Wnętrza Jakie grzejniki do łazienki?

Jakie grzejniki do łazienki?

-

Na początek kilka słów o przypadkach, kiedy dodatkowe źródło ciepła jest raczej zbędne. W starszego typu mieszkaniach w bloku łazienka jest zwykle bardzo mała – na tyle, że nie mieści się w niej nawet pralka. Można się w tym jednak doszukać swoistej zalety – często w jednym z rogów pomieszczenia przebiegają piony grzewcze, które w zupełności wystarczą, aby ogrzać niewielką przestrzeń. Instalacja dodatkowego grzejnika jest wtedy zupełnie zbędna – nie tylko ze względu na odpowiednią temperaturę panującą w pomieszczeniu, lecz także po prostu z uwagi na brak miejsca dla takiego sprzętu.

Przejdźmy do sytuacji, gdy dodatkowe źródło ciepła jest jak najbardziej wskazane. Oczywiście, dotyczy to dużych pomieszczeń – zarówno łazienek, jak i pokoi kąpielowych. Nie musimy obawiać się tym, że grzejnik będzie oszpecał wnętrze. Producenci oferują dziś takie modele, które dodają nawet łazience uroku. Możemy zamontować je na ścianie, w narożniku lub też ustawić na podłodze. Najbardziej uniwersalnym typem jest grzejnik drabinkowy (rurkowy) – nie tylko odpowiednio ogrzeje on wnętrze, lecz też może pełnić funkcję wieszaka na ręczniki czy też suszarki na bieliznę. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz modeli tradycyjnych na rynku dostępne są też grzejniki obrotowe, których pozycję można wygodnie zmienić w zależności od potrzeb.

grzejniki do domuphotoxpress.com

Warto pamiętać, że wodne grzejniki sprawdzą się nawet poza sezonem grzewczym. Wystarczy, że przymocujemy do nich elektryczną grzałkę. Wraz z coraz większą popularnością pokoi kąpielowych, na rynku pojawiły się modele kamienne i szklane, które mogą idealnie współgrać z luksusowym wystrojem takiego wnętrza. Większość z nas wybiera białe grzejniki nawet nie wiedząc, że producenci tworzą modele we wszelkich możliwych odcieniach, aby sprzęt ten nie tylko efektywnie ogrzewał pomieszczenie, ale także pasował do jego wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Podczas wybierania grzejnika do łazienki upewnijmy się, że jest on odporny na działanie mogącej powodować korozję wody.

A Wy na jakie grzejniki zdecydowaliście się do swoich łazienek? Dlaczego? Dajcie znać.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Makijaż korekcyjny oczu

Dobrze wykonany makijaż oczu, z zastosowaniem wszystkich odpowiednich technik w zależności od atutów i mankamentów kobiecej urody, potrafi wydobyć z niej to co najpiękniejsze, ukryć to co ukryć trzeba oraz sprawić, że każdy, nawet najmniejszy brak proporcji, zostanie zatuszowany, a twarz zharmonizowana i regularna.

Teatroterapia – co to jest?

Teatr jest rozrywką znaną od wieków, jednak mało kto wie, iż przedstawienia teatralne mogą być wykorzystywane w terapii. W trakcie spektaklu uczestnicy mogą uporać się ze skumulowanymi pokładami negatywnych emocji.

Zobacz też

Jak używać lampy błyskowej?

Lampa błyskowa to bardzo pomocna rzecz, zwłaszcza podczas fotografowania w ciemnych pomieszczeniach. Trzeba jednak uważać, żeby nie dać się ponieść jej urokowi i nie zalać światłem błyskowym całej sceny. Nie ma chyba w fotografii nic gorszego, no może poza nieostrymi zdjęciami, niż płaskiej światło lampy błyskowej oświetlające pierwszy plan i pozostawiające w głębokim cieniu plan numer dwa.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: