Jak zmienić wygląd kuchni z pomocą gotowych frontów

W tym momencie aranżacje kuchenne tworzy się w taki sposób, by były one tak samo funkcjonalne, jak i po prostu miłe dla oka. Na ostateczna wartość projektu złoży się mnóstwo szczegółów, a w tym oczywiście wszelkie meble, które tylko pojawią się w pomieszczeniu. W tym tekście przyjrzymy się kwestii tego, jak wybrać fronty kuchenne. To właśnie one w kuchni bardzo często jako pierwsze rzucają się w oczy, więc to one muszą do tej kuchni idealnie pasować, a wręcz tworzyć jej wizerunek.

Krok 1 – wybór materiału

Styl szafek może wynikać w dużej mierze właśnie ze sposobu ich wykonania. Tworzywo użyte w procesie produkcji wpłynie też na pewno na jakość szafek, a warto zadbać o to, by była ona jak najwyższa, aby tych szafek nie trzeba było za szybko zmieniać lub naprawiać i zbyt często myć bądź odkażać.

Jako że Polacy są prawdziwymi miłośnikami naturalnych materiałów, dość często sięgają oni po wyroby wykonane z prawdziwego drewna, jednakże nie zawsze będzie ono najlepszym wyborem. Pod wpływem wody drewno może puchnąć i po prostu się niszczyć, a jednak w kuchni niejednokrotnie zdarzy się coś na nie wylać, bo tego po prostu nie da się uniknąć. Alternatywą będą więc tworzywa imitujące drewno. Warto też rozważyć zastosowanie dodatkowych przeszkleń, które świetnie się prezentują, a które można wykonać nie ze zwykłego drewna, a np. z akrylu, aby uzyskać lepszą wytrzymałość frontów.

Krok 2 – wybór wykończenia

Zakładając, że wybór rzeczywiście padł na akrylowe fronty do kuchni, trzeba będzie zadecydować jeszcze o ich wykończeniu, które może zostać przygotowane na dwa różne sposoby. Akrylowe fronty bywają bowiem albo matowe, albo błyszczące. Oba efekty robią wrażenie, ale każdy z nich prezentuje się inaczej. To ważne, by wykończenie frontów dopasować do stylu panującego w kuchni.

Fronty matowe kojarzą się raczej ze stylem nowoczesnym. Rzadko kiedy występują w aranżacjach klasycznych i tradycyjnych, jednakże można się z nimi spotkać w pomieszczeniach utrzymanych w skandynawskim czy też minimalistycznym klimacie. Połysk bywa jednak korzystny dla dekoracyjności oraz… rozmiaru pomieszczenia. Fronty z połyskiem bardzo często polecane są tym mniejszym kuchniom. Dzięki temu, że wspaniale odbijają światło, potrafią zagwarantować swojemu otoczeniu większą przestronność i doprowadzić do tego, że kuchnia zaczyna wyglądać tak, jak gdyby była po prostu większa niż rzeczywiście jest.

Krok 3 – określenie koloru

Gdy materiał wykonania oraz wykończenie powierzchni zostaną już określone, nadejdzie pora na zastanowienie się nad kolorem mebli. Tutaj do wyboru są zwykle dwie podstawowe drogi stylistyczne. Można więc pójść albo w kierunku barw ciemniejszych, albo w stronę barw jaśniejszych i zarazem bardziej neutralnych.

W tym momencie gotowe fronty do szafek kuchennych przeważnie są właśnie białe albo też kremowe lub popielate. Jasne barwy fantastycznie sprawdzają się w kuchniach, które z założenia nie są zbyt duże. Ciemniejsze fronty pasują jedynie do większych i odpowiednio zaaranżowanych przestrzeni, w których będzie przeważać np. styl glamour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here