Łóżko piętrowe dla dzieci

Własny pokój to raj dla każdego dziecka – prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach swojego dzieciństwa. Podczas aranżacji pokoju dziecięcego często napotykamy na pewne trudności, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku lub kamienicy i chcemy, aby małe pomieszczenie było też funkcjonalne. Powinna znajdować się tam zarówno przestrzeń do zabawy, jak i do odpoczynku, a w przyszłości również do odrabiania lekcji.

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jakie łóżko wybrać dla swojego dziecka? Pojedyncze wolnostojące, czy rozkładane? A może postawić na łóżko piętrowe dla dziecka?

Ostatnie rozwiązanie ma duży sens, gdy mamy więcej niż jedno dziecko i rodzeństwo mieszka ze sobą w jednym pokoju. Jedno posłanie umieszczone nad drugim pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, a w wolne miejsce można wstawić np. dodatkowe biurko. Jakie są inne zalety łóżek piętrowych dla dzieci? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo.

Łóżka piętrowe dla dzieci – zalety

Gdy jesteśmy rodzicami jednego malca, nie jest powiedziane, że piętrowe łóżko to zły pomysł. Wprost przeciwnie – pod górnym posłaniem możemy wstawić biurko, szafkę lub pudła z zabawkami. W ten sposób kącik do spania spełnia wiele funkcji jednocześnie.

Obecnie łóżka piętrowe potrafią cieszyć oko naprawdę interesującym designem. To nie tylko drewniana lub metalowa konstrukcja wzbogacona drabinką. Fantazyjne wzornictwo tych mebli może zachwycić niejednego sceptyka, a dostępność kolorów przysporzyć trudności w wyborze. Zdobienia w formie ulubionych postaci z bajek sprawią, że dziecko nie będzie chciało opuszczać swojego pokoju! Takie łóżko staje się nie tylko dekoracją. Spanie w nim to także atrakcja dla samego dziecka, które używając swojej wyobraźni, może korzystać z niego w trakcie swoich harców (dzieciaki uwielbiają wyobrażać sobie, że łóżka piętrowe to fortece, czy pałace). Dziewczynki będą wniebowzięte modelem z baldachimem, w którym drabina została zastąpiona schodkami.

Łóżka piętrowe do pokoju dziecięcego nie wymagają składania.

Te najbardziej klasyczne posiadają dolne szuflady lub przegrody, gdzie można schować pościel. Ogranicza więc to poranne czynności słania łóżka do minimum. W ten sposób dziecko może szybko nabyć umiejętności ścielenia swojego miejsca do spania.

Przy zakupie odpowiedniego posłania dla dziecka, warto określić najważniejsze dla nas kryterium wyboru. Decydując się na łóżko piętrowe, na pewno zyskujemy funkcjonalność pokoju oraz radość naszego potomka (lub potomków), a to bardzo ważne korzyści płynące z nabycia akurat tego rodzaju posłania.

Artykuł powstał przy wsparciu i inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl, zdjęcie główne przedstawia Łóżko piętrowe drewniane 2 osobowe Nati.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here