Zakupy Jak wybrać odkurzacz sprzątający, czyli sprzątanie bez wysiłku

Jak wybrać odkurzacz sprzątający, czyli sprzątanie bez wysiłku

-

Nie każdy lubi czasochłonne sprzątanie w domu, jednak jest to czynność, którą raz na jakiś czas trzeba niestety wykonać. A co, jeśli proces odkurzania (i nie tylko) będzie się robił sam? Sprawdź, jak w sprytny sposób wyczyścisz całą podłogę w mieszkaniu bez wysiłku. Myślisz, że to niemożliwe? Pomoże ci w tym robot sprzątający.

Życie w nieustannym pośpiechu powoduje, że ludzie mają coraz mniej chwil dla siebie. Niektóre czynności, takie jak wykonywanie rutynowych domowych obowiązków, zajmują zdecydowanie zbyt dużo cennego czasu wolnego. Nie każdą domową czynność da się zautomatyzować, ale są takie działania, w których nowoczesne technologię stanowią wielkie wsparcie! Z pomocą przy sprzątaniu podłogi przychodzą roboty sprzątające Xiaomi, Roborock i Viomi, które odkurzą (a niektóre również umyją) całą podłogę w mieszkaniu za ciebie. Szeroki wybór tych produktów znajdziesz na stronie https://www.empik.com/agd/odkurzacze/odkurzacze-automatyczne,5101030101,s.

Czym się kierować podczas wyboru odkurzacza automatycznego?

Jeśli już podjąłeś decyzję i zdecydowałeś, że chcesz kupić swojego automatycznego pomocnika, przyjrzyj się niektórym z jego parametrów. Długość czasu pracy to bardzo istotna kwestia, jeśli chcesz sprawnie odkurzyć całe swoje mieszkanie. W zależności od jego metrażu, odkurzacz samosprzątający powinien działać kilkadziesiąt minut, zwykle około godziny. Tyle czasu potrzeba, aby sprzątnąć średniej wielkości mieszkanie. Kolejną ważną cechą jest długość czasu ładowania. Oczywiście, idealny robot ładuje się szybko, lecz długość czasu ładowania związana jest z długością czasu działania.

Silnik i zbiornik na kurz odkurzacza samosprzątającego – im większy, tym lepszy

Jeśli chodzi o silnik odkurzacza, wybieraj sprzęty o dużej mocy, ponieważ będą one efektywniej usuwać zanieczyszczenia. Ostatni istotny parametr tego urządzenia to wielkość zbiornika na kurz, która przekłada się na wydajność jego pracy. Im większy pojemnik, tym rzadziej będziesz musiał go opróżniać, a więc sprzątanie przebiegnie sprawniej.

Jakie dodatkowe funkcje może mieć robot sprzątający?

Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest zwykłe odkurzanie, urządzenia tego typu mogą mieć dodatkowe opcje. Dla przykładu, robot sprzątający z funkcją mopowania nie tylko bardzo skutecznie zbierze zanieczyszczenia z podłogi, ale także umyje jej powierzchnię. Niektóre modele odkurzaczy mogą być sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Istnieje także możliwość ustawienia dokładnego czasu, w którym urządzenie ma rozpocząć proces sprzątania. Bardziej zaawansowane odkurzacze samosprzątające dają możliwość ustalenia miejsc, do których nie mogą wjeżdżać poprzez stworzenie w dedykowanej aplikacji „wirtualnej ściany”, która ogranicza w ten sposób przestrzeń do sprzątania i uniemożliwia robotowi wjazd na wybrany przez ciebie teren. Wbudowana lampa UV usuwa drobnoustroje, np. bakterie znajdujące się w zbiorniku. Podobnym elementem jest filtr HEPA, który neutralizuje alergeny.

Jaki robot sprzątający będzie idealny?

Idealny odkurzacz sprzątający to taki, który w miarę krótko się ładuje i jest w stanie podczas trwania jednego cyklu pracy odkurzyć, a może też umyć podłogę w całym mieszkaniu. Jeśli cenisz nowinki technologiczne i lubisz mieć wszystko pod kontrolą, wybierz model sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Zwróć uwagę na głośność pracy urządzenia, dużą moc silnika oraz sporą pojemność zbiornika na nieczystości.

Korzystaj ze swojego robota sprzątającego i pozwól mu wykonać mozolną, rutynową pracę w mieszkaniu za ciebie. W tym czasie możesz robić, co tylko zechcesz. Odkurzacz automatyczny sprawi, że twój dom będzie błyszczał czystością bez wielogodzinnego, żmudnego sprzątania!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ciało obce w uchu – pierwsza pomoc

Z ciałem obcym w uchu mamy do czynienia szczególnie często u dzieci. W czasie zabawy wkładają sobie różnego rodzaju i różnej wielkości koraliki do ucha, które mogą zatkać przewód słuchowy. U osób starszych może dojść do zatkania przewodu słuchowego czy osłabienia słuchu poprzez obecność np. owada. Może to także wywołać szelest.

Szafirek ogrodowy- sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Szafirek ogrodowy gwiazdą ogrodów nie jest, głownie przez swoją niepozorność. Jednak bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić wiosenny pejzaż bez jego udziału.

Zobacz też

Różnice między gitarą basową a elektryczną

Jeżeli zdecydowałeś się już, że chcesz rozpocząć naukę gry na gitarze, pozostaje jeszcze zdecydować się na konkretny jej typ. O ile jednak między akustyczną, klasyczną i elektryczną, poza kwestiami technicznymi olbrzymich różnic nie ma, bowiem na każdej z nich na upartego można zagrać to samo, różnica zaś będzie polegała przede wszystkim na brzmieniu, to wybór między gitarą basową a elektryczną jest już kwestią fundamentalną. Bas i elektryk to dwie osobne filozofie gry, dwie osobne role, jakie te instrumenty pełnią w zespole, w muzyce w ogóle.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: