Zakupy Czym jest szkło UV? Dlaczego jest lepsze od zwykłego...

Czym jest szkło UV? Dlaczego jest lepsze od zwykłego szkła hartowanego?

-

Technologia idzie do przodu, co najlepiej możemy zaobserwować między innymi w telefonach komórkowych. Premierę mają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Wszystkie mają nam ułatwiać życie, dlatego tak chętnie po nie sięgamy. Takie też jest szkło UV służące do ochrony ekranu naszych drogocennych smartfonów. Dzięki zaawansowanej technologii montażu i wytwarzania posiada kilka cech, które odróżniają je od zwykłego szkła hartowanego. To powoduje, że warto je kupić. W końcu, dlaczego inwestując w nowoczesnego smartfona, nie mielibyśmy zainwestować w równie nowoczesne szkło hartowane UV?

Czym jest szkło hartowane UV?

Szkło hartowane UV to niezwykle dopasowane szkło hartowane, którego proces instalacji przebiega przy pomocy lampy UV i utwardzanego tą lampą kleju. Jest to jedna z form ochrony wyświetlacza naszego smartfona. UV Glass znajduje zastosowanie głównie w przypadku smartfonów z mocno zaokrąglonymi krawędziami. Nie od dziś wiemy, że takie ekrany zastosowane między innymi w nowych modelach Samsunga, Huawei’a i Xioami oferują bardzo wygodne korzystanie z urządzenia. Fenomen szkła UV polega na tym, że zakrywa ono niemal cały ekran, pozostawiając minimalną ilość miejsca na założenie etui. Dzięki temu UV Glass gwarantuje pełną ochronę ekranu naszego smartfona.

Zalety UV Glass

  • Wspomniane wyżej pokrycie praktycznie całego ekranu jest główną zaletą szkła UV. Dzięki temu nawet najbardziej wygięty ekran zyskuje całościowo ochronę. A wbrew pozorom dość łatwo jest porysować lub uszkodzić ten nieosłonięte fragment wyświetlacza. W końcu znajduje się na samej krawędzi boku urządzenia.
  • Drugą zaletą szkła hartowanego UV jest jego trwałość. Składa się na to bardzo dobre przyleganie do ekranu dzięki specjalnemu klejowi. Szkło przylega więc bardzo mocno, co ma niemały wpływ na jego wytrzymałość przy upadku.
  • Wysoka odporność na zarysowania szkieł hartowanych jest czymś oczywistym. Nie inaczej jest przy szkle UV. Dzięki temu żadne klucze i inne metalowe przedmioty nie porysują naszej ochrony ekranu. Pod tym względem wszystkie szkła hartowane wygrywają z hybrydowymi i z foliami ochronnymi.
  • Ważną zaletą wynikającą z pokrycia prawie całej powierzchni jest bezbłędna reakcja na dotyk. Teraz już żadna krawędź szkła nie wpłynie na odczytanie przez telefon naszych intencji.

Wady szkła UV

  • Niestety UV Glass jak wszystko ma swoje wady. Główną jest cena, która potrafi być nawet trzykrotnie wyższa od zwykłego szkła hartowanego. Różnica jest mniejsza, jeżeli porównamy do szkła hybrydowego. Wciąż, jest to bezkompromisowa ochrona wyświetlacza z górnej półki. O raz kupionym i zamontowanym szkle szybko zapomnimy i będzie nam długo służyć.
  • Drugą wadą jest dość skomplikowany montaż. Należy tu bowiem bardzo często użyć specjalnej ramki a do tego oczywiście utwardzanego lampą UV kleju i samej lampy. To jednak gwarantuje, że nasze UV Glass będzie zainstalowane w sposób niezwykle dopasowany i precyzyjny.

Szkło hartowane UV – czy warto?

Ciężko powiedzieć, czy warto zainwestować w szkło hartowane UV. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy nam na ochronie naszego urządzenia i dopasowaniu. Znaczenie ma też smartfon, którego posiadamy. UV Glass będzie mniej odczuwalnym wydatkiem, jeśli przyjdzie nam go kupić do smartfona z górnej półki. Dla pozostałych urządzeń może wystarczyć zwykłe szkło hartowane albo hybrydowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Najważniejsze informacje na temat okien aluminiowych

Przymierzając się do zakupu okien do nowego domu, na...

Jak żartować w towarzystwie?

Wyobraźmy sobie rozmowę, którą przerywa śmiech jednej osoby i zakłopotanie pozostałych. Dlaczego sytuacja jest napięta? Kiedy żart może rozluźnić atmosferę, a kiedy powoduje niezadowolenie?

Zobacz też

Jak przeciwdziałać frustracji w sporcie?

Powszechnie mówi się, że frustracja rodzi agresję. W sporcie, gdzie tak ważna jest rywalizacja i wygrana, zarówno agresja, jak i frustracja dają o sobie znać, niejednokrotnie komplikując sytuację i oddalając tym samym od zwycięstwa.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: