Zakupy Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

-

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb mundurowych, przedsiębiorstw czy instytucji. Dziś w praktyce każdy może już sobie pozwolić na naprawdę silne ręczne źródło światła. Jednak czy warto się zdecydować na taki zakup?

Bardzo mocna latarka – czyli jaka?

Dyskusję o tym, czy warto kupić super mocną latarkę, zacząć trzeba od określenia, czym ona w zasadzie jest.

Nie da się ukryć, że rozważania na temat silnych latarek uzależnione są od punktu odniesienia i kategorii produktu. Przykładowo miano mocnej latarki czołowej nadać można już każdemu modelowi, którego maksymalna jasność wynosi w okolicy tysiąca lumenów. Wartość ta będzie z kolei mocno średnia w przypadku latarek policyjnych i wręcz śmiesznie mała w porównaniu do najmocniejszych wzorów obecnych na rynku. Dlatego też nie warto w tym przypadku przywiązywać się jednoznacznie do suchych wartości liczbowych. Lepiej przyjąć, że za mocne uznaje się po prostu te latarki, których parametry są wyższe od przeciętnej dla danej klasy produktów. Przykładowo dla modeli taktycznych będzie to ponad dwa tysiące lumenów, a dla czołówek – osiemset lumenów – mówi specjalista ze sklepu elatarka.pl.

5 powodów, dla których warto wybrać mocną latarkę

Czy jednak zakup mocnej latarki ma faktycznie sens? Nie da się przecież ukryć, że są one dość drogie, a czasem też mają większe rozmiary i masę. Jednak naszym zdaniem przemawia za nimi kilka ważnych powodów. Jakich?

Bo latarka o dużej mocy przyda się w pracy!

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że mocna latarka to urządzenie przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów. Ci z kolei mogą potrzebować naprawdę dużej jasności w wielu sytuacjach. Może być to akcja poszukiwawcza czy ratownicza, ochrona budynków lub też wykonywanie innych obowiązków po zmroku. Duża moc pozwoli przy tym na naprawdę skuteczne rozproszenie ciemności – co może nie tylko przyspieszyć pracę, ale też poprawić jej jakość i bezpieczeństwo.

Bo mocną latarkę można wykorzystać w domu!

Wbrew pozorom super mocna latarka ręczna czy czołówka może się też przydać w wielu gospodarstwach domowych. Dotyczy to szczególnie mieszkańców małych miejscowości czy domów położonych w większej odległości od dróg i chodników. Porządna latarka taktyczna może okazać się nieoceniona w przypadku braku prądu czy pojawienia się na posesji zwierząt, czy też nieproszonych gości. Co więcej, nowoczesne rozwiązania akumulatorowe z funkcją powerbanku pozwolą też na awaryjne podładowanie telefonu czy innych urządzeń.

Bo duża jasność latarki przyda się podczas treningu

Mocne czołówki mogą być też najlepszym przyjacielem biegaczy czy rowerzystów. W odróżnieniu od tanich modeli pozwolą one na naprawdę dobre doświetlenie przestrzeni przed sobą, co ma olbrzymie znaczenie dla ogólnej wygody i ochrony przed nieprzewidzianymi przeszkodami czy wyrwami w chodniku lub drodze. Mocniejsze światło działa też w drugą stronę – umożliwia ono też szybsze zauważenie biegacza czy rowerzysty przez innych użytkowników ruchu, co zmniejsza ryzyko wypadku.

Bo mocne latarki sprawdzą się podczas kempingu

Ponadprzeciętnie mocna latarka może się także przydać w trakcie wakacji. Dotyczy to szczególnie osób, które spędzają czas wolny na łonie natury. Silne modele służyć mogą w tym przypadku jako lampy kempingowe akumulatorowe lub też oświetlenie wewnętrzne namiotów. Dodatkowo można je też wykorzystać podczas nocnych wyjść w teren lub też wypraw w góry.

Bo wyższa jasność latarki to też dłuższy czas pracy

Jak więc widać, możliwości zastosowania mocnej latarki jest naprawdę sporo. Co jednak bardzo ważne, mają one jedną dodatkową zaletę. Jest nią fakt, że produkty tego rodzaju z reguły posiadają bardzo wydajne źródła zasilania, które w końcu muszą zasilić potężne diody LED. Oznacza to, że często mocne latarki mogą pochwalić się bardzo długim czasem pracy w niższych trybach, co dodatkowo podnosi ich użyteczność na co dzień. W końcu przecież najmocniejsze ręczne źródła światła można też wykorzystywać do zwykłych zadań, a „zapas mocy” mieć „na wszelki wypadek”.

Z całą pewnością mocne latarki mogą się przydać wielu osobom i w bardzo różnych sytuacjach. Czasem też urządzenia tego typu warto zakupić nieco na wyrost. W końcu nierzadko trudno przewidzieć, czy nie wystąpią okoliczności, w których dodatkowa moc okaże się przydatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mus malinowy – przepis

W delektowaniu się smakiem delikatnego malinowego musu nie przeszkadza już brak świeżych owoców, ponieważ można zrobić go z powodzeniem z owoców mrożonych.

Jak wtopić ozdoby w akryl?

Podobnie jak w metodzie żelowej, również w przypadku akrylu najlepiej jest zatapiać ozdoby w pierwszej warstwie. Dobrze jest wtapiać ozdoby w górnej części paznokcia, w ten sposób naturalna płytka paznokcia lepiej zniesie dodatkowe warstwy i ciężar masy nałożonej. Na wszystkie ozdoby uprzednio nałożone i wtopione nakładamy przeźroczysty akryl.

Zobacz też

Jak opatentować znak towarowy?

Każdy, kto pamięta początki „wolnego rynku” w Polsce, z pewnością nie zapomni, jaką gratką było udanie się na każdy pobliski bazar i za niewielką kwotę ubranie się w najnowsze fasony „markowych” spodni Levis, dresu Adidas, adidasów Puma czy koszulki Diesel. Jak ustrzec swoją markę przed „podróbkami”? Jak zarejestrować swój znak towarowy?

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: