Kamień kładzie się na ścianach, podłodze, używa się go do wykonywania niektórych elementów mebli. Do wystroju łazienki możemy zatem użyć np. piaskowca, czy trawertynu.

Ściany często są również przecierane, postarzane, wykonuje się tynki strukturalne (nierówne w swej fakturze, zatarte), stiuki.

Aby nie wpędzić się w zbyt wysokie koszta, możemy użyć równie dobrze klasycznych płytek, utrzymanych w stylu egipskim. Obecnie na rynku coraz więcej firm posiada w swoim asortymencie serie płytek i dekorów z egipskimi motywami.

Starożytny Egipt to również płaskorzeźby i malowidła, przedstawiające bogów, ludzi, zwierzęta, scenki rodzajowe z życia Egipcjan. Dlatego też warto poszukać różnych elementów dekoracyjnych w sklepach z antykami, w sklepach internetowych, aukcjach, czy targach staroci. Warto również zastanowić się nad zaproszeniem do współpracy sprawnej malarki, aby udekorowała nam ściany.

Egipt to również pismo hieroglificzne – do kupienia są szablony, które pomogą w miarę realistycznie je odtworzyć.

Wnętrze egipskie wydaje się być urządzone ‘na bogato’ – doskonałymi dodatkami są tutaj elementy wykonane ze złota lub miedzi. Kolor złoty pojawia się w dekoracjach ściennych, malowidłach. Zatem wybór baterii łazienkowych nasuwa się sam – idealne będą miedziane lub pozłacane, stylizowane na retro. W kolorze starego złota możemy także wybrać ramę do lustra – efektownie będzie się prezentowało lustro w grubej rzeźbionej pozłacanej ramie.Łazienka w stylu egipskim powinna być utrzymana w naturalnej kolorystyce – będą to odcienie beżu, brązu, ecru, koloru żółtego, delikatnej pomarańczy, sepii, bieli, starego złota.

Blaty łazienkowe lub szafki możemy wykonać również z drewna (raczej użyjemy forniru niż pełnego drewna) – np. cedru lub sykomory. W łazience, chcąc podkreślić styl, możemy także wstawić taborety, niskie krzesła lub skrzynie w stylu egipskim, zakupione w sklepie z antykami. Wzmocnieniem stylu będą również takie elementy jak kolumny, pilastry, czy figurki faraona, mydelniczki i kubki utrzymane w stylu. Armatura łazienkowa może być biała, jednak powinna być stylizowana. Wanna – powinna być wyeksponowana, może stać na podeście ze schodkami, może być również wolnostojąca (np. żeliwna).

Łazienka w stylu egipskim to nastrojowy salon kąpielowy, oświetlenie zatem powinno być dość ciemne, klimatyczne. Ciekawie będą wyglądały ustawione we wnętrzu świece lub świeczniki.

Czy resztę pomieszczeń również chcecie zaaranżować w stylu egipskim? Co Wam się w nim podoba?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak serwować białe wino?
Następny artykułŁazienka w stylu greckim – aranżacje

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here