Jeżeli chodzi o podręczniki, lepiej wstrzymać się z zakupem, jeżeli nie mamy jeszcze potwierdzenia od wychowawcy klasy, jakim programem edukacyjnym będzie prowadzona klasa dziecka. Z reguły na początku roku szkolnego nauczyciel podaje dzieciom listę potrzebnych podręczników i zeszytów ćwiczeń, dlatego warto poczekać z zakupem książek. Na pewno przydatne okażą się takie przybory jak: kredki zwykłe, pastelowe, dwa długopisy, pióro, dwa ołówki, gumka do mazania, strugaczka, nożyczki, pędzle oraz farby plakatowe. Do tego warto zakupić przynajmniej dwa bloki techniczne oraz rysunkowe, papiery kolorowe – jeden zwykły i drugi samoprzylepny, klej w sztyfcie, bibułę w różnych kolorach, plastelinę oraz modelinę, jak również zeszyty w linie i kratkę. Na pewno przydadzą się też kolorowe flamastry lub pisaki.

Jeżeli dziecko nie ma tornistra, należy kupić odpowiednio usztywniony i proporcjonalny do budowy ciała dziecka. Ważne, aby plecak podobał się dziecku. Równie ważny jest zakup obuwia na zmianę, dobrze, aby buty były odpowiednio wyprofilowane do stopy dziecka oraz nie powodowały wad postawy. Warto również nabyć worek na buty, aby dziecko nie nosiło ich w tornistrze, gdyż to tylko dodatkowe obciążenie dla i tak już przeciążonych pleców malca.

Planując zakupy dla dziecka przemyślmy ich niezbędność i zakupmy to, co najistotniejsze. Nie martwmy się, po kilku pierwszych dniach w szkole lista potrzebnych rzeczy wydłuży się z pewnością, dlatego warto się wstrzymać, gdyż jak wiemy wyprawka dla dziecka do szkoły do tanich nie należy, wiec szkoda, aby coś okazało się zupełnie niepotrzebne.

Dodalibyście coś do naszej listy? Jeśli o czymś zapomnieliśmy, to koniecznie dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo włożyć do plecaka pierwszoklasisty?
Następny artykułZalety leżakowania w przedszkolu

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here