Boże Narodzenie Co kupić pod choinkę dla dziecka?

Co kupić pod choinkę dla dziecka?

-

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Czy jest na etapie zabawy klockami, czy może woli budować namiot w pokoju. W takiej sytuacji raczej na pewno czeka na nowe pudełko klocków albo indiański pióropusz. Liczmy się jednak z tym, że zanim przyjdą święta nasze dziecko będzie myślało już wyłącznie o wozie strażackim albo policyjnym radiowozie. Reguły nie ma.

Pod choinką zawsze znajdzie się miejsce na sanki, zakładając że jeszcze ich w domu nie ma. Zaletą takiego prezentu jest to, że posłuży do wspólnej zabawy z dzieckiem. Możemy też pomyśleć o łyżwach i przygotowywać je do nowego zimowego sportu.

Po chwilowym zapomnieniu wracają do łask zabawki drewniane. Można znaleźć wśród nich prawdziwe cudeńka. Drewniane teatrzyki, lokomotywy z wagonami, układanki, klocki i zabawki edukacyjne. Dziecko podchodzi do takich zabawek zazwyczaj nieufnie, ale z czasem angażują one całą jego uwagę. Co ważne, drewniane zabawki są produkowane dla dzieci w różnym wieku.

Do prezentów, które rozwijają wyobraźnię dziecka, należą także wszystkie artykuły plastyczne. Pod choinkę możemy kupić na przykład kredki, zestaw różnych farb albo pudełko z plasteliną z dołączonymi do niej foremkami i odpowiednimi narzędziami do wyciskania kształtów. Już kilkuletnie dzieci są zainteresowane origami. Zainwestujmy więc w kolorowy papier i podręcznik do origami. Zabawa gwarantowana dla wszystkich. Warto też rozejrzeć się za pacynkami i kukiełkami. Dziecięca wyobraźnia zrobi z nich dobry użytek, a przy okazji może uda się maluchy odciągnąć sprzed telewizorów.

Robiąc prezenty dla dzieci, które dopiero przyszły na świat, myślmy bardziej o rodzicach. Według zgodnej opinii świeżo upieczonych mam na tym etapie dzieciństwa najbardziej przydają się pieluszki, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i różne specyfiki poprawiające samopoczucie maluszka. Na zabawki i ubranka przyjdzie czas. Niektórzy uważają, że na pierwsze Boże Narodzenie dziecko powinno dostać dużego pluszowego misia. Taki miś jest później wiernym towarzyszem dziecka.

Pod choinką powinny znaleźć się także książki, kolorowanki, gry planszowe, puzzle i sprzęt sportowy. Dziewczynki ucieszą się, jeśli znajdą torebkę, a chłopcy nowy samochód. Jeśli dziecko ma to wszystko przy zakupie prezentu, możemy sugerować się jego podpowiedziami. Dzieci nie bez powodu wspominają o nowej kolejce, którą zobaczyli u Jasia czy nowej lalce Basi. Można też wykorzystać przechwycony wcześniej list do św. Mikołaja. Lista oczekiwanych prezentów jest zazwyczaj długa, tak więc zaglądajmy na nią przy różnych okazjach.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem pod choinkę dla dziecka? Co Wy byście chcieli otrzymać z tej okazji?

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przyciemnić szyby w samochodzie?

Przyciemniane szyby w samochodzie – dla jednych nieodzowny gadżet tuningowy, dla innych po prostu świetna ochrona przed słońcem.

Unieważnienie akcji

Rodzime prawodawstwo w postaci ustawy Kodeks Spółek Handlowych z dnia 15 września 2000 roku (Dz.U. 2000 nr 94 poz. 1037) przewiduje możliwość unieważnienia wyemitowanych akcji, przy czym dotyczy ona tylko akcji imiennych (papiery wartościowe na okaziciela muszą być w pełni opłacone przed wydaniem – patrz art. 335 §1 KSH). Wspomniana instytucja prawna ma celu zagwarantowanie rzeczywistego oraz terminowego wniesienia wkładów przez osoby fizyczne i prawne, które zobowiązały się do wykonania tego świadczenia. Wiążącym dokumentem, który określa terminy oraz wysokość wpłat na akcje jest statut lub uchwała walnego zgromadzenia akcjonariuszy (WZA). Co istotne WZA może przekazać zarządowi kompetencje w zakresie ustalenia terminarza wpłat (patrz artykuł 330 §1 KSH).

Zobacz też

Jak powiedzieć mężowi, że go nie kocham?

Brak miłości w małżeństwie to bardzo przykra sprawa. Jeżeli jesteśmy bowiem zmuszeni dzielić codzienność z kimś, kogo nie kochamy, przeżywamy istną udrękę. Nie warto długo ciągnąć takiej sytuacji, ale trzeba wyjawić prawdę małżonkowi. Jak powiedzieć mężowi, że już go nie kochasz?

Biżuteria z grawerem dla kobiet szukających ozdób jedynych w swoim rodzaju

Damska biżuteria z grawerem cieszy się ogromną popularnością wśród pań w każdym wieku. Kobiety uwielbiają ubrania i ozdoby, które...

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Może Cię zainteresuje: