Dieta Zdrowe rozszerzanie diety dziecka

Zdrowe rozszerzanie diety dziecka

-

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się zdrowo. Dużym wyzwaniem rodzicielskim jest moment, kiedy dziecko zaczyna przyjmować pokarmy stałe. Często podawane są im wtedy różnego rodzaju deserki czy obiadki dla dzieci, jednak wiele mam nie wie, czy dania te są właściwe dla maluszka. Dlaczego więc warto po nie sięgać?

Zdrowe słoiczki

Na sklepowych półkach królują wszelkiego rodzaju kaszki, przetarte owoce w słoiczkach czy obiadki dla dzieci. Ostatnimi czasy coraz częściej można też znaleźć produkty bio. Składniki, z których przygotowywane są posiłki muszą przejść testy jakości. Zgodnie z wymogami prawnymi nie każde warzywa, owoce czy zboża nadają się do tego, aby wyprodukować z nich pełnowartościowe danie. Co więcej, niektóre firmy wprowadziły jeszcze bardziej surowe standardy, zgodnie z którymi kupują produkty od rolników. Wszystkie składniki przechowywane są tak, aby nie utraciły wartości odżywczych. Wszystko to w trosce o dobro maluchów, których układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy. Obiadki dla dzieci muszą być nie tylko zdrowe, ale również dostosowane konsystencją do możliwości dziecka. Inną bowiem konsystencję jest w stanie przełknąć maluszek, a inną roczne dziecko. Dlatego też każdy słoiczek oznakowany jest wiekiem, od którego można go podawać.

Duży wybór

Rodzice często nie mają pomysłów na dania dla swoich dzieci. Przygotowywanie śniadań, podwieczorków czy obiadów dla dzieci to nie lada wyzwanie, gdyż po pierwsze trzeba zadbać o składniki dobrej jakości, co wcale nie jest takie proste. Co więcej, dużą uwagę trzeba przywiazać do sposobu przygotowania dań tak, aby były one pełne składników odżywczych. Na koniec pozostaje jeszcze jeden problem, który dotyczy większości rodziców – małe dziecko zwykle nie je zbyt dużo, przez co zwykle pozostała część śniadania czy obiadu musi zostać zjedzona przez rodzica. Rozwiązaniem jest zakup gotowych deserów czy obiadów dla dzieci, które swoją objętością są dostosowane do wieku dziecka. Małe słoiczki są przeznaczone dla najmłodszych, natomiast im większe dziecko, tym więcej potrafi zjeść. Rodzice mają ogromny wybór w kwestii zakupu gotowych dań dla dzieci, gdyż na sklepowych półkach można znaleźć całą gamę produktów. Dodatkowo ich przygotowanie nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności kulinarnych. Deserki można podawać wprost że słoiczka, kaszkę wystarczy ugotować, a obiadek dla dzieci podgrzać. Jest to doskonałe rozwiązanie na co dzień, ale także na wyjazdy, kiedy rodzice nie mają możliwości przygotowania posiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Fryzura Dody – krok po kroku. Videoporada

Królowa jest tylko jedna i podobno jest nią Doda. Ale fryzurę stylizowaną na polską wokalistkę może mieć każda z Was.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych...

Zobacz też

Jak sadzić rośliny jednoroczne?

Rośliny jednoroczne to grupa roślin ozdobnych, która różni się od bylin oraz roślin dwuletnich tym, że jej okres wegetacyjny trwa tylko jeden sezon. Oznacza to przede wszystkim, że takie rośliny potrzebują zdecydowanie więcej naszej uwagi i zaangażowania. Pełny cykl takiej rośliny trwa od wiosny (kiedy zostaje posiana) przez lato (kiedy zakwita) aż do jesieni (kiedy umiera).

Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor dla gracza?

Takie kwestie, jak przekątna ekranu (czyli to, jaki będzie on duży), rozdzielczość (obecnie warto stawiać na 4K, czy to...

Wózek gastronomiczny. Jak na nim zarabiać?

Coraz częściej w Polsce można zobaczyć wózki gastronomiczne i gromadzących się wokół nich klientów. Street food na stałe wpisał...

Może Cię zainteresuje: