Na początek musimy nauczyć się umiejętności „Sweep” (podcięcie mieczem nóg przeciwnika). W tym celu wracamy do naszej posiadłości w Monteriggioni. Idziemy na arenę walk (na środku placu przed schodami prowadzącymi na górę posiadłosci). Zagadujemy do stojącego przed nią nauczyciela i wybieramy „Special Moves” (Ataki specjalne), a następnie Long Weapons (Długa broń). Płacimy 10.000 Florinów (waluta), a następnie musimy czterokrotnie podczas walki na arenie wykonać technikę Sweep. W tym celu przytrzymujemy kilka sekund przycisk ataku (Kwadrat – Playstation 3, X – Xbox 36, Lewy przycisk myszy – PC). Jeśli nam się uda, to Ezio nauczy się techniki Sweep, którą będzie mógł użyć zawsze, kiedy tylko w ręku będzie trzymał Long Weapons.

Long Weapons to wszystkie długie bronie, które ponadto nasz bohater trzyma oburącz, a więc wszelkiego rodzaju miecze, halabardy czy dwuręczne topory.

Kiedy już mamy wyuczoną zdolność, czas unieszkodliwić 5 strażników naraz. Udajemy się do Venice (Wenecji) i wybieramy dzielnicę San Marco. Od razu po pojawieniu się w porcie widzimy po drugiej stronie mostku grupkę 4 strażników. Podbiegamy i od razu wywołujemy alarm. Strażnicy rzucą się w naszą stronę.

Teraz najtrudniejsze zadanie: musimy schować broń, wybrać walkę za pomocą pięści i koniecznie zająć się strażnikiem okutym w zbroję, który trzyma oburącz długi miecz. Przez cały czas będą nas atakowali inni, więc trzeba wcześniej koniecznie zaopatrzyć się w apteczki. Staraj się odciągnąć od reszty strażnika z mieczem. Najlepiej używaj uników (Tył plus X – Playstation 3, Tył plus A – Xbox 360, Tył plus Spacja – PC), po czym podbiegaj i atakuj pięściami. Przy odrobinie szczęścia strażnik wypuści swój miecz. Podnieś go szybko, a następnie kieruj się na zachód od miejsca z którego przybyłeś. Wciąż brakuje dwóch strażników, dlatego powoli idź, pamiętając, aby cały czas blokować ataki. Niebawem pojawi się kolejna grupka strażników. Teraz będzie jeszcze trudniej, dlatego staraj się wykorzystać elementy otoczenia, aby nieco opóźnić ataki strażników. Kiedy będziesz miał chwilę czasu, szybko wciśnij przycisk ataku – pamiętaj, że jednocześnie musisz powalić aż 5 strażników. Kiedy to zrobisz powinno wpaść upragnione trofeum/osiągnięcie.

Jak często gracie w tę grę, które misje lubicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak skutecznie prowadzić rekrutację na warsztaty i szkolenia?
Następny artykułCzym jest, czym zajmuje się Fundusz Pracy?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here