Wnętrza Aranżacja salonu w stylu rustykalnym

Aranżacja salonu w stylu rustykalnym

-

Styl rustykalny współgra z naturą, naturalnymi materiałami, ciepłą kolorystyką.

Kolory pasujące do wnętrz wiejskich, czy rustykalnych to biel, ciepłe brązy, kolor żółty, pomarańczowy, kolory ziemi.

We wnętrzu wiejskim używa się dużej ilości drewna – wykonuje się z nich meble, boazerię, elementy dekoracyjne na ścianach i suficie.

Podłoga w salonie oczywiście najpiękniej wygląda prawdziwa drewniana, może być również postarzana. Dobrze kiedy w salonie pojawi się kominek – jest to serce salonu, które nadaje ciepła i przyjaznej domowej atmosfery. Wokół niego ustawia się kanapy i fotele, obok kominka leży pięknie ułożone drewno opałowe i znajdują się akcesoria kominkowe z kutego żelaza.

W salonie w stylu wiejskim doskonale prezentują się wszelkie widoczne drewniane belki – można wykonać ich imitację na suficie. We wnętrzach rustykalnych używa się również cegły – mogą one stanowić nie tylko przegrodę między pomieszczeniami, ale także ładnie będą prezentowały się na kominku lub głównej ścianie w salonie.

Uwaga!

Meble w salonie powinny być drewniane, może to być drewno postarzane, z widocznymi sękami i słojami. Kanapy i fotele – miękkie, wygodne, rozłożyste, wykończone wzorzystym materiałem.

We wnętrzu rustykalnym używa się sporej ilości tkanin w postaci firanek, zasłon, ażurowych obrusów, pledów, narzut, haftowanych serwetek. Te wszystkie elementy dopełniają
i podkreślają styl.

W salonie pojawiają się również drewniane kredensy, regały, półki, komody, gablotki, podnóżki, wyższe stoliki kawowe, ławy.

Duży nacisk kładzie się na elementy ozdobne – wiklinowe kosze, gliniane akcesoria , garnki, talerze, misy, obrazy, wiszące na ścianach tkaniny, elementy rękodzielnicze. Te wszystkie elementy niewątpliwie budują charakterystyczny dla wnętrza wiejskiego klimat. Jednak należy pamiętać i uważać na ilość ozdób, jeśli nie chcemy zrobić ze swego mieszkania muzeum. Jak we wszystkim, tak i tu potrzebny jest umiar i zachowanie proporcji.

Co Was przekonuje do stylu rystykalnego? Co w nim lubicie najbardziej?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak gotować ziemniaki?

Ziemniaki są podstawą polskiej kuchni. Znamy je do dzieciństwa, jemy kilka razy w tygodniu, lubimy. Jest mnóstwo potraw, do których używamy ziemniaków, w wielu innych to one stanowią bazę. Są źródłem potasu i magnezu. Mają działanie zasadotwórcze, przez co równoważą np. kwasotwórcze mięsa. Ziemniaki zawierają błonnik.

Dziecko nie chce jeść – co zrobić?

Problem dzieci, które nie chcą jeść posiłków przygotowanych specjalnie dla nich, spędza sen z powiek wielu rodzicom. Ani namowy, ani próby przekupstwa zabawkami nie zmieniają postanowienia naszej pociechy, czy jest jednak sens zmuszać dziecko do jedzenia?

Zobacz też

Co to jest polisa strukturyzowana?

Polisa strukturyzowana zalicza się do szerszej kategorii produktów finansowych, które są określane jako polisy lokacyjne. Wyróżniają się one złożonym charakterem ponieważ łączą w sobie cechy ubezpieczenia na życie oraz produktu inwestycyjnego. Dlatego środki wpłacane przez klienta są dzielone na dwie odrębne części. Pierwsza z nich zostaje zainwestowana przy pomocy rozmaitych instrumentów finansowych, podczas gdy reszta kapitału pełni rolę składki w ramach konwencjonalnego ubezpieczenia na życie i dożycie.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: