Jest to również styl odrobinę romantyczny, gdyż tkaniny ozdobne często mają kwiatowe wzory, firany i zasłony są luźno upięte. Zasłony często są długie i łagodnie układają się na podłodze. Karnisze jakie występują są raczej proste, stalowe. Mogą być również obudowane.

Wnętrze urządzone w angielskim stylu potrzebuje sporej przestrzeni, ponieważ dopomieszczeń wstawia się zazwyczaj sporo mebli i elementów dekoracyjnych.

Kanapy powinny być miękkie, lekkie, bardzo wygodne. Pojawia się na nich spora ilość poduszek – jednokolorowych, ale również we wzorach występujących na kanapie, bądź kontrastowych. Układa się również na kanapach narzuty, pledy, a dół kanapy często jest obszyty luźno powiewającą tkaniną. Wnętrza angielskie lubią również wygodne fotele – z wysokim zagłówkiem i podparciami (wydaje się jakby same nas przytulały), najchętniej z podnóżkiem. Obok możemy znaleźć miejsce na niewielką biblioteczkę, w ten sposób zaaranżujemy kącik do czytania.

Stolik kawowy jest dość niski, kładzie się na nim ozdobne bieżniki, ażurowe obrusy, podkładki. We wnętrzu ładnie prezentują się wazony z ciętymi, świeżymi kwiatami lub girlandy.

Na ścianach pojawiają się tapety, boazerie (drewno bielone lub malowane), ozdobne listwy – nie tylko przypodłogowe, ale także sztukaterie na ścianie, przy i na suficie. Kolor sufitu często zachodzi na powierzchnię ściany na ok. 15-20cm, a w miejscu łączenia pojawia się właśnie listwa dekoracyjna. Dodaje to lekkości pomieszczeniu, a także sprawia, że pomieszczenie wydaje się być wyższe niż jest w rzeczywistości. Meble często mają wysokie cokoły lub stoją na nóżkach – przez to nie wyglądają na zbyt masywne. Fronty mebli zazwyczaj są malowane, spod farby widoczny jest rysunek drewna. Fronty są również profilowane, mają ramę i wgłębienie. Kolory używane w stylu angielskim to przede wszystkim biel i wanilia, a także ecru, delikatne beże i szarości.

jak urządzić salonmorguefile.com

Ważnym elementem wystroju salonu , nie jak się wielu wydaje telewizor, a kominek lub obudowa przypominają obudowę kominka (maskownica). Bez tego elementu salon angielski nie ma takiego uroku, bowiem wokół niego ustawia się kanapy i fotele. Jest sercem salonu.

Inne meble pojawiające się w salonie urządzonym na styl angielski to regały, witryny, komody, konsole z wazonami na kwiaty, miękkie pufy.

Co Was przekonuje do stylu angielskiego? Co w nim lubicie najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasady serwowania zup
Następny artykułJak wznieść toast na weselu?

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here