Jeżeli zdecydowaliśmy się na zabudowanie lodówki, powinniśmy wiedzieć, że takie rozwiązanie ma swoje zalety, jak też wady. Do tych ostatnich zaliczyć można mniej dostępnych możliwości ustawienia tego sprzętu. W przeciwieństwie do lodówek wolno stojących, musimy bowiem zrezygnować z umieszczenia go z dala od kuchennych szafek. Zabudowana chłodziarko-zamrażarka stanowi zazwyczaj jeden ciąg z kuchennymi meblami. Taki układ szafek i sprzętów sprawdzi się więc głównie w większych kuchniach. Właściciele niewielkich pomieszczeń często z konieczności wybrać muszą lodówkę wolno stojącą (z uwagi na fakt, że można ją wpasować w niemal każdy wolny skrawek wnętrza).

Zabudowana chłodziarko-zamrażarka to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać w kuchni wrażenie jednolitości i spójności. Pod frontem szafek kryć się mogą sprzęty o dużych gabarytach, które po ich schowaniu nie będą przytłaczały kuchni. Tak urządzone pomieszczenie prezentuje się schludnie, czysto i nowocześnie.

Okazuje się, że lodówka nie zawsze musi być zabudowana frontami meblowymi. Chłodziarkę wpasować też można we wnękę w ścianie, o ile wymiary wgłębienia na to pozwolą. W takim wypadku kupujemy typową lodówkę wolno stojącą – do wyboru mamy modele w różnych kolorach i stylach. Ponieważ na rynku dostępne są różne rozmiary chłodziarek, może się okazać, że znajdziemy taką, która idealnie zmieści się w niewykorzystywanej do tej pory wnęce. To nie koniec procesu zabudowywania lodówki – wciąż przecież dysponujemy wolną przestrzenią nad tym sprzętem. Możemy je efektywnie zagospodarować umieszczając tam szafki na wymiar. Sięgać one powinny sufitu, dzięki czemu cała powierzchnia wnęki zostanie umiejętnie wykorzystana.

Uwaga!

Jak widać, zabudowa lodówki nie zawsze musi oznaczać zasłonięcie jej frontami i ustawienie w jednym ciągu z szafkami kuchennymi. Jeżeli dysponujemy pomieszczeniem o nieregularnym kształcie, może się okazać, że znajdujące się w nim wnęki, które do tej pory przysparzały raczej problemu, stanowią idealną lokalizację dla lodówki, którą możemy pomysłowo zabudować, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Co myślicie o lodówkach do zabudowy? To dobre rozwiązanie? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki dywan do pokoju dziecięcego?
Następny artykułJaką lodówkę kupić?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here