płaski zbiornik na wodę

Przed Tobą wakacyjna podróż kamperem? To wspaniała przygoda, zwłaszcza jeśli zapewnisz sobie możliwie jak najlepsze warunki w kwestii komfortu, niezależności i…higieny. Zakup lub wynajem odpowiedniego zbiornika na wodę to zatem krok w stronę udanego wyjazdu, niezależnie od długości planowanej trasy. Jak wybrać model, który odpowie na potrzeby wszystkich podróżujących, aby uniknąć przykrych niespodzianek po drodze?

Do czego potrzeby jest zbiornik na wodę?

Podróż kamperem to bynajmniej nie wakacje w formule all inclusive. Na takim wyjeździe jesteś zdany przede wszystkim na siebie. Na Twojej głowie są codzienne obowiązki „gospodarcze”, takie jak pranie, porządki w przyczepie, ale także przyrządzanie posiłków. W kontekście komfortu i satysfakcji z wyjazdu nie mniej ważna jest codzienna higiena. Warto zapewnić ją sobie na najwyższym możliwym poziomie. Do tego właśnie służy zbiornik na wodę.

Na rynku znajdziesz szereg modeli różniących się zarówno pojemnością, przeznaczeniem, jak i kształtem. Niektóre z nich zostały zaprojektowane specjalne do przechowywania:

  • zapasu czystej wody,
  • wody brudnej z toalety (tzw. czarnej),
  • wody szarej (np. popłuczyn po zmywaniu naczyń czy prysznicu).

Co ważne, powstały już również zbiorniki, które można wykorzystać według uznania i potrzeb – albo do gromadzenia czystej, albo brudnej wody. Takie modele oferuje np. mToilet.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika na wodę na kemping?

Przymierzając się do zakupu zbiornika na kemping, oceń przede wszystkim swoje potrzeby. Ważnym wyznacznikiem będzie również czas trwania wyjazdu. To naturalne, że im dłuższą wycieczkę planujesz, tym więcej wody zużyjesz lub więcej zgromadzisz.

Dobrze zastanów się zatem nad pojemnością zbiornika. Optymalnym wyborem może być model mieszczący 30 000 litrów. Z łatwością zaspokoi on potrzeby kilkuosobowej rodziny podczas nawet kilkunastodniowego wyjazdu.

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego wyprodukowano zbiornik. Te plastikowe oferowane przez mToilet są przystosowane do gromadzenia czystej lub brudnej wody. Wytrzymałe tworzywo nie poddaje się nawet największym zabrudzeniom czy najtrudniejszym warunkom. Okazuje się, że dla funkcjonalności pojemnika znaczenie ma także jego kształt. Przykładowo płaski zbiornik na wodę jest dużo łatwiejszy w napełnianiu czy opróżnianiu. Kompaktowa forma i stabilna konstrukcja również ułatwiają jego obsługę.

Zbiornik na wodę na kemping – zakup czy wynajem?

Wynajem płaskiego zbiornika na wodę to rozwiązanie, które ułatwi Ci organizację wyjazdu i nie przysporzy żadnych zmartwień. W mtoilet.pl w ramach wypożyczenia możesz poprosić o dostarczenie pojemnika pod wskazany adres, a także zorganizować odbiór po powrocie, gdy akcesorium nie będzie już potrzebne.

Osoby, które chcą wykorzystać zbiornik niekoniecznie w podróży, ale stacjonarnie, np. na działce, mogą liczyć np. na dostawę wody przez usługodawcę. Możesz też wybierać między cyklicznym lub wyłącznie końcowym opróżnianiem zasobnika. Nie musisz również martwić się kwestią montażu, podłączenia czy demontażu zbiornika na wodę – firma zadba o wszystko za Ciebie.

Podróżowanie kamperem może natomiast wiązać się z koniecznością samodzielnego opróżniania i napełniana pojemników na wodę. Wykonywanie tej czynności odpowiednio często zapewnia nieustanny dostęp do wody w przyczepie kempingowej czy kamperze. Daje Ci to pełną niezależność od infrastruktury dostępnej w bazach kempingowych. Choćby z tego powodu warto dobrze przemyśleć zakup konkretnego modelu zbiornika na wodę. Jeśli wybierzesz odpowiedni, zyskasz nieoceniony komfort podczas urlopu w terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here