Zakupy Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

-

Planujesz zakup wózka widłowego wysokiego składowania? Zanim zaczniesz szukać, dowiedz się, jak wybrać sprzęt, który idealnie nada się do Twojego biznesu, a przy tym nie zrujnuje Twojego portfela. Już dziś sprawdź, na co zwracać uwagę i ciesz się najlepszej jakości wózkiem widłowym wysokiego składowania!

W powyższym artykule zaprezentujemy:

 • czym należy kierować się podczas zakupu wózka wysokiego składowania,
 • jak znaleźć model dopasowany do oczekiwań,
 • które marki urządzeń warto wybrać,
 • gdzie można kupić dobry sprzęt,
 • o czym pamiętać po zakupie wózka widłowego wysokiego składowania.

Jak dobrać właściwy wózek wysokiego składowania?

Wózki widłowe wysokiego składowania czy, jak inaczej są nazywane, wózki boczne lub Reach Truck, służą przede wszystkim jako urządzenia magazynowe przeznaczone do najbardziej wymagających prac związanych ze składowaniem wysokim.

Jako składowanie wysokie określa się operacje przeprowadzane na wysokości od około 7 metrów (w niektórych klasyfikacjach mowa o 10 metrach). Oczywiście, nie oznacza to, iż pojazdy tego typu nie poradzą sobie z obsługą niższych regałów czy transportowaniem ładunków. Jednak, w przypadku niższych półek i stanowisk, gdzie wózek widłowy wysokiego składowania nie jest niezbędny, taka inwestycja byłaby raczej nieopłacalna z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

Czym kierować się podczas wyboru wózka?

 • wybierz sprzęt o maksymalnej wysokości unoszenia wyżej o minimum 20cm niż wysokość najwyższego regału, na którym ustawiane są ładunki;
 • sprawdź, czy wózek ze złożonym masztem będzie mógł swobodnie pokonać wszystkie drogi transportowe (chodzi tu o wysokość sufitu także w korytarzach, po których będzie się poruszał, czy o wysokość wjazdu/ wyjazdu z magazynu);
 • przeanalizuj diagram udźwigu pojazdu, tak aby sprawdzić, czy ładunki o większej masie będą mogły zostać uniesione na wymagane wysokości;
 • pamiętaj, że wymiary pojazdu powinny być również dopasowane do szerokości dróg transportowych (warto sprawdzić także jaki promień skrętu ma wybrane urządzenie).

Oczywiście, innymi, dodatkowymi atutami są: niskie ceny, możliwość podpisania umowy o serwisowanie sprzętu czy zniżki na zakup dodatkowego osprzętu.

Które marki wózków wysokiego składowania warto wybrać?

Które marki wózków wysokiego składowania warto wybrać

Jednymi z bardziej godnych uwagi, łatwo dostępnymi na polskim rynku wózkami bocznymi są wózki widłowe wysokiego składowania Toyota-Widłowe oraz Manitou.

Te pierwsze dysponują możliwością unoszenia ładunków na 12 metrów wzwyż, dzięki czemu znajdują zastosowanie zarówno w magazynach, jak i firmach logistycznych, czy centrach dystrybucji. Wózki boczne Toyota-Widłowe mogą być wykorzystywane również do transportu długich ładunków, a ich systemy bezpieczeństwa sprawiają, że zarówno unoszenie, jak i transportowanie ładunków jest łatwe i przebiega bezproblemowo.

Wózki widłowe wysokiego składowania Manitou to wydajne i uniwersalne sprzęty, które cechuje duża wydajność i bardzo dobra żywotność. Boczna wymiana baterii ułatwia ich łatwą obsługę oraz szybką konserwację. Pojazdy tej marki dobrze radzą sobie podczas prac w wąskich korytarzach. Ich atutami są: łatwe manewrowanie, dobra zwrotność oraz duża pojemność baterii.

Jeśli szukasz wózków widłowych wysokiego składowania, zajrzyj także na www.lemarpol.com.pl/wozki/wozki-widlowe-wysokiego-skladowania, gdzie znajdziesz wiele ofert nowych pojazdów wysokiego składowania w dobrych, atrakcyjnych cenach.

O czym pamiętać po zakupie urządzenia?

Wybór i kupno urządzenia to nie wszystko. Zaraz po zakupie należy dopełnić wszelkich niezbędnych formalności, które umożliwią zgodnie z prawem obsługę pojazdu. Przede wszystkim każdy nowo zakupiony pojazd powinien zostać zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego.

1.Jak zarejestrować wózek widłowy w UDT?

W celu rejestracji wózka widłowego wysokiego składowania w UDT złóż wypełniony wniosek o rejestrację z kompletem dokumentów:

 • Dokumentacją Techniczno-Ruchową,
 • instrukcją obsługi,
 • schematem układów: hydraulicznego i elektrycznego,
 • a także certyfikatem pochodzenia urządzenia.

Następnie wózek podlega badaniu technicznemu, w celu oceny zgodności informacji zawartych w dokumentacji z rzeczywistością. Jeśli badanie przebiega pozytywnie, a wszystkie dokumenty są prawidłowo wypełnione, urządzenie zostaje zarejestrowane i otrzymuje książkę eksploatacji.

Od momentu zarejestrowania, wózek widłowy wysokiego składowania zostaje wpisany do ewidencji państwowej i podlega UDT.

2.Kto powinien obsługiwać wózek widłowy wysokiego składowania?

O czym jeszcze powinien pamiętać posiadacz nowego wózka widłowego? Koniecznie o uprawnieniach operatorskich dla osoby, która odpowiedzialna będzie za obsługę urządzenia.

Kto powinien obsługiwać wózek widłowy wysokiego składowania

Kursy na wózki widłowe są teraz popularne i łatwo dostępne. Ich ceny również nie są wysokie. Atrakcyjne oferty szkoleń i kursów na wózki widłowe znaleźć można w sieci. Podczas wyboru należy jednak dopilnować, aby szkolenie kończyło się egzaminem przed państwową inspekcją UDT. W przeciwnym przypadku sam kurs (bez zaliczonego egzaminu) nie jest wystarczający, aby móc posługiwać się uprawnieniami operatora wózków widłowych.

3.Jak zadbać o dobry stan urządzeń?

Aby zakupiony wózek widłowy sprawdzał się w pracy jak najdłużej, należy prawidłowo o niego dbać. Podstawą są oczywiście regularne przeglądy oraz wyliczenie resursu wózka widłowego (dla zarejestrowanego urządzenia użytkowanego przez 12 miesięcy), który wskazuje na prognozowany maksymalny okres eksploatacji pojazdu, po którym konieczny będzie remont urządzenia.
W celu zapewnienia jak najlepszej kontroli nad wózkami widłowymi wysokiego składowania warto podpisać umowę z zewnętrznym konserwatorem wózków, zatrudnić osobę na to stanowisko lub skorzystać z opcji podpisania umowy z profesjonalnym serwisem wózków widłowych.

Wybór wózka widłowego wysokiego składowania – podsumowanie

W powyższym artykule zaprezentowaliśmy rady i wskazówki, jak wybrać dobry wózek widłowy wysokiego składowania. Kupując nowy sprzęt, koniecznie zwracaj uwagę na sprawdzone źródło zakupu, tak aby nabyte urządzenia były nie tylko nowe, ale również sprawne i posiadały długą gwarancję. Tym bardziej w przypadku, gdy zakup dotyczy wózków wysokiego składowania, które na co dzień muszą spełniać w pracy najwyższe standardy bezpieczeństwa.

___________________________________________

seolo Magdalena Kopeć

Magdalena Kopeć

Specjalistka SEO SEM
www.seolo.pl
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Guacamole – przepis

Guacamole to rodzaj meksykańskiego sosu podawany jako dip do kukurydzianych nachos, surowych warzyw, zapiekanej tortilli. Ze względu na kaloryczność głównego składnika, awokado, guacamole polecane jest także jako osobna potrawa, osobna przekąska, chociażby na pierwsze lub drugie śniadanie.

Depresja – przyczyny, objawy, leczenie

Ogólne osłabienie, płaczliwość, niechęć do życia, poczucie beznadziei, lęki i chęć spędzania w łóżku całego dnia to tylko kilka z długiej listy objawów stanu psychicznego określanego mianem depresji. Jest ona coraz częściej nazywana chorobą cywilizacyjną.

Zobacz też

Paraliż u psa – przyczyny, objawy, jak pomóc?

Najczęściej paraliż u psa jest wywołany fizycznym urazem, np. upadkiem, potrąceniem przez samochód. Jednak niektóre rasy są bardziej narażone na tego typu dolegliwości, których przyczyną może być ich budowa ciała.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: