Akcesoria dla zwierząt

Przygotowując dom na przyjęcie nowego członka, jakim jest zwierzę, należy się odpowiednio przygotować. Ważne jest nie tylko jego własne miejsce i pożywienie, ale również niezbędne akcesoria pozwalające należycie o niego zadbać. Dlatego sprawdź jak się przygotować na ten ważny dzień.

Akcesoria dla zwierząt — dlaczego warto wcześniej się przygotować?

Decyzja o przyjęciu pod swój dach zwierzęcia wiąże się z wieloma obowiązkami. Dlatego warto wcześniej wszystko zaplanować, aby cały proces przeszedł sprawnie i szybko. W ten sposób zaoszczędzi się stresu sobie i swojemu nowemu pupilowi. Wybierając akcesoria dla zwierząt, należy kierować się konkretnymi potrzebami danego osobnika. Wcześniejsze przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów ułatwi opiekę nad zwierzęciem i umożliwi odpowiednie zajęcie się nim bez konieczności biegania po sklepie w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy. Dzięki temu można skupić się na więzi i oswojeniu zwierzaka. Konkretne akcesoria pomogą zadbać o higienę, zdrowie i dobre samopoczucie pupila niezależnie od jego rodzaju. Ponadto zmniejszą jego stres, który może wywołać nawet problemy zdrowotne.

Jakie akcesoria powinny się znaleźć w wyprawce pupila?

W przypadku psów i kotów lista będzie podobna jednak ptaki i gryzonie wymagają już trochę innego zestawu. Pod uwagę warto również wziąć konkretną rasę i charakter danego osobnika. Zawłaszcza, wybierając akcesoria do zabawy. Najważniejszym elementem jest dobrej jakości pełnowartościowa karma dostosowana do potrzeb i wieku zwierzęcia. Reszta elementów pełni funkcję uzupełniającą.

Jak się przygotować na powitanie psa?

Wybierając psa na nowego członka rodziny, konieczne jest wcześniejsze wyznaczenie mu spokojnego miejsca. Dodatkowo bardzo istotna jest również karma dostosowana do potrzeb konkretnej rasy i wieku pupila. W przypadku małych i delikatnych psów można się również zaopatrzyć w sweter dla psa, który ogrzeje go podczas zimowych wyjść. Istotny jest rodzaj sierści psa. Długowłose psy będą wymagały dodatkowo odżywki ułatwiającej rozczesywanie. 

Niezbędne akcesoria dla psa

Wśród niezbędnych akcesoriów dla psa nie może zabraknąć m.in.:

 • misek na wodę i pokarm,
 • legowiska,
 • kosmetyków do pielęgnacji takich jak szampon, przybory do czyszczenia zębów,
 • szczotka do wyczesywania,
 • smycz i obroża,
 • zabawki,
 • przysmaki,
 • cążki do obcinania pazurów.

Niezbędne akcesoria dla psa

Jak się przygotować na powitanie kota?

Wybierając kota na swojego kompana, warto wcześniej rozważyć czy będzie się z nimi wychodziło na spacery, czy też pozostanie on w domu. W przypadku tej pierwszej opcji konieczny będzie zakup również szelek i smyczy dla kota. Warto wcześniej przyzwyczaić kota do chodzenia w szelkach przed pierwszym wyjściem, gdyż jest to dla niego nowa i stresująca sytuacji. Niektóre koty w ogóle nie czują się komfortowo, wychodząc — w takich przypadkach lepiej nie zmuszać pupila. Oczywiście jak w przypadku psów najważniejsza jest dobrej jakości mięsna karma bez zbóż i z dużą zawartością tauryny, a także inne niezbędne akcesoria dla zwierząt.

Niezbędne akcesoria dla kota

Wśród akcesoriów dla kota nie powinno zabraknąć m.in.:

 • miski na wodę i pokarm,
 • drapaka,
 • legowiska,
 • cążków do obcinania pazurów,
 • grzebyka do wyczesywania,
 • zabawek,
 • kuwety,
 • żwirku.

Czasami może zajść konieczność wykąpania kota — zwłaszcza wychodzącego. Dlatego dobrze wcześniej przejrzeć oferowane szampony dla kotów i wybrać odpowiedni produkt. 

Niezbędne akcesoria dla kota

Jak przygotować wyprawkę dla gryzoni lub ptaków?

Decydując się na zakup ptaka lub gryzonia jednym z niezbędnych elementów wyposażenia jest klatka dostosowana do konkretnej rasy. Klatka dla papugi musi być wystarczająco duża, aby zapewnić ptakowi odpowiednią ilość miejsca, podczas gdy mniejsze odmiany mają mniejsze potrzeby. Tak samo sprawa przedstawia się z gryzoniami. Świnki morskie wymagają dużych klatek tak samo, jak fretki, podczas gdy chomiki i szczury zadowolą się mniejszą klatką, ale piętrową. Oczywiście tak samo, jak przy innych zwierzętach najważniejsza jest dobrej jakości pokarm.

Niezbędne akcesoria dla gryzoni i ptaków

Wybierając akcesoria dla zwierząt w tej grupie nie może zabraknąć m.in.:

 1. klatki,
 2. domku,
 3. poidełka,
 4. karmnika,
 5. podłoża do klatki,
 6. zabawek.

Oczywiście takie zwierzęta jak ptaki, świnki morskie czy też króliki potrzebują również czasu poza klatką zapewniającą im codzienną dawkę ruchu.

Wyprawka dla gadów i ryb

Niektórzy decydują się na rybki akwariowe bądź gady. W ich przypadku również należy zapewnić odpowiednie pożywienie i miejsce. Oczywiście w zależności od rodzaju potrzebne jest także akwarium lub terrarium, oświetlenie, wypełnienie. Nie można zapomnieć również o ogrzewaniu, które utrzyma odpowiednią temperaturę wymaganą dla konkretnego gatunku. Tego rodzaje zwierzątka są chętnie wybierane przez pasjonatów. 

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Wcześniejsze przygotowanie się na przybycie pupila jest obowiązkiem każdego opiekuna. W trosce o zdrowie i samopoczucie nowego członka rodziny warto wcześniej dowiedzieć się jakie akcesoria dla zwierząt są potrzebne i zawczasu wszystko przygotować, aby należycie przywitać zwierzaka. Ponadto wcześniejsze przygotowanie wyprawki pozwoli uniknąć błędów spowodowanych pospiechem, które mogą zaszkodzić towarzyszowi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here