system alarmowy

Nowe technologie kojarzymy przede wszystkim z rozwojem komputerów, telefonów, Internetu i innych urządzeń oraz systemów elektronicznych. Okazuje się jednak, że wcale na tym rzecz nie musi się kończyć. Jak za chwilę udowodnimy, współczesne technologie mogą również służyć naszemu bezpieczeństwu, na przykład jeśli zamontujemy nowoczesny system alarmowy. Dzięki wykorzystaniu obecnych zdobyczy techniki, zabezpieczenia będzie znacznie trudniej unieszkodliwić, a jednocześnie będą one o wiele skuteczniejsze.

Cechy nowoczesnych alarmów

W jaki sposób najlepiej przekonać się o wyższości obecnych technologii nad starszymi? Otóż najlepiej podać tutaj pewne podstawowe cechy systemów alarmowych, które obecnie montowane są w domach i mieszkaniach. Przede wszystkim możliwe jest znacznie zwiększenie ilości czujników, z uwagi na ich miniaturyzację, a także możliwość wykorzystania komunikacji bezprzewodowej z centralnym modułem. Nie da się ukryć, że ma to bardzo pozytywny wpływ na bezpieczeństwo, jakie powyższe systemy zapewniają. Zmniejszenie ilości słabiej chronionych miejsc spowoduje, że dostanie się do wnętrza budynku przez intruza będzie znacznie utrudnione. Trzeba tutaj jasno powiedzieć, że systemy alarmowe produkowane w dzisiejszych czasach są też o wiele tańsze niż te sprzed dekady czy dwóch dekad, prezentując pomimo tego wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzieje się tak właśnie dzięki miniaturyzacji elementów elektronicznych, zastosowaniu transmisji bezprzewodowej, a przede wszystkim mniejszym kosztom produkcji układów scalonych.

Współczesne zdobycze techniki

Najczęściej działanie systemu alarmowego połączone jest z monitoringiem, dzięki czemu nie tylko można odstraszyć potencjalnego włamywacza, ale także zarejestrować jego wizerunek. Jednak jeżeli padamy ofiarami zuchwałego włamania, gdzie złodzieje dostają się do środka i niszczą centralkę alarmu oraz monitoringu, wraz z nośnikami danych na których uwiecznione są ich twarze, to jesteśmy w beznadziejnej sytuacji. Nigdy nie można wykluczyć, że taka sytuacja będzie miała miejsce, dlatego coraz więcej systemów monitoringu zaczęło stosować gromadzenie danych w tzw. chmurze. Otóż zamiast nagrywać obraz z kamer na dyski twarde na miejscu, dane są na bieżąco wysyłane na serwery internetowe. Taki system alarmowy powoduje, że nawet jeżeli złodziej znajdzie i zniszczy centralkę monitorującą, to nie będzie w stanie skasować nagrań z serwera znajdującego się w chmurze. Jego identyfikacja będzie więc tylko kwestią czasu, ponieważ będzie ograniczać się do pobrania nagrań z chmury i ich analizy przez organa ścigania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here