Zwierzęta Jakie witaminy podawać szczeniakowi?

Jakie witaminy podawać szczeniakowi?

-

To, czy szczenię wymaga suplementacji diety, zależy przede wszystkim od składu samej diety. Gdy podajemy dobrej jakości, specjalistyczne, gotowe karmy dla szczeniąt, zwykle nie ma potrzeby podawania dodatkowych witamin, takie karmy są bowiem wzbogacone o składniki potrzebne szczeniętom w danym przedziale wiekowym i o danej wielkości.

Ważne jest odpowiednie dobranie karmy przeznaczonej dla psa określonego typu i w określonym wieku. Podając gotową, odpowiednio zbilansowaną karmę nie należy urozmaicać psiej diety innymi produktami, ponieważ może to zaburzyć właściwe proporcje składników i nie będą one przez to przyswajane w takich ilościach jak powinny. Na przykład podawanie dodatkowo, poza suchą karmą, mięsa zaburza równowagę fosforowo-wapniową – by wapń został przyswojony przez organizm musi być podawany w określonych proporcjach wraz z fosforem.

Jeśli przygotowujemy posiłki dla pieska samodzielnie w domu, wtedy może być konieczne uzupełnienie ich preparatami witaminowo-mineralnymi, ale zawsze zasięgamy najpierw porady weterynarza, który zaleci nam preparat o składzie najbardziej wskazanym dla naszego pieska. Dobór konkretnego preparatu zależy od wieku psa, jego wielkości, rasy, warunków życia, stanu zdrowia, kondycji i składu stosowanej diety.

Podajecie swoim psom witaminy? Jakie? Sami je wybraliście czy konsultowaliście się z weterynarzem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Monika Gajda

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Konto walutowe a różnice kursowe

Konta oszczędnościowe w dalszym ciągu cieszą się popularnością, pomimo że ich oprocentowanie jest znacznie niższe od analogicznych depozytów złotówkowych. Taki stan rzeczy to konsekwencja utrwalonego sentymentu do tych walut, które są postrzegane jako stabilna lokata kapitał (euro, dolar, frank szwajcarski).

Jak zrobić samemu prezent na Walentynki?

Miłosny zestaw pobudzi zmysły. Jego wykonanie jest bardzo łatwe i z pewnością sprawi ukochanej osobie dużo radości, zapewniając kilka chwil zmysłowej przyjemności.

Zobacz też

PageRank Checker – jak działa?

Dzięki użyciu Page Rank Checkera możliwe jest sprawdzenie PageRanku na stronie internetowej.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: