Zakupy Wybieramy termos obiadowy

Wybieramy termos obiadowy

-

Dobrej jakości termos obiadowy, który długo utrzymuje ciepło to idealne rozwiązanie nie tylko na jednodniowe wypady za miasto, ale również do pracy, szkoły czy podczas wypadu na działkę. Ten pojemnik termiczny z pewnością zagwarantuje nam zarówno pożywny, jak i ciepły posiłek nawet poza domem. Aktualnie te naczynia dopiero zyskują na popularności. Podpowiadamy, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup termosu obiadowego.

Pojemność termosów obiadowych 

Pojemność dostępnych na rynku pojemników na obiad trzymających ciepło zaczyna się od 0,35 l i kończy na około 1,5 l. Niestety dość często pierwszy zakup termosu obiadowego bywa dość nietrafiony. Wszystko ze względu na brak odniesienia do potrzebnej nam pojemności. Jeśli jednak zamierzamy zabrać ze sobą małą porcję jedzenia, możemy zdecydować się na najmniejszy rozmiar. Standardowy obiad z pewnością zmieści się w półlitrowym naczyniu. Na dwudaniowe posiłki dedykowane są termosy o pojemności 0,75 l. Jeśli planujemy krótki wypad za miasto we dwójkę, przygotowywane wcześniej poprawy warto umieścić w 1 litrowym termosie. 

Termosy obiadowe – jak długo utrzymują ciepło? 

Termosy obiadowe są zbudowane na tej samej zasadzie co modele służące do transportowania napojów, takich jak kawa czy herbata. Dlatego też zapakowane jedzenie powinno utrzymywać ciepło od 6 do 12 godzin, oczywiście w zależności od wybranej przez nas wersji termosu. Długość oraz stałość temperatury jest też uzależniona od tego, jak często naczynie będzie otwierane. Warto pamiętać także o tym, że po 6 godzinach żywność stopniowo będzie się wychładzać. Czy wiesz jak przygotować termos do jak najdłuższego utrzymania ciepła? Przed umieszczeniem w nim potrawy, warto wypełnić go wrzątkiem na około 3-5 minut. Następnie należy wylać wodę, a w środku umieścić posiłek. 

termosy obiadowe

Na właściwości termiczne wpływa także budowa poszczególnych modeli. Produkty wysokiej jakości charakteryzują się podwójnymi ściankami oraz specjalną nakrętką, która nie przepuszcza ani grama powietrza. Decydując się na zakup termosów obiadowych, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane konkretne produkty oraz dodatki, czyli zastosowane udogodnienia: 

  • materiał – to właśnie on ma ogromny wpływ na wytrzymałość naczynia. Niestety termosy o wątpliwej jakości ulegną uszkodzeniu już przy pierwszym upadku. Dlatego też warto zainwestować w model ze stali nierdzewnej i cieszyć się znakomitą trwałością, 
  • dodatki – wśród dodatkowych właściwości, które ułatwiają korzystanie z termosu, możemy wymienić m.in.: antypoślizgowe uchwyty; zakrętki, które pełnią funkcję sztućców; zawór do upuszczania pary oraz zabezpieczenia zakrętki. Inne funkcje nie są niezbędne, jednak mogą być przydatne. 

Jakie dania sprawdzą się w termosie? 

W tym zakresie praktycznie nie ma ograniczeń. Jedyną przeszkodą może być dla nas pojemność naczynia. Warto jednak wybierać takie potrawy, których spożycie nie sprawi nam wielu kłopotów – szczególnie w warunkach terenowych. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest transport zup, gulaszów, a także dań z kaszą i ryżem. 

Ile kosztują termosy obiadowe? 

Cena termosów obiadowych jest uzależniona przede wszystkim od materiałów wykorzystanych do produkcji, pojemności oraz właściwości termicznych. Solidne półlitrowe produkty zakupimy już za około 50-55 złotych. Wydając dwa razy więcej, możemy zaopatrzyć się w naczynia 750 ml, a także litrowe. 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pojemników na obiad trzymających ciepło. Poszczególne modele różnią się między sobą pojemnością, kształtem, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość, wytrzymałość oraz właściwości termiczne termosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Zbliża się czas kiedy wasza rodzina się powiększy i będziecie potrzebowali nowego pojazdu? I nie chodzi tu o szybkie sportowe auto, ale o wózek dla Twojego dziecka. Kupno wózka dla w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Już dawno minęły czasy, gdy w sklepach był jeden czy dwa modele wózków. Teraz to istna dżungla, przez którą rodzice muszą się przedrzeć. Dlatego warto zastanowić się jaki „wóz” chcemy kupić.

Jak hamować biegami?

Hamowanie biegami lub hamowanie silnikiem to określenie sposobu hamowania przy pomocy redukcji biegów ze zdjętą nogą z pedału gazu. Jest dobrym nawykiem, który z wielu powodów warto stosować na co dzień.

Zobacz też

Kolektory słoneczne – dotacje

Ceny energii będą systematycznie rosły, dlatego opłacalność inwestycji, jaką są kolektory słoneczne będzie coraz większa. Obecnie już nie tylko posiadacze domów wypoczynkowych czy przedsiębiorcy posiadający zabudowania firmowe powinni zastanawiać się nad montażem kolektorów. Każda osoba decydująca się na zakup lub budowę domu, powinna przemyśleć opłacalność kolektorów słonecznych oraz przeanalizować czas zwrotu inwestycji.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: