Boże Narodzenie Co kupić pod choinkę dla dziecka?

Co kupić pod choinkę dla dziecka?

-

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Czy jest na etapie zabawy klockami, czy może woli budować namiot w pokoju. W takiej sytuacji raczej na pewno czeka na nowe pudełko klocków albo indiański pióropusz. Liczmy się jednak z tym, że zanim przyjdą święta nasze dziecko będzie myślało już wyłącznie o wozie strażackim albo policyjnym radiowozie. Reguły nie ma.

Pod choinką zawsze znajdzie się miejsce na sanki, zakładając że jeszcze ich w domu nie ma. Zaletą takiego prezentu jest to, że posłuży do wspólnej zabawy z dzieckiem. Możemy też pomyśleć o łyżwach i przygotowywać je do nowego zimowego sportu.

Po chwilowym zapomnieniu wracają do łask zabawki drewniane. Można znaleźć wśród nich prawdziwe cudeńka. Drewniane teatrzyki, lokomotywy z wagonami, układanki, klocki i zabawki edukacyjne. Dziecko podchodzi do takich zabawek zazwyczaj nieufnie, ale z czasem angażują one całą jego uwagę. Co ważne, drewniane zabawki są produkowane dla dzieci w różnym wieku.

Do prezentów, które rozwijają wyobraźnię dziecka, należą także wszystkie artykuły plastyczne. Pod choinkę możemy kupić na przykład kredki, zestaw różnych farb albo pudełko z plasteliną z dołączonymi do niej foremkami i odpowiednimi narzędziami do wyciskania kształtów. Już kilkuletnie dzieci są zainteresowane origami. Zainwestujmy więc w kolorowy papier i podręcznik do origami. Zabawa gwarantowana dla wszystkich. Warto też rozejrzeć się za pacynkami i kukiełkami. Dziecięca wyobraźnia zrobi z nich dobry użytek, a przy okazji może uda się maluchy odciągnąć sprzed telewizorów.

Robiąc prezenty dla dzieci, które dopiero przyszły na świat, myślmy bardziej o rodzicach. Według zgodnej opinii świeżo upieczonych mam na tym etapie dzieciństwa najbardziej przydają się pieluszki, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i różne specyfiki poprawiające samopoczucie maluszka. Na zabawki i ubranka przyjdzie czas. Niektórzy uważają, że na pierwsze Boże Narodzenie dziecko powinno dostać dużego pluszowego misia. Taki miś jest później wiernym towarzyszem dziecka.

Pod choinką powinny znaleźć się także książki, kolorowanki, gry planszowe, puzzle i sprzęt sportowy. Dziewczynki ucieszą się, jeśli znajdą torebkę, a chłopcy nowy samochód. Jeśli dziecko ma to wszystko przy zakupie prezentu, możemy sugerować się jego podpowiedziami. Dzieci nie bez powodu wspominają o nowej kolejce, którą zobaczyli u Jasia czy nowej lalce Basi. Można też wykorzystać przechwycony wcześniej list do św. Mikołaja. Lista oczekiwanych prezentów jest zazwyczaj długa, tak więc zaglądajmy na nią przy różnych okazjach.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem pod choinkę dla dziecka? Co Wy byście chcieli otrzymać z tej okazji?

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kluski z makiem – przepis

Wigilijne stoły w Polsce stanowią prawdziwą podróż w przeszłość. Znajdują się na nich zwykle stare, niemal już zapomniane potrawy, które jednak wciąż żyją i nadal zachwycają swoim smakiem dzięki naszym babciom i dziadkom, którzy co roku staczają prawdziwy bój o tradycję – umieszczenie zapamiętanych z własnych rodzinnych domów potraw na świątecznym stole. Właśnie do takich należą kluski z makiem.

Jaki znak zodiaku pasuje do Ryb?

Spokój wewnętrzny, cierpliwość i wrażliwość na uczucia innych powodują, że Ryby są niejako stworzone do małżeńskiego stanu. Potrzebują jednak kogoś, kto będzie potrafił właściwie docenić wszystkie ich przymioty i nie będzie nadużywał ich zaufania. Jaki znak Zodiaku najlepiej pasuje więc do Ryby?

Zobacz też

Ubezpieczenie bezrobotnego

Każdy bezrobotny, który zarejestrował się w Urzędzie Pracy i nie jest objęty ubezpieczeniem z innego tytułu, podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: