Zakupy Naturalne peruki po chemioterapii – poradnik przed zakupem

Naturalne peruki po chemioterapii – poradnik przed zakupem

-

Naturalne peruki znajdują zastosowanie przy różnych okazjach. Między innymi – korzystają z nich osoby, które przeszły chemioterapię – formę terapii medycznej stosowaną w przypadku pacjentów onkologicznych. Utrata owłosienia na głowie może być źródłem braku pewności siebie, poczucia wstydu lub stresu. Dlatego tak ważne jest, by ubytki w owłosieniu na głowie zamaskować w sposób skuteczny i komfortowy. Temu właśnie mają służyć peruki naturalne. Poniżej podpowiadamy – jak dobrać perukę naturalną, by się nie rozczarować.

Naturalne peruki dla pacjentów onkologicznych

Naturalną konsekwencją chemioterapii jest wypadanie włosów. Dotyka to pacjentów bez względu na ich wiek, płeć, stan fizyczny lub inne cechy. W przypadku kobiet jest to jednak wydarzenie szczególnie trudne, wraz z którego nastaniem odczuwają, że tracą istotny element swojej kobiecości.

Skutecznym sposobem, by ukryć fakt braku włosów na głowie, są peruki wykonane z naturalnych włosów. Wielu pacjentów onkologicznych zaopatruje się w specjalne peruki jeszcze przed rozpoczęciem samej chemioterapii. Często też, odwiedzają wcześniej fryzjera, obcinając swoje włosy na krótko. Dlaczego? Przynosi to korzystny efekt psychologiczny. Wypadanie krótkich włosów jest mniej odczuwalne niż wypadaniem gęstych kłębków długich włosów.

Naturalne peruki – dla psychicznego komfortu i pewności siebie

Peruka w przypadku pacjentów onkologicznych może stanowić ważną barierę, przed której przekroczeniem się wzbraniają. Pracownicy sklepów z perukami często zwracają uwagę, że do ich sklepów przychodzą mężowie pacjentek onkologicznych, które same czują się zbyt zawstydzone, by przyznać się do braku włosów na głowie. Zatroskani o ich stan mężowie poszukują peruk, które przekonałyby je do powrotu do normalnego funkcjonowania.

Dlatego pragniemy podkreślić – kupowanie peruki nie powinno być powodem do wstydu. Tym bardziej że pracownicy sklepów z perukami często są nastawieni na klientów o potrzebach zdrowotnych, których komfort i samopoczucie jest dla nich bardzo istotne.

Peruka naturalna – zasady stosowania

Peruki wykonane z włosów naturalnych są bardziej wymagające od ich syntetycznych odpowiedników. Oczywiście, wynika to z samego faktu, że zostały wykonane z naturalnego włosia ludzkiego, które wymaga pielęgnacji i odżywienia.

Przede wszystkim więc – peruki naturalne należy regularnie myć. W tym celu stosuje się zwykłe szampony do mycia włosów. Po wymyciu perukę odkłada się na specjalny stojak, gdzie będzie schnąć. Stosuje się także specjalne balsamy oraz płyny antystatyczne. Peruki naturalne warto także rozczesywać oraz odpowiednio modelować ich fryzurę. Pod tym względem – mamy pewien zakres swobody. Możemy zarówno zmieniać kierunek uczesania, lekko stylizować ułożenie włosów jak i obcinać je – jeśli na przykład długość grzywki nam nie odpowiada.

Ponadto, peruki z włosów naturalnych można suszyć przy użyciu suszarki oraz prostować, bez obaw o jej kondycję. Warto podkreślić, że dostępne peruki są najczęściej bardzo gęste (przykładowe peruki z oferty Hair Lux mają ok. 150 procent gęstości), co stanowi ich dodatkowy atut.

Sposób nakładania peruki na głowę może być różny. Nie jest konieczne stosowanie w tym celu dodatkowych elementów, choć niektóre (grzebyki, spinki, taśmy) mogą być pomocne. Wystarczy naciągnąć czepek, na którym zamocowana jest peruka, i włożyć na głowę. Sposób konstrukcji przypomina ludzkie włosy do złudzenia, dlatego nie będziemy mieli większego problemu z ulokowaniem peruki w taki sposób, by doskonale imitowała naturalne owłosienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Bagaż podręczny – co można zabrać?

Żaden turysta nie wyobraża sobie chyba podróży samolotem bez bagażu podręcznego. W torbie czy plecaku, który wnosimy na pokład, warto przechowywać nie tylko przedmioty niezbędne i przydatne podczas samego lotu, lecz także te, które posłużą nam w przypadku ewentualnego zagubienia bagażu nadanego. Należy jednak mieć na uwadze, że przewóz bagażu podręcznego wiąże się z różnymi restrykcjami i ograniczeniami.

Sauvignon blanc – jakie to wino?

Szczep tego białego wina, popularnego na całym świecie, pierwotnie pochodzi z francuskiego południowo-zachodniego regionu Bordeaux. Swoją nazwę zawdzięcza zestawieniu dwóch francuskich słów: sauvage (dziki) oraz blanc (biały).

Zobacz też

Odmrożenia – pierwsza pomoc

Nie tylko działanie wysokiej temperatury na organizm człowieka może być szkodliwe. Również wpływ niskiej temperatury spowodować może uszkodzenia skóry zwane odmrożeniami. Pod wpływem tego czynnika fizycznego dochodzi do zaburzenia prawidłowego krążenia w narażonych na zimno częściach ciała.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: