Drzwi stanowią zazwyczaj inwestycję na długie lata, więc ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Przede wszystkim, postawmy na produkty renomowanej firmy oraz sprawdźmy normy jakości i certyfikaty producenta. Drzwi, abstrahując od pożądanych walorów estetycznych, powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem. Nikt przecież nie chce, by po stosunkowo niedługim użytkowaniu, stolarka drzwiowa była wypaczona, rozklejona czy też źle chodziła w zawiasach.

Pamiętajmy też, że drzwi, oprócz oddzielania od siebie poszczególnych pomieszczeń, powinny też zapewniać bezpieczeństwo i intymność. Właśnie dlatego w niektórych pokojach, jak np. sypialni, warto jest zamontować stolarkę o większej dźwiękoszczelności (z wypełnieniem np. z płyty pilśniowej).

Przejdźmy do popularnych materiałów, z których wykonana jest stolarka wewnętrzna. Do wyboru mamy okleiny naturalne i drewnopodobne (syntetyczne). Te pierwsze są oczywiście droższe, jednak charakteryzują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Zaletą drzwi wykonanych z materiałów syntetycznych jest fakt, że nie wymagają one takiej troski i konserwacji, co materiały naturalne oraz są stosunkowo bardziej przystępne cenowo.

Uwaga!

W zależności od wielkości pomieszczeń, mamy do wyboru drzwi jedno i dwuskrzydłowe oraz różne typy drzwi przesuwanych. Te pozwalają zagospodarować powierzchnię, która musiałaby pozostać wolna w przypadku otwieranych skrzydeł. Właśnie dlatego sprawdzą się one zwłaszcza w niewielkich pokojach lub też jeżeli chcemy oddzielić aneks od części jadalnej, czy garderobę od sypialni. Drzwi dwuskrzydłowe są nie tylko wygodne, lecz także dodają pomieszczeniem niebanalnego wyglądu. Pozwolić sobie na nie mogą jednak tylko właściciele mieszkań czy domów o dużych metrażach. W przypadku mieszkań tradycyjnych, najlepiej sprawdzą się drzwi jednoskrzydłowe – ogromny wybór kolorów, materiałów wykończeniowych i zdobień sprawia, że z pewnością znajdziemy odpowiednią stolarkę pasującą do planowanego wystroju wnętrza.

I co Wy na to? Na jakie drzwi się zdecydowaliście? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysły na przekąski dla dzieci
Następny artykułRozwój dziecka przez zabawę – czy zabawa uczy?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here