Zanim zabierzemy się do prac dekoratorskich, musimy przygotować następujące materiały:

– klej na gorąco,

orzechyFot. photoxpress.com

– dekoracje świąteczne, proponujemy: szyszki, gałązki świerka lub jodły, suszony len, jarzębinę, orzechy włoskie, suszone cytrusy, laski cynamonu itp. – złoty lub srebrny spray, – sizal, – tekturka, – nożyczki, – papier toaletowy (biały), – nabłyszczacz do roślin, – brokat.

  • Krok pierwszy

    Na początek z tekturki wycinamy dwa kółka, będą one stanowiły bazę pod stroik. W zależności od tego, jakiej wielkości chcemy uzyskać stroik, tak duże kółka wycinamy.

    tektura

    Fot. sxc.hu

  • Krok drugi

    Następnie na środku kółka, stawiamy np. kieliszek i odrysowujemy kolejne kółeczko. Będzie to otwór na świeczkę. Jeżeli nasza świeczka ma np. 3 cm grubości, nasze kółko powinno być o 1 cm większe (podczas naszej pracy jego średnica będzie się zmniejszać).

  • Krok trzeci

    Teraz łączymy nasze dwa kółka i starannie owijamy je papierem toaletowym.

  • Krok czwarty

    Teraz za pomocą sizalu, owijamy kółko, aż do momentu, kiedy papier przestanie być widoczny. W ten sposób otrzymamy, ładny, miękki spodek, który będzie potrzebny do dalszej pracy. Co więcej, taka podstawka idealnie trzyma świeczkę i pasuje prawie do każdego rodzaju świecznika, dodatkowo jeżeli nie posiadamy takowego, możemy go zrobić np. z kieliszka albo literatki.

  • Krok piąty

    Teraz przygotowujemy wszystkie zgromadzone przez nas ozdoby świąteczne (bombki, laski cynamonu, suszone owoce, szyszki, jarzębinę itp.).

  • Krok szósty

    Jeżeli chcemy, aby nasz stroik utrzymywał się w tonacji złotej lub srebrnej, wcześniej wszystkie powyższe ozdoby powinniśmy potraktować sprayem i poczekać chwilę, aż wyschną. Najlepiej, jeżeli zrobimy to na zewnątrz i odczekamy, do chwili kiedy przestanie nam przeszkadzać zapach farby.

  • Krok siódmy

    Teraz możemy rozpocząć zabawę. Najpierw układamy symetrycznie wszystkie większe elementy dekoracyjne. Mocujemy je za pomocą gorącego kleju z pistoletu (uważajmy, aby nie poparzyć sobie rąk).

  • Krok ósmy

    A teraz kolejno, ale również symetrycznie układamy i przyklejamy elementy coraz mniejsze np. orzechy włoskie, szyszki. I teraz nadeszła chwila dla odrobiny spontaniczności. Możemy dodawać wszystkie elementy, które nam odpowiadają: cytrusy, orzechy laskowe, laski cynamonu itp.

  • Krok dziewiąty

    Na koniec zabezpieczamy naszą kompozycję nabłyszczaczem do roślin i delikatnie posypujemy brokatem, który doda jej blasku i świątecznego klimatu.

  • Czy dekoracje świąteczne robicie samodzielnie czy może kupujecie gotowe? Jak dekorujecie dom na Boże Narodzenie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasady dotyczące stroju damskiego
Następny artykułJak nosić okulary z klasą?

Barbara Machalska – absolwentka Sztuki Ogrodowej na Wydziale Ogrodniczym Akademii Rolniczej. Doświadczona projektantka zieleni. Pielegnacja i projektowanie ogrodów to nie tylko jej praca, ale wielka pasja. Wzbogaca nasz serwis nie tylko w cenne porady, lecz również w autorskie zdjęcia – najlepszy dowód swoich umiejętności.

 

Nasz specjalista o sobie:

Ogrodami pasjonuję się od kiedy pamiętam. Od dziecka kochałam przebywać na łonie natury, przyglądać się kwiatom i pomagać rodzicom w pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Już podczas studiów zdobywałam praktykę, współpracując z różnymi biurami projektowymi oraz przedsiębiorstwami ogrodniczymi. Zaczynałam od zwykłych prac pielęgnacyjnych na projektach zieleni akademickich kończąc. Prowadziłam liczne wystawy kwiatowe, podczas których prezentowałam te znane, jak również nowowyhodowane gatunki oraz udzielałam praktycznych porad dotyczących ich pielęgnacji. Po 4 latach pracy w zawodzie projektanta ogrodów, mogę pochwalić się bogatym portfolio ogrodów przydomowych, a także zieleni osiedlowej czy aranżacji roślin domowych.

W prace, które wykonuję wkładam niezwykle dużo pasji oraz zaangażowania, staram się, aby każdy mój projekt był niczym dzieło sztuki. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów pracy w ogrodnictwie jest fakt, iż każdy ogród jest inny i każdy jest odbiciem duszy jego właściciela, podobnie jak wystrój wnętrz.

Bardzo się cieszę, że mogę teraz podzielić się z Państwem swoją wiedzą tak teoretyczną, jak i praktyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here