Boże Narodzenie Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

-

Głównym elementem stroiku świątecznego będą suszone owoce, które przygotujemy parę dni wcześniej. Duże jabłko i pomarańczę kroimy w cienkie plastry, tak aby powstały koła. Układamy je na grzejniku na kilka dni aż całkowicie wyschną lub wkładamy do piekarnika na ok. 6 godzin.


wysuszone jabłka i pomarańcze goździki,
metalowy wieszak lub drewniana obręcz, która posłuży za podstawkę,
lakier bezbarwny,
gorący klej (w pistolecie),
kombinerki,
taśma klejąca (jeśli używamy wieszaka),
wstążka w kolorze pasującym do całości kompozycji

Uwaga!

Gotowy stroik możemy zawiesić na drzwiach lub postawić w pobliżu źródła ciepła. Wysuszone owoce jabłka i pomarańczy w połączeniu z aromatycznym goździkiem, sprawią, że dom będzie cudownie pachnieć.

Rozpoczynamy pracę!

Przygotowujemy suszone owoce i każdy pokrywamy warstwą lakieru. Należy je pomalować po obu stronach, by dłużej zachowały swój aktualny wygląd.
Jeśli jako stelaża użyjemy metalowego wieszaka, musimy go najpierw rozciąć kombinerkami i z drutu uformować pożądany kształt. Końce zwijamy ze sobą i zabezpieczamy taśmą klejącą.

Przy pomocy kleju w pistolecie przyklejamy plasterki jabłek i pomarańczy. Dla wzmocnienia efektu wizualnego i lepszego „trzymania się” konstrukcji kolejne elementy powinny trochę na siebie nachodzić. Kiedy już przykryjemy szczelnie nasz stelaż, w wybranym przez siebie miejscu doklejamy kilka goździków.

Jeszcze tylko duża wstążka i stroik gotowy. Zamiast tasiemki, sprawdzi się wiązanka rafii.

Czy wszystkie dekoracje świąteczne wykonujecie samodzielnie? Jak ozdabiacie dom na Boże Narodzenie?

Anita Szot

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić efekt szkicu w Photoshopie?

Podoba Ci się szkic? Chciał(a)byś mieć nad łóżkiem Twoje zdjęcie w wersji rysunkowej? Nic prostszego! Daj sobie i Photoshopowi 15 minut!

Blat kuchenny – z jakiego materiału najlepiej zrobić?

Blat kuchenny pełni nie tylko ozdobną, lecz przede wszystkim użytkową. Luksusowe materiały do nowoczesnych kuchni nie są wprawdzie tanie, lecz niesamowicie efektowne. Blaty kuchenne są wykonywane z różnych materiałów, nie każdy jednak pasuje i nadaje się do naszych mebli. Jakie blaty kuchenne możemy spotkać na rynku?

Zobacz też

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Zdarza się czasami, że pomimo regularnego mycia lodówki, utrzymuje się w niej nieprzyjemny zapach. Na szczęście istnieją różne sposoby na walkę z tym uciążliwym zapachem.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: