Okoliczności Prezenty na dzień dziecka

Prezenty na dzień dziecka

-

Dzień Dziecka to prawdziwy festiwal prezentów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze liczy się to, jak dużo wydaliśmy pieniędzy, tylko czy znamy nasze dziecko na tyle, aby wybrać prezent zgodny z jego zainteresowaniami.

Wybór prezentu w dużej mierze zależy od wieku dziecka. Oczywiście małe dzieci cieszą się z każdej nowej zabawki. Jeśli jednak nasze dziecko ma swoją ulubioną bajkę lub bohatera dużo radości sprawi mu przedmiot związany z tą postacią – może to być książeczka stworzona na bazie bajki, maskotka, kubek, czy nawet pościel z ukochanym herosem.

Często dzieci ulegają wpływom reklamy. Wspaniale zaprezentowane zabawki wzbudzają pragnienie posiadania. Jeśli dziecko ciągle mówi o danej zabawce, pokazuje ci ją w telewizji, ujawniając niezwykłe zainteresowanie danym przedmiotem, z pewnością ucieszy się z wymarzonego prezentu. Oczywiście produkty reklamowane zazwyczaj są dosyć drogie, jeśli nie możemy pozwolić sobie na tak duży wydatek, poszukajmy zastępczych zabawek, które przypominają wymarzoną zabawkę dziecka.

Zawsze warto kupować zabawki edukacyjne, które stymulują rozwój. Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby pokazać, iż nauka może być świetną zabawą. Dzieci starsze w wieku szkolnym, zazwyczaj mają określone wymagania w kwestii prezentów. Powinniśmy otwarcie zapytać dziecko o to, co chciałoby dostać. Jeśli według nas przedmiot ten jest zbyt drogi, możemy na to konto ograniczyć przez jakiś czas kieszonkowe dziecka – oczywiście, jeśli zgodzi się ono na takie rozwiązanie.

Zamiast kupować kolejną zabawkę możemy zabrać dzieci na wycieczkę, zaplanować im fascynujący dzień zabaw lub zorganizować tematyczne przyjęcie, na które nasza pociecha będzie mogła zaprosić przyjaciół. Rozmawiajmy z dzieckiem, na temat jego marzeń, fascynacji i potrzeb – znając je, z pewnością wybierzemy prezent, który sprawi wiele radości.

Co warto według Was kupić swojemu dziecku z okazji jego święta? Macie jakieś ciekawe pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rozbiórka budynku a podatek od nieruchomości – od kiedy obniżka, kiedy złożyć formularz?

Rozbiórka budynku lub jego części zmniejsza powierzchnię użytkową, co wpływa bezpośrednio na wymiar podatku od nieruchomości. Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają bowiem grunty, budynki lub ich części oraz budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Sukces w negocjacjach

Negocjacje są niesłusznie traktowane jako „gra o sumie zerowej”, w której wygraną gwarantuje jedynie przegrana przeciwnika. Podchodząc w ten sposób do negocjowania nie jest możliwe zakończenie ich sukcesem, gdyż każde ustępstwo traktowane będzie jako osobista porażka.

Zobacz też

Warianty ubezpieczenia kredytu kupieckiego

Bogata historia ubezpieczeń kredytu handlowego przyczyniła się do wyodrębnienia wielu zwyczajowych form umów. Tego typu produkty w Polsce dopiero od pewnego czasu zyskują popularność, dlatego też rodzimi ubezpieczyciele przejęli wzorce postępowania od spółek funkcjonujących w krajach o dobrze rozwiniętej gospodarce rynkowej.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: