Jakie suplementy przy karmieniu piersią

Wiele przyszłych mam decyduje się na to, by zażywać suplementy podczas karmienia piersią. Jest to świetny wybór, ponieważ tego typu preparaty mają bardzo duży wpływ na laktację i jakość mleka, a przy okazji świetnie działają na mamę i dziecko. Jakie suplementy przy karmieniu piersią wybrać, aby zapewnić sobie i dziecku wiele ważnych składników?

Jakie suplementy przy karmieniu piersią? Czym się kierować?

Wiele przyszłych mam zastanawia się nad tym, jakie suplementy przy karmieniu piersią wybrać? Oczywiście nie jest to łatwy wybór, ponieważ każda kobieta chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego też stawia na to, by wybrać możliwie najlepsze suplementy przyjmowane podczas karmienia piersią. W tej kwestii warto dać sobie trochę czasu i zacząć rozmyślanie nad tym jeszcze w ciąży, a nawet i przed nią, gdy dopiero planujemy powiększenie rodziny.

Zatem jakie suplementy przy karmieniu piersią wybrać? Sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. W tej kwestii wiele kobiet bardzo słusznie czyta blogi, artykuły, a nawet badania naukowe. Sporo kobiet zasięga również porad lekarskich na temat tego, jakie suplementy przy karmieniu piersią wybrać. Oczywiście zwracają się również z pytaniami i prośbą o opinię do bardziej doświadczonych mam. Wszystkie te kroki są niezwykle ważne podczas wybierania odpowiednich i najbardziej skutecznych suplementów.

Poza badaniami naukowymi i opiniami innych mam, warto również kierować się rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. PTGiP zaleca u wszystkich kobiet karmiących piersią suplementację kwasu foliowego, witaminy D, jodu oraz kwasu DHA.Wybierając odpowiednie suplementy, które zostały nam polecone przez lekarza i inne mamy, warto dokładnie przeanalizować ich skład, by mieć pewność, że zawierają wszystko to, czego najbardziej potrzebuje nasze dziecko oraz my.

Jakość mleka oraz prawidłowy przebieg laktacji

Najważniejsza podczas karmienia piersią jest jakość mleka i prawidłowy przebieg laktacji. Wiele kobiet zmaga się z problemami w tym zakresie. U niektórych kobiet mleka jest niestety po prostu za mało. Oczywiście ten problem można naprawić dzięki odpowiednim suplementom diety, które pozytywnie wpłyną na laktację.

Mleko matki jest pierwszym posiłkiem w życiu dziecka i będzie nim przez długi czas. To właśnie mleko matki dostarcza dziecku wszystkich najważniejszych składników, które pozwalają mu zdrowo rosnąć. Dlatego też tak ważne jest, by mleko było dobrej jakości. Oprócz suplementów diety należy również pamiętać o tym, aby nie pić alkoholu i nie palić papierosów podczas karmienia piersią, ponieważ może to wpłynąć bardzo negatywnie na dziecko.

Jakie suplementy przy karmieniu piersią? Czy to działa?

Część kobiet jest sceptycznie nastawiona do tematu przyjmowania suplementów diety przy karmieniu piersią. Obawiają się, czy nie wpłyną one na jakość pokarmu. Na szczęście takie obawy można bardzo szybko rozwiać. Wystarczy sięgnąć po preparaty, które zawierają składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.. Co więcej, kiedy chcemy zwiększyć poziom jakości pokarmu, warto również wybrać suplementy cechujące się czystym składem. Takie produkty nie zawierają konserwantów, barwników ani innych dodatków, które mogłyby mieć negatywny wpływ zarówno na matkę, jak i dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here