Wnętrza Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

-

Zanim omówione tutaj zostaną różne ciekawe propozycje dywanów do pokoju dziecięcego, warto wspomnieć kilka słów o właściwościach, które powinny one spełniać. Dywan to element aranżacji wnętrza, którego nie wymienia się co roku, więc najlepiej postawić na wysoką jakość. Włókna produktu powinny być sprężyste i miękkie, gdyż dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Pamiętajmy, że dywan w pokoju naszej małej pociechy jest wyjątkowo narażony na poplamienia i zniszczenie, dlatego wybierzmy taki, który jest wytrzymały i łatwy w utrzymaniu. Unikajmy też jasnych kolorów, gdyż jest raczej pewne, że ciężko będzie zachować nienaganny stan takiego dywanu.

Powyżej omówione zostały cechy dywanów istotne z punktu widzenia rodziców, czas przejść do tych, które docenią dzieci. Dywany pobudzają wyobraźnię naszej pociechy i są znakomitym miejscem na zabawę. Oczywiście, będzie tak o ile, kierując się względami czysto praktycznymi, nie wybierzemy jednolitej wykładziny dywanowej w raczej ciemnym kolorze, a postawimy na dodatek, który przykuje uwagę dziecka. Mamy tutaj do wyboru dwa typy dywanów – edukacyjne bądź typowo dekoracyjne, co nie oznacza, że jeden produkt nie może łączyć obu tych funkcji. Dywany dekoracyjne to te, które przedstawiają ulubione przez nasze dziecko motywy, ciekawe wzory lub oryginalne kształty. Decydując się na ten rodzaj dywanu uważajmy, gdyż gusta naszej pociechy mogą się szybko zmieniać. Zamiast więc wizerunku z ulubionej w danym momencie bajki, można wybrać uniwersalne wzory i rysunki. Dywany edukacyjne są nie tylko kolorowe i ładne, lecz także dyskretnie łączą zadania miejsca do zabawy i nauki. Przedstawiać one mogą na przykład mapę świata, obrazki z podpisami w obcym języku, plany miast, ciekawie rozmieszczone liczby lub litery itp.

rodzeństwo Fot. photoxpress.com

Uwaga!

Dywany wracają do łask po latach nieobecności w naszych domach i mieszkaniach. Nie tylko są one prostym sposobem na dekorację wnętrza, lecz także wygłuszają i ocieplają pomieszczenie, działają antyalergicznie oraz chronią podłogę. To wszystko sprawia, że są wręcz idealne do pokoju dziecięcego. Jeżeli wybierzemy dywan o ciekawym fasonie, kształcie, kolorach czy nadruku, możemy być pewni, że nasza pociecha spędzi długie godziny, miło się na nim bawiąc.

Postawiliście na dywan w pokoju swojego Malucha? Jaki wybraliście? Dajcie znać.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Testy psychologiczne a rekrutacja

Czy warto stosować testy psychologiczne podczas rekrutacji? Różnego rodzaju testy, przede wszystkim wiedzy czy osobowości są popularnym elementem procesów rekrutacyjnych, jednakże ich wiarygodność szczególnie w kontekście chęci jak najlepszego zaprezentowania się przez kandydata są często poddawane w wątpliwość przez specjalistów.

Nowelizacja ustawy o zwierzętach niebezpiecznych w 2011 roku

Na przetrzymywanie jakich zwierząt trzeba mieć odpowiednie pozwolenie? W sierpniu 2011 r. weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi przetrzymywanie wielu gatunków zwierząt w domu przestało być legalne. Lista objętych zakazem gatunków jest olbrzymia i za jej sprawą możemy np. zapomnieć o szympansie w domu. Dużo łatwiej będzie za to z żyrafą w ogródku...

Zobacz też

Jak zachować się na basenie hotelowym?

Każdy hotel i pensjonat rządzą się własnymi prawami. W niektórych obiektach mogą być wyznaczone specjalne godziny, w których można korzystać z basenu. W takim wypadku należy dostosować się do zasad panujących w danym ośrodku.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: