Zwierzęta Jaka karma dla psiego alergika?

Jaka karma dla psiego alergika?

-

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a czasem też wdrożyć odpowiednie leczenie. Psiaki, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne muszą być pod stałą opieką weterynarza i to on decyduje o tym, jaką karmę podać i czy zdecydować się na suplementację. Z zasady wyniki i parametry są też stale monitorowane, by w każdym momencie móc podjąć decyzję o zmianach w jadłospisie czy też w leczeniu. Karma Royal Canin Hypoallergenic to pełnoporcjowe posiłki. Jest przeznaczona przede wszystkim dla psów z niepożądanymi reakcjami na pokarm.

Najlepsza karma dla alergików

Po Royal Canin Hypoallergenic sięgają najczęściej opiekunowie psów, które cierpią na różnego rodzaju alergie pokarmowe i problemy ze strony układu pokarmowego. Bazą posiłków jest odpowiednio przygotowane białko, które stanowi podstawę diety każdego zwierzaka. W składzie znaleźć można również opatentowany kompleks składników wzmacniających barierę skórną oraz niezbędne kwasy tłuszczowe, które pozwalają chronić przewód pokarmowy i skórę. Dzięki temu minimalizuje się ilość odczynów zapalnych, które są wywołane poprzez skałdniki pożywienia. Royal Canin Hypoallergenic staje się dobrą podstawą diety eliminacyjnej. Jest zalecana psiakom z alergiami pojawiającymi się problemami dermatologicznymi lub żołądkowo-jelitowymi. Poza tym tę propozycję weterynarze zalecają w przypadku nietolerancji pokarmowych, chorób zapalnych jelit, przy niewydolności trzustki oraz w przewlekłej biegunce.

Kiedy jedzenie jest leczeniem?

Wybór specjalistycznej karmy może być trudny i zawsze musi być konsultowany z lekarzem weterynarii. Dieta powinna być stosowana co najmniej przez okres 3-8 tygodni, a czasem też do końca życia w zależności od tego, co jest powodem problemów zdrowotnych. Praktyka pokazuje, że odpowiednie jedzenie z EPA/DHA jest w stanie poprawić znacząco komfort życia psa oraz gwarantuje opiekunom spokój. Powodem alergii jest nieprawidłowa odpowiedź systemu odpornościowego na daną substancję – może być ona na przykład zawarta w pożywieniu. Co istotne, problemy i nietolerancje mogą rozwinąć się także w ciągu życia i najczęściej objawiają się świądem skóry i wysypką. Czasem nawet niewielka ilość alergenu wystarczy, by wystąpiła niepożądana reakcja. I dlatego właśnie minimalizowanie ilości produktów uczulających oraz duża ilość składników chroniących układ pokarmowy to najważniejsza część terapii. Oczywiście w wielu przypadkach karma Royal Canin Hypoallergenic będzie towarzyszyć psiakom przez całe ich życie, a opiekunowie zawsze będą mieć pewność, że podają to, co najlepsze i przede wszystkim to, co nie szkodzi. Poza specjalnie przygotowywaną lekkostrawną formułą w posiłkach znajduje się opatentowany kompleks witamin grupy B i aminokwasów, które będą wzmacniać barierę ochronną skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zabawy plastyczne dla dzieci

Plastyka jako dziedzina sztuki służy rozwijaniu wyobraźni dziecka, powoduje że widzi ono dalej, że widzi więcej. Uwrażliwia na to co jest wokoło. Dzieci jako twórcy mogą mieć poczucie wyjątkowości.

Grissini – przepis

Grissini, czyli paluszki chlebowe, to pałeczki wielkości ołówka, chrupiące i suche, a pochodzące z okolic Turynu we Włoszech. Podobno powstały w XIV wieku, jednak oficjalnie za datę ich powstania przyjmuje się rok 1697, kiedy to upiekł je po raz pierwszy niejaki Lanzo Torinese.

Zobacz też

Jak robić zdjęcia czarno-białe zdjęcia?

Czarno-białe zdjęcia nadal cieszą się ogromną popularnością wśród fotografów. Nadają artystyczny wygląd fotografii, bardziej skupiają uwagę na treści zdjęcia aniżeli obrazy kolorowe, a poza tym nadal są na świecie motywy, które wprost niesamowicie prezentują się w odcieniach szarości.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: