Dieta Zdrowe rozszerzanie diety dziecka

Zdrowe rozszerzanie diety dziecka

-

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się zdrowo. Dużym wyzwaniem rodzicielskim jest moment, kiedy dziecko zaczyna przyjmować pokarmy stałe. Często podawane są im wtedy różnego rodzaju deserki czy obiadki dla dzieci, jednak wiele mam nie wie, czy dania te są właściwe dla maluszka. Dlaczego więc warto po nie sięgać?

Zdrowe słoiczki

Na sklepowych półkach królują wszelkiego rodzaju kaszki, przetarte owoce w słoiczkach czy obiadki dla dzieci. Ostatnimi czasy coraz częściej można też znaleźć produkty bio. Składniki, z których przygotowywane są posiłki muszą przejść testy jakości. Zgodnie z wymogami prawnymi nie każde warzywa, owoce czy zboża nadają się do tego, aby wyprodukować z nich pełnowartościowe danie. Co więcej, niektóre firmy wprowadziły jeszcze bardziej surowe standardy, zgodnie z którymi kupują produkty od rolników. Wszystkie składniki przechowywane są tak, aby nie utraciły wartości odżywczych. Wszystko to w trosce o dobro maluchów, których układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy. Obiadki dla dzieci muszą być nie tylko zdrowe, ale również dostosowane konsystencją do możliwości dziecka. Inną bowiem konsystencję jest w stanie przełknąć maluszek, a inną roczne dziecko. Dlatego też każdy słoiczek oznakowany jest wiekiem, od którego można go podawać.

Duży wybór

Rodzice często nie mają pomysłów na dania dla swoich dzieci. Przygotowywanie śniadań, podwieczorków czy obiadów dla dzieci to nie lada wyzwanie, gdyż po pierwsze trzeba zadbać o składniki dobrej jakości, co wcale nie jest takie proste. Co więcej, dużą uwagę trzeba przywiazać do sposobu przygotowania dań tak, aby były one pełne składników odżywczych. Na koniec pozostaje jeszcze jeden problem, który dotyczy większości rodziców – małe dziecko zwykle nie je zbyt dużo, przez co zwykle pozostała część śniadania czy obiadu musi zostać zjedzona przez rodzica. Rozwiązaniem jest zakup gotowych deserów czy obiadów dla dzieci, które swoją objętością są dostosowane do wieku dziecka. Małe słoiczki są przeznaczone dla najmłodszych, natomiast im większe dziecko, tym więcej potrafi zjeść. Rodzice mają ogromny wybór w kwestii zakupu gotowych dań dla dzieci, gdyż na sklepowych półkach można znaleźć całą gamę produktów. Dodatkowo ich przygotowanie nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności kulinarnych. Deserki można podawać wprost że słoiczka, kaszkę wystarczy ugotować, a obiadek dla dzieci podgrzać. Jest to doskonałe rozwiązanie na co dzień, ale także na wyjazdy, kiedy rodzice nie mają możliwości przygotowania posiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Anoreksja w rodzinie

Nie tylko popularny ideał piękna, promujący szczupłą sylwetkę, jest odpowiedzialny za anoreksję, problem tkwi głęboko w rodzinach. Anorexia nervosa może być dziedziczna – babcia jak i matka Keira Knightley cierpiały na anoreksję, a sama aktorka jest o nią podejrzewana. Jeśli w rodzinie jedna córka dotknięta jest ta chorobą to prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń odżywiania u drugiego dziecka wrasta o 20 %.

Co potrafi czterolatek?

Po miłym i spokojnym dziecku trzyletnim przychodzi pora na osiągnięcie czterech lat. Powszechnie mówi się o buncie czterolatka, z czym rzeczywiście mamy często do czynienia. Poniższe cechy charakteryzujące szkraba w tym wieku są umowne. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie.

Zobacz też

Jakie rośliny na żywopłot?

Nie musimy od razu odgradzać się od sąsiadów kamiennym murem. Wystarczy, że posadzimy żywopłot, który również zimą będzie nas cieszył świeżą zielenią. Jak dobrać żywopłot do naszych oczekiwań i potrzeb?

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: