Przede wszystkim należy wybrać dzień, w którym wybierzemy się na wspólne zakupy. Ustalmy z dzieckiem, iż samo zdecyduje, który tornister kupimy, ale spośród kilku wybranych przez rodzica, który będzie spełniał dane wymogi. Najważniejsze, aby plecy w tornistrze były usztywnione, a ramiona wypełnione gąbką, która będzie stanowić amortyzację oraz sprawi, iż nie będą zbytnio uciskać dziecka. Tornister powinien być pakowny, ale nie za duży, odpowiedni wielkością do wzrostu oraz budowy dziecka. Dobrze by miał kilka kieszonek i przegródek, aby było w nim miejsce zarówno na książki i zeszyty, jak również na drugie śniadanie i skarby malucha. Tornister powinien mieć możliwość regulacji, by dopasować go do sylwetki dziecka.

Dziecko powinno zdecydować jaki tornister chce mieć, dlatego nie poganiajmy go, ale również nie narzucajmy swojego zdania. Możemy próbować przekonać dziecko, sugerując mu zalety i wady poszczególnych modeli, ale robić to w sposób cierpliwy i wyrozumiały. Pozwólmy mu cieszyć się tą chwilą, dlatego wybierając się na zakup tornistra wybierzmy dzień, w którym nie będziemy się spieszyć, a nasz czas będzie przeznaczony tylko dla malca. Irytacja i pospieszanie dziecka nie pomoże, ale tylko spowoduje jego dezorientację i niemożność dokonania wyboru.

Wybór tornistra to niełatwe zadanie, zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Dla jednego liczy się funkcjonalność, z kolei dla drugiego wizualność. Warto spróbować połączyć te cechy i wybrać optymalną wersję, która zarówno nie zaszkodzi odpowiedniej postawie naszego dziecka, jak również będzie dla niego wymarzonym tornistrem.

Na co przede wszystkim będziecie zwracać uwagę przy wyborze tornistra? Weźmiecie pod uwagę zdanie dziecka? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak podnosić niemowlę?
Następny artykułZabawy logiczne dla dzieci – przykłady

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here