Podnóżki fryzjerskie

Aranżacja salonu fryzjerskiego wymaga zadbania o każdy, najmniejszy szczegół. Bardzo ważne są różnego rodzaju meble fryzjerskie takie jak konsole, myjnie czy fotele, ale nie mniej istotne jest dodatkowe wyposażenie. Od wysokiej klasy funkcjonalnych i estetycznych mebli i akcesoriów zależy zadowolenie klienta, a co za tym idzie popularność i dobra opinia salonu fryzjerskiego. Dlatego należy zadbać o każdy element stanowiska fryzjerskiego, aby klient poczuł się jak najbardziej komfortowo. Do takich elementów należą podnóżki.

Dlaczego podnóżki fryzjerskie są takie ważne?

Tego rodzaju akcesoria to ważne elementy fotela fryzjerskiego, ponieważ umożliwiają wygodne podparcie stopom podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich. Podnóżek zapewnia klientowi przybranie prawidłowej postawy ciała i odciąża kręgosłup, co ma bardzo duże znaczenie dla jego dobrego samopoczucia. Klient siedzi prosto w wygodnej pozycji, dzięki czemu stylista fryzur może sprawnie i dokładnie wykonywać swoją pracę. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku wykonywanego precyzyjnego cięcia włosów. Wygodna postawa z opartymi o podnóżek nogami ma duży wpływ na wysoką jakość wykonanej usługi.

Czym powinien się cechować dobrej jakości podnóżek fryzjerski?

Należy pamiętać, że przede wszystkim musi zapewniać komfort klientowi czy klientce dlategom musi mieć ergonomiczny kształt i powinien być dobrze wyprofilowany. Dzięki temu będzie zapewniał relaks zarówno przy strzyżeniu i modelowaniu, jak i podczas dłuższych zabiegów fryzjerskich, takich jak farbowanie czy układanie efektownej fryzury. Powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału, takiej jak, np. stal nierdzewna, ponieważ będzie odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne oraz będzie łatwy do utrzymania w czystości. Podnóżek powinien posiadać odpowiednio do fotela dobrany rozmiar, nie mniejszy jednak, niż 35 cm, zaś kąt nachylenia powinien wynosić 0-15 stopnia.

Jakie są rodzaje podnóżków fryzjerskich?

Podnóżki mogą różnić się kształtem, materiałem z jakiego zostały wykonane oraz rodzajem montażu. Akcesoria tego typu mogą być montowane do ściany lub podłogi lub być wolnostojące. Przy montowaniu należy zwrócić uwagę na odległość od podłoża, aby zapewnić stabilne i wygodne oparcie dla stóp. Podnóżki w wersji wolnostojącej muszą być masywne i dobrze wyważone. W przeciwnym wypadku mogłyby się przesuwać i powodować dyskomfort klienta. Innym spotykanym wariantem są podnóżki montowane oryginalnie do konsoli lub fotela fryzjerskiego, których się nie reguluje, ponieważ są już idealnie wyważone.

Podnóżki fryzjerskie znajdziesz w sklepie https://www.fryzjersklep.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here