Tablety

Tablety są urządzeniami bardzo praktycznymi. Jaki tablet wybrać? To zależy od przeznaczenia sprzętu. W sprzedaży dostępne są rozmaite urządzenia.

Do czego służą tablety i jak wybrać najlepszy model?

Tablety są urządzeniami coraz częściej kompletnymi, a przy tym przenośnymi i stosunkowo niedrogimi. Od razu po zakupie są gotowe do pracy i nie wymagają specjalnej konfiguracji. System operacyjny np. Android instalowany na tablecie znany jest ze smartfonów, więc obsługa nie stanowi problemu dla osoby, która już korzystała z podobnego sprzętu. Łączność bezprzewodowa Wi-Fi czy bluetooth 5.0 pozwala na oglądanie filmów, przelewanie pieniędzy, a nawet wykonywanie zdalnej pracy zawodowej.

Przeznaczenie tabletu może być tak naprawdę dowolne. Pewnym wyznacznikiem tablety Samsung, które uznawane są za czołówkę. Taki sprzęt ma parametry dostosowane do rozmaitych potrzeb, który ze względu na parametry współpracuje doskonale z wymagającymi i świetnymi programami a mnogość funkcji sprawia, że mieści w sobie praktycznie cały komputer, który zawsze działa płynnie. Można na nich tylko pisać i rysować, ale wykonywać skomplikowane działania, niczym na komputerach i laptopach. Łączą wygodę z funkcjonalnością.

Jak wybrać najlepszy tablet?

Z wyborem urządzenia może być problem, ze względu na ogromny asortyment na rynku. Tablety multimedialne mają wgrane popularne systemy operacyjne (Android czy iOs), choć często można znaleźć propozycje z wersją np. Linuxa oraz system operacyjny HarmonyOS, który jest nowością od Huawei. Można kupić przystępny cenowo tablet wyposażony w podwójne głośniki i złącze słuchawkowe, przydatny do oglądania filmów i prowadzenia wideokonferencji. Jeśli sprzęt ma służyć tylko rozrywce, a studentom do robienia notatek z wykładów, zakup drogiego modelu nieco mija się z celem. W przypadku, gdy chodzi o pracę na tablecie, trzeba wybrać specjalistyczny sprzęt.

Przykładowo do tworzenia projektów graficznych, obróbek zdjęć i rysunków, trzeba zwrócić uwagę na tablety graficzne wyposażone w specjalne oprogramowanie i dostosowane do tego typu działań. Tablet multimedialny z wyższej półki, będzie jednocześnie tabletem graficznym, więc nie ma potrzeby posiadania kilku urządzeń. Podczas zakupu istotne są takie parametry jak: pojemność akumulatora, dobre głośniki, czytnik kart pamięci. Wielkość pamięci RAM przekłada się na płynność działania urządzenia przy mnogości realizowanych zadań. Standardowo każdy sprzęt łączy się z Wi-Fi. Tablet wyposażony w modem 4g LTE pozwala na łączność z internetem będzie się również za pośrednictwem sieci komórkowej.

Jakiej marki tablet warto kupić?

Opinie o markach są podzielone, więc podczas wyboru modelu, trzeba sprawdzić ilość funkcji tabletu. Poszukując zaawansowanego urządzenia, trzeba liczyć się z wyższą ceną. Wiele osób decyduje się na tablety Huawei, gdyż działają podobnie jak Samsung czy iPad firmy Apple, ale są znacznie tańsze. Jedyną różnicą jest to, że nie jest możliwa obsługa asystenta Google (wynika z braku dostępu do usług Google), co dla wielu osób, jest to mniej znaczący szczegół.

Urządzenia multimedialne można podzielić na klasy. W ogólnej opinii tablety Apple to absolutna czołówka, za którą plasują się marki Samsung oraz Huawei. Warto jednak pamiętać, że to iż sprzęt jest przystępny ceno nie oznacza, że gorzej działa, bo często płaci się jedynie za markę. Huawei jest młodszą firmą na rynku, ale szybko zyskała sobie przychylność klientów również w Polsce. Wybór tabletu jest sprawą indywidualną, ale najważniejszym wyznacznikiem produktu jest zawsze jakość. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie parametry i je zestawić ze sobą.

Jaka przekątna ekranu i rozdzielczość ekranu w tabletach?

Tablety są wydajne, lekkie, mobilne i mają tylko potrzebne funkcje. Obsługa jest dotykowa, jednak można do nich podłączyć klawiaturę oraz myszkę i korzystać podobnie jak z komputerów stacjonarnych. Osoby, które potrzebują sprzęt do pracy czy gier, zwracają uwagę na dużą rozdzielczość ekranów tabletów. Nie jest to jednak parametr, który powinien istotnie wpływać na decyzję o zakupie. Ważne, żeby wszystko było czytelne, a kolory żywe.

Przykładowo przy przekątnej ekranu 10.4 cala, rozdzielczość wynosi 2000 × 1200, natomiast przy tablecie wielkości 8 cali, 1200 × 1920, a przy 12,4 calach, można mieć 2560 × 1600 px. Podczas zakupu urządzenia Samsung, Huawei czy Apple, trzeba zwrócić uwagę na tego rodzaju parametry. Przy obsłudze poczty elektronicznej rozdzielczość nie odgrywa większej roli. Jest za to istotna w programach graficznych.

Jaki czytnik e-boków wybrać?

Czytnik e-booków jest wygodnym urządzeniem do czytania książek, to oszczędność miejsca na regałach, bo nie trzeba mieć biblioteki w domu. Poza wyświetlaniem tekstów ma zaprogramowanych wiele funkcji. Czytniki ebooków wyróżnia nieco inny rodzaj matrycy, dostosowany do wielogodzinnego czytania w ten sposób, aby nie męczyć oczu, zupełnie jak kartka papieru. Jaki kupić czytnik? Poręczny, z odpowiednią baterią i długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Kluczowa może okazać się pamięć wbudowana. Sporą popularnością cieszą się mniejsze modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here