syfon

Z reguły przy remoncie łazienki nasze myśli absorbuje wybór odpowiedniej umywalki, wanny lub prysznica. Czy jednak zastanawiałeś się kiedyś, jak istotną funkcję pełni syfon do umywalki? Okazuje się bowiem, że na ten niepozorny element powinieneś również zwrócić szczególną uwagę. Dziś dowiesz się, jakie syfony umywalkowe dostępne są na rynku i który najlepiej sprawdzi się w twojej łazience!

Rodzaje syfonów do umywalki i ich specyfikacja

Wybór syfonu umywalkowego najczęściej uzależniony jest od ilości przestrzeni, jaką dysponujesz pod zlewem. Jednak pamiętaj również o tym, że od tego, na jaki model syfonu się zdecydujesz, będzie zależeć także funkcjonalność całej instalacji. 

Oto dwa najpopularniejsze syfony do umywalki

Syfon umywalkowy pionowy

Ze względu na swoją budowę, zwany jest też często syfonem butelkowym. W jego dolnej części znajduje się zbiornik z wodą. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce, więc często wykorzystuje się je w niewielkich łazienkach. Ponadto ze względu na prostą budowę minimalizuje ryzyko awarii.

Syfon umywalkowy poziomy

To połączenie rur, które przybierają charakterystyczny kształt najczęściej litery „U” lub „S”. W tym wariancie syfon umywalki jest nieco bardziej płaski. Budowa instalacji sprawia, że jest ona łatwa w czyszczeniu, a dodatkowo jej konstrukcja to świetna prewencja przed zatykaniem się rur. 

Oprócz wymienionych syfonów w sklepach z armaturą trafisz również na modele niestandardowe. Wśród nich znajdują się syfony dekoracyjne lub te o specjalistycznym przeznaczeniu, na przykład do umywalki, z której korzystać będą osoby z niepełnosprawnością lub ograniczeniem ruchowym. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając syfon do umywalki?

Syfon umywalkowy

Zanim zdecydujesz się na konkretny syfon umywalkowy, powinieneś uwzględnić kilka kwestii. Oto najważniejsze elementy, które sprawią, że wybrany model posłuży ci niezawodnie przez długi czas.

Materiał wykonania

Najczęściej spotykane syfony umywalkowe to te wykonane z PCV lub mosiądzu. Tworzywo sztuczne jest tanią opcją, jednak jego walory estetyczne pozostawiają wiele do życzenia. Ten rodzaj sprawdzi się, jeśli planujesz zabudowę instalacji. Również trwałość nie należy do najlepszych cech tego wariantu. 

Syfony z mosiądzu lub elementami mosiądzowymi to natomiast świetna opcja, jeśli instalacja ma pozostać widoczna. W tym wypadku masz duży wybór kolorów: syfony chromowane, czarne matowe, białe lub w odcieniu żółtego i różowego złota. Mosiądz to gwarancja dużej wytrzymałości oraz odporności na korozję.

Co zawiera zestaw?

Syfon do umywalki najlepiej kup w zestawie. Wtedy zyskujesz gwarancję, że wszystkie elementy są dobrze dopasowane do danego modelu, a przez to montaż przebiegnie bezproblemowo i sprawnie. Co powinien zawierać taki pakiet? Najlepiej, aby oprócz syfonu, znalazły się tam: korek typu klik-klak, niezbędne nakrętki oraz uszczelki.

Oprócz tego przed zakupem upewnij się, że wybrany przez ciebie syfon pasuje do nabytej umywalki. Uniwersalny otwór odpływowy w zlewie wynosi 45 mm.

Syfon umywalkowy na lata

Solidnie wykonany syfon do umywalki prawdopodobnie posłuży ci niezawodnie przez wiele lat. Zwiększy też komfort użytkowania armatury łazienkowej, a jednocześnie, w razie potrzeby, stanie się efektownym dodatkiem do wnętrz, podkreślającym styl, w jakim urządziłeś łazienkę.

Znajdź syfon umywalkowy, dopasowany do twoich potrzeb i przekonaj się już dziś, jak wiele może zmienić ten niepozorny element.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here