Książka o sporcie 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że od kilku miesięcy spędzamy bardzo dużo czasu w izolacji. Aby nie narażać się na chorobę wielu ludzi podejmuje pracę zdalną, dzieci uczą się on-line, a wszystkie sprawy staramy się załatwiać przez internet. Co robić, aby czas spędzony w domowym zaciszu nie był stracony? 

Jeżeli interesujesz się sportem i chcesz poświęcić swojemu hobby więcej czasu, zdecyduj się na poznanie ciekawych pozycji książkowych oraz obejrzenie filmów i seriali o gwiazdach sportu. 

Książka o sporcie 

O zaletach wynikających z czytania książek można opowiadać bardzo długo. Czytanie obniża  stresu, poprawia zdolności językowe, rozwija kreatywność. W dzisiejszych czasach wielu ludzi decyduje się na słuchanie audiobooków, dzięki czemu można połączyć dwie czynności na raz. Możesz np. wyjść na spacer i przesłuchać kilka rozdziałów ulubionej książki. Jakie pozycje książkowe o tematyce sportowej są godne polecenia? Poniżej przedstawiamy nasze typy. 

Stan Futbolu

Stan Futbolu” to przede wszystkim program, którego możemy posłuchać na kanałach Weszło i TVP Sport. Prowadzący programu, czyli Krzysztof Stanowski, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy piłkarskich w Polsce, wydał książkę o tej samej nazwie. Książka to zbiór anegdot i przemyśleń na temat futbolowej rzeczywistości. Stanowski pokazuje kulisy sportu, a to wszystko okraszone jest typowym dla niego ciętym językiem i humorem. Wydaje się, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. 

„11 pierścieni” 

Książka „11 pierścieni” jest poświęcona postaci Phil`a Jackson`a, czyli jednego z najbardziej utytułowanych trenerów w historii sportu. Tytuł książki wziął się stąd, że Jackson wygrywał najlepszą ligę koszykówki ze swoimi klubami aż 11 razy, a prowadzone przez trenera drużyny wygrały 70% meczów. Jeżeli interesuje Cię NBA, to w książce trenera znajdziesz wiele smaczków w postaci zakulisowych historii najlepszych zawodników na świecie. To również doskonały przewodnik po tym, jak budować siłę zespołu. 

Maraton filmowy 

Wielu z nas ma listę filmów, które od zawsze chce obejrzeć, ale nigdy nie znajduje na to czasu. Kiedy poddajemy się kwarantannie – dobrowolnej lub wymaganej przez prawo, możemy nadrobić wszystkie filmowe zaległości. 

Pamiętaj, aby zawsze oglądać filmy i seriale tylko z legalnych źródeł. W dzisiejszych czasach mamy spory wybór różnych platform streamingowych, których miesięczny abonament kosztuje zazwyczaj tyle, co podwójny bilet na seans kinowy. Poniżej przedstawimy kilka propozycji filmów i seriali na wieczór. 

Ikar

Film „Ikar” dostępny jest na platformie streamingowej Netflix. Film został nagrodzony Oscarem. W filmie poznamy historię amerykańskiego kolarza Bryan`a Fogel`a, który testował środki dopingowe na sobie, aby zrozumieć ich prawdziwy wpływ na osiągi sportowców. Dużą rolę w filmie odgrywa znany Grigorij Rodczenkow – dyrektor Moskiewskiego Centrum Antydopingowego. Doktora możemy pamiętać z sytuacji, kiedy to przyznaje przed kamerami, że rosyjscy olimpijczycy oszukiwali w Soczi system kontroli antydopingowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here