Kwiaty polecane do sypialni
1. Paprocie – najlepiej trzymać je w sypialni gdyż wspaniale regenerują naszą skórę i działają kojąco na system nerwowy. Najkorzystniej działają w środku nocy, wówczas wydzielaj korzystne dla ludzi substancje.
2. Geranium – wydziela wspaniały olejek, który uodpornia, gdyż zabija szkodliwe, powodujące przeziębienia, drobnoustroje. Kwiat ten znany jest w Bułgarii, gdzie nosi nazwę tłumaczoną jako „zdrówko”.
3. Bluszcz – działanie jego jest również antybakteryjne, ale polepsza równieżw ygląd naszej skóry. Sok tej rośliny pomaga zwalczyć cellulit, nie należy jednak przesadzić z jego piciem gdyż może pobudzać, co może spowodować trudności z zasypianiem.
4. Palma daktylowa – wzmacnia kości i poprawia poczucie bezpieczeństwa.
5. Bratki i fiołki – poprawiają nam nastrój i łagodzą stresy. Pamiętajmy jednak, że mogą uczulać, więc nie są wskazane dla alergików.
6. Gwiazda betlejemska – działa antydepresyjnie, dodaje energii, koi smutek głownie za sprawą kwiatu o barwie krwistej czerwieni
7. Skrzydłokwiat – pomaga filtrować powietrze ze szkodliwych oparów. Szczególnie jest to przydatne w trakcie malowania mieszkania lub kiedy zapach nowych mebli powoduje ból głowy.
8. Drzewko szczęścia zwane gruboszem – ma pozytywne działanie, pomaga w pracy umysłowej.

Sypialnia jest miejscem, w którym mamy wypocząć, więc nie powinno być w niej wielu okazałych roślin. Raczej należy unikać roślin wydzielających silny zapach, bo takie właśnie najczęściej uczulają i powodują reakcje alergiczne. Zgodnie z zasadami feng shui pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie mają kwiaty o zaokrąglonych liściach lub wiszące.

Posiadacie rośliny w sypialni? Czym kierowaliście się przy ich wyborze?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziewczyna się nie odzywa
Następny artykułMenu weselne – przykłady

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here