Zwierzęta Jaka karma dla psiego alergika?

Jaka karma dla psiego alergika?

-

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a czasem też wdrożyć odpowiednie leczenie. Psiaki, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne muszą być pod stałą opieką weterynarza i to on decyduje o tym, jaką karmę podać i czy zdecydować się na suplementację. Z zasady wyniki i parametry są też stale monitorowane, by w każdym momencie móc podjąć decyzję o zmianach w jadłospisie czy też w leczeniu. Karma Royal Canin Hypoallergenic to pełnoporcjowe posiłki. Jest przeznaczona przede wszystkim dla psów z niepożądanymi reakcjami na pokarm.

Najlepsza karma dla alergików

Po Royal Canin Hypoallergenic sięgają najczęściej opiekunowie psów, które cierpią na różnego rodzaju alergie pokarmowe i problemy ze strony układu pokarmowego. Bazą posiłków jest odpowiednio przygotowane białko, które stanowi podstawę diety każdego zwierzaka. W składzie znaleźć można również opatentowany kompleks składników wzmacniających barierę skórną oraz niezbędne kwasy tłuszczowe, które pozwalają chronić przewód pokarmowy i skórę. Dzięki temu minimalizuje się ilość odczynów zapalnych, które są wywołane poprzez skałdniki pożywienia. Royal Canin Hypoallergenic staje się dobrą podstawą diety eliminacyjnej. Jest zalecana psiakom z alergiami pojawiającymi się problemami dermatologicznymi lub żołądkowo-jelitowymi. Poza tym tę propozycję weterynarze zalecają w przypadku nietolerancji pokarmowych, chorób zapalnych jelit, przy niewydolności trzustki oraz w przewlekłej biegunce.

Kiedy jedzenie jest leczeniem?

Wybór specjalistycznej karmy może być trudny i zawsze musi być konsultowany z lekarzem weterynarii. Dieta powinna być stosowana co najmniej przez okres 3-8 tygodni, a czasem też do końca życia w zależności od tego, co jest powodem problemów zdrowotnych. Praktyka pokazuje, że odpowiednie jedzenie z EPA/DHA jest w stanie poprawić znacząco komfort życia psa oraz gwarantuje opiekunom spokój. Powodem alergii jest nieprawidłowa odpowiedź systemu odpornościowego na daną substancję – może być ona na przykład zawarta w pożywieniu. Co istotne, problemy i nietolerancje mogą rozwinąć się także w ciągu życia i najczęściej objawiają się świądem skóry i wysypką. Czasem nawet niewielka ilość alergenu wystarczy, by wystąpiła niepożądana reakcja. I dlatego właśnie minimalizowanie ilości produktów uczulających oraz duża ilość składników chroniących układ pokarmowy to najważniejsza część terapii. Oczywiście w wielu przypadkach karma Royal Canin Hypoallergenic będzie towarzyszyć psiakom przez całe ich życie, a opiekunowie zawsze będą mieć pewność, że podają to, co najlepsze i przede wszystkim to, co nie szkodzi. Poza specjalnie przygotowywaną lekkostrawną formułą w posiłkach znajduje się opatentowany kompleks witamin grupy B i aminokwasów, które będą wzmacniać barierę ochronną skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sprawdzić szybkość Internetu?

Posiadając łącze internetowe, często zastanawiamy się, czy działa ono tak szybko, jak zadeklarował dostawca usług. Może zdarzyć się, że wynik testu będzie inny. Prędkość podawana przez dostawcę jest często prędkością maksymalną, a nie gwarantowaną.

Turystyka pielgrzymkowa w Polsce – gdzie pojechać?

Co roku blisko ćwierć miliona osób pielgrzymuje pieszo do Częstochowy. Ale poza Jasną Górą na pątników i turystów czeka jeszcze około 500 innych sanktuariów w całej Polsce.

Zobacz też

Co to jest NIP?

NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, jak sama nazwa wskazuje, służy w naszym kraju identyfikacji podatników. NIP składa się z dziesięciu cyfr i jest nadawany przez naczelnika urzędu skarbowego. W ostatnim czasie zmianie uległy przepisy prawne dotyczące identyfikatora podatkowego jakim jest NIP. Czym zatem jest NIP i jaką rolę spełnia obecnie w identyfikacji podatkowej? Przedstawiamy kluczowe zagadnienia.

Peruki Lublin – odzyskaj piękne włosy

Fryzura jest nieodłącznym atrybutem wizerunku człowieka. Od wieków ludzie przywiązywali dużą wagę do tego, jak prezentują się ich włosy....

Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Jakie są szanse na wygraną? Kiedy odbędą się losowania?

Biorąc udział w loterii szczepionkowej masz szansę wygrać od 200 do nawet 1 000 000 złotych. Wystarczy się zarejestrować...

Może Cię zainteresuje: