Zwierzęta Jaka karma dla psiego alergika?

Jaka karma dla psiego alergika?

-

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a czasem też wdrożyć odpowiednie leczenie. Psiaki, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne muszą być pod stałą opieką weterynarza i to on decyduje o tym, jaką karmę podać i czy zdecydować się na suplementację. Z zasady wyniki i parametry są też stale monitorowane, by w każdym momencie móc podjąć decyzję o zmianach w jadłospisie czy też w leczeniu. Karma Royal Canin Hypoallergenic to pełnoporcjowe posiłki. Jest przeznaczona przede wszystkim dla psów z niepożądanymi reakcjami na pokarm.

Najlepsza karma dla alergików

Po Royal Canin Hypoallergenic sięgają najczęściej opiekunowie psów, które cierpią na różnego rodzaju alergie pokarmowe i problemy ze strony układu pokarmowego. Bazą posiłków jest odpowiednio przygotowane białko, które stanowi podstawę diety każdego zwierzaka. W składzie znaleźć można również opatentowany kompleks składników wzmacniających barierę skórną oraz niezbędne kwasy tłuszczowe, które pozwalają chronić przewód pokarmowy i skórę. Dzięki temu minimalizuje się ilość odczynów zapalnych, które są wywołane poprzez skałdniki pożywienia. Royal Canin Hypoallergenic staje się dobrą podstawą diety eliminacyjnej. Jest zalecana psiakom z alergiami pojawiającymi się problemami dermatologicznymi lub żołądkowo-jelitowymi. Poza tym tę propozycję weterynarze zalecają w przypadku nietolerancji pokarmowych, chorób zapalnych jelit, przy niewydolności trzustki oraz w przewlekłej biegunce.

Kiedy jedzenie jest leczeniem?

Wybór specjalistycznej karmy może być trudny i zawsze musi być konsultowany z lekarzem weterynarii. Dieta powinna być stosowana co najmniej przez okres 3-8 tygodni, a czasem też do końca życia w zależności od tego, co jest powodem problemów zdrowotnych. Praktyka pokazuje, że odpowiednie jedzenie z EPA/DHA jest w stanie poprawić znacząco komfort życia psa oraz gwarantuje opiekunom spokój. Powodem alergii jest nieprawidłowa odpowiedź systemu odpornościowego na daną substancję – może być ona na przykład zawarta w pożywieniu. Co istotne, problemy i nietolerancje mogą rozwinąć się także w ciągu życia i najczęściej objawiają się świądem skóry i wysypką. Czasem nawet niewielka ilość alergenu wystarczy, by wystąpiła niepożądana reakcja. I dlatego właśnie minimalizowanie ilości produktów uczulających oraz duża ilość składników chroniących układ pokarmowy to najważniejsza część terapii. Oczywiście w wielu przypadkach karma Royal Canin Hypoallergenic będzie towarzyszyć psiakom przez całe ich życie, a opiekunowie zawsze będą mieć pewność, że podają to, co najlepsze i przede wszystkim to, co nie szkodzi. Poza specjalnie przygotowywaną lekkostrawną formułą w posiłkach znajduje się opatentowany kompleks witamin grupy B i aminokwasów, które będą wzmacniać barierę ochronną skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pozew grupowy

Od 19 lipca 2010 r. także w Polsce obywatele mają prawo składać pozwy grupowe. Tego typu postępowania od wielu lat z powodzeniem funkcjonują w Stanów Zjednoczonych czy Europie Zachodniej, od niedawna rozmiłowali się w nich Polacy. Czym jest pozew zbiorowy? Dla kogo zostały stworzone? Kiedy można z nim wystąpić? Jakie są szanse na wygraną?

Krem kalafiorowy – przepis

W naszych sklepach możemy kupić kilka warzyw, które świetnie nadają się do przyrządzenia z nich zupy-kremu. Jest wśród nich kalafior bogaty w substancje odżywcze i witaminy. Biała część to kwiat kalafiora i to właśnie ją spożywamy na surowo, ale zdecydowanie częściej w gotowanej postaci. W tradycyjnej zupie kalafiorowej znajdziemy kawałki kalafiora tzw. różyczki, ale możemy ją przyrządzić również w postaci gęstego, gładkiego i pysznego kremu.

Zobacz też

Mury obronne w Polsce

Mury obronne na przestrzeni wieków z różnych powodów ulegały przekształceniom, bądź były niszczone czy rozbudowywane. Ich fosy najczęściej wysuszano, a potem zasypywano. Na szczęście można jeszcze w naszym kraju znaleźć wiele dobrze zachowanych obwarowań miejskich. Bardzo często próbuje się przywrócić im świetność, ponieważ stają się wizytówką miast, które okalają.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: