Zakupy Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

-

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest noszenie odblasków. Nawet niewielkie elementy odblaskowe dla pieszych mogą zwiększyć naszą widoczność na drodze i uratować nam życie. Sprawdź, jakie odblaski najlepiej spełnią swoją funkcję i nie nadszarpną budżetu.

Niektórzy traktują odblaski jako uzupełnienie stroju, jednak ich podstawową rolą jest sprawienie, że będziemy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego z jak największej odległości. Choć noszenie odblasków poza terenem niezabudowanym nie jest obowiązkowe, warto się w nie zaopatrzyć.

Zasady poruszania się pieszych a wypadki

Każdy wie, że przechodzić na drugą stronę jezdni można tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, a w przypadku braku chodnika należy poruszać się lewą stroną drogi. Niestety czasem przestrzeganie zasad ruchu drogowego nie uchroni nas od tragedii, gdyż winnym spowodowania wypadku będzie kierowca.

By jak najbardziej zmniejszyć ryzyko niepożądanego zdarzenia na drodze, powinno się nosić odblaski. Wystarczy mały odblaskowy gadżet przyczepiony do plecaka lub założony na ramię, by kilkukrotnie zwiększyć odległość, z której kierowca ma szansę nas dostrzec.

Elementy odblaskowe dla pieszych – jakie wybrać?

Wybór odblaskowych gadżetów powinniśmy uzależnić od ich przeznaczenia. Chcesz nosić odblaski na co dzień czy będą towarzyszyć Ci tylko podczas biegania? Planujesz wybrane elementy odblaskowe przymocować do swojego ubioru na stałe czy będziesz sięgać po nie za każdym razem przed wyjściem z domu? Zastanów się, jakie cechy powinien mieć idealny z Twojego punktu widzenia odblask. Być może przypadnie Ci do gustu któraś z naszych propozycji.

Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się kamizelki odblaskowe. Kamizelka odblaskowa oferuje dużą powierzchnię odbijającą światło, dzięki czemu kierowcy dostrzegają ubranego w nią pieszego z dużej odległości, a to zwiększa czas na właściwą reakcję. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że kamizelka odblaskowa ogranicza ruchy, ale nic bardziej mylnego. Jest wygodna i komfortowa, nawet nie czuć, gdy ma się ją na sobie.

Kolejną naszą propozycją są szelki odblaskowe, będące świetną alternatywą dla kamizelki. Choć oferują mniejszą powierzchnię odblaskową, to spisują się równie dobrze, co kamizelki. Niektóre modele szelek mają możliwość regulacji, dzięki czemu można je idealnie dopasować do ciała, tak aby nie uwierały i nie przesuwały się podczas biegu czy spaceru.

Szukasz czegoś mniejszego i bardziej uniwersalnego niż odblaskowa kamizelka czy szelki? Twoje oczekiwania spełni odblaskowa samozaciskowa opaska, która jest łatwo dostępna i tania. Możesz nosić ją na ramieniu, nadgarstku czy kostce. W sprzedaży znajdziesz szeroki wybór odblaskowych opasek w różnych kolorach.

Odblaski dla dzieci – które się sprawdzą?

Nie zapominajmy o najmłodszych, którzy również powinni zostać zaopatrzeni w odblaski dla pieszych odpowiednie do wieku. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudno czasem jest przekonać pociechę do założenia rzeczy, która jej się nie podoba. Przykładowo kamizelka odblaskowa dla dzieci nie jest przez nie zbyt lubiana. Dlatego pozwólmy maluchowi samemu wybrać odblask, co zwiększy szansę na to, że będzie chciał go nosić.

Z myślą o dzieciach powstały naklejki odblaskowe w różnych wzorach, kształtach i kolorach. Przyklejone raz na ubranie wyglądają jak nowe nawet po wielu praniach. Duszek czy uśmiechnięta buzia – jak myślisz, która z odblaskowych naklejek najbardziej spodoba się Twojemu dziecku?

Odblaski mogą uratować życie – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pamiętajmy o noszeniu odblaskowych elementów i zachęcajmy do ich zakładania innych, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Prezent dla chłopaka – Walentynki

Święto zakochanych to wyjątkowy dzień dla wszystkich szczęśliwych par. Czym obdarować naszego partnera, aby nigdy nie zapomniał chwil spędzonych z ukochaną osobą?

Zaburzenia schizotypowe – objawy

Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 zaburzeniem schizotypowym nazywamy zaburzenie typu schizofrenii. Zaburzenia te charakteryzują się długotrwałym przebiegiem o trudnym do wskazania początku zachorowania, ponieważ zaburzenie to nie ma wyraźnego początku.

Zobacz też

Tosty hawajskie – przepisy

Tosty hawajskie to nic innego niż kromki tostowego chleba przełożone szynką, ananasem, serem i włożonym do środka owocem, na przykład koktajlową czereśnią.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: