy pomocy zaledwie kilku kamer.

Największą zaletą nowoczesnych urządzeń cyfrowych, które do sprawnego działania wymagają dostępu do Internetu, jest łatwość montażu i obsługi, doskonała jakość rejestrowanego obrazu, niskie koszty i łatwość rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego o nowe elementy – kamery, które chcemy zainstalować w wymagających dodatkowej ochrony miejscach, na przykład w ogrodzie, na podjeździe czy w garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak należy zachowywać się w autobusie?

Savoir-vivre traktuje autobus tak jak miejsce publiczne. Nie uniknął więc narzucania swoich zasad również w tym pojeździe. Dobre maniery obowiązują od wejścia do autobusu aż do końca podróży.

Jakie są koszty ubezpieczenia kredytu?

Banki coraz intensywniej oferują nam ubezpieczenia kredytów. Z jednej strony mogą one zabezpieczać przed nieprzewidzianymi komplikacjami finansowymi, takimi jak – na przykład – utrata pracy (w ograniczonym zakresie), ale z drugiej generują dodatkowy koszt, który podawany jest najczęściej w postaci procentowej. Może się on wahać w granicach od 0,2% do około 0,5% w skali miesiąca. Na pierwszy rzut oka kwoty te mogą wydawać się niewielkie, ale musimy zdawać sobie sprawę, że jest to procent od całości pożyczonej sumy pieniędzy, a nie od miesięcznej raty.

Zobacz też

Jak zrezygnować z karty kredytowej?

Przyczyny rezygnacji z karty kredytowej są różnorakie. Niektórzy klienci pozbywają się takiego środka płatniczego z uwagi na nieprzyjemne doświadczenia, które stały się ich udziałem na wskutek niefrasobliwości. Innych zniechęcają stosunkowo wysokie koszty stałe (opłata za wydanie, ubezpieczenie od kradzieży, ubezpieczenie spłaty zadłużenia), które wynoszą w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt złotych rocznie.

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: