Boże Narodzenie Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

-

Głównym elementem stroiku świątecznego będą suszone owoce, które przygotujemy parę dni wcześniej. Duże jabłko i pomarańczę kroimy w cienkie plastry, tak aby powstały koła. Układamy je na grzejniku na kilka dni aż całkowicie wyschną lub wkładamy do piekarnika na ok. 6 godzin.


wysuszone jabłka i pomarańcze goździki,
metalowy wieszak lub drewniana obręcz, która posłuży za podstawkę,
lakier bezbarwny,
gorący klej (w pistolecie),
kombinerki,
taśma klejąca (jeśli używamy wieszaka),
wstążka w kolorze pasującym do całości kompozycji

Uwaga!

Gotowy stroik możemy zawiesić na drzwiach lub postawić w pobliżu źródła ciepła. Wysuszone owoce jabłka i pomarańczy w połączeniu z aromatycznym goździkiem, sprawią, że dom będzie cudownie pachnieć.

Rozpoczynamy pracę!

Przygotowujemy suszone owoce i każdy pokrywamy warstwą lakieru. Należy je pomalować po obu stronach, by dłużej zachowały swój aktualny wygląd.
Jeśli jako stelaża użyjemy metalowego wieszaka, musimy go najpierw rozciąć kombinerkami i z drutu uformować pożądany kształt. Końce zwijamy ze sobą i zabezpieczamy taśmą klejącą.

Przy pomocy kleju w pistolecie przyklejamy plasterki jabłek i pomarańczy. Dla wzmocnienia efektu wizualnego i lepszego „trzymania się” konstrukcji kolejne elementy powinny trochę na siebie nachodzić. Kiedy już przykryjemy szczelnie nasz stelaż, w wybranym przez siebie miejscu doklejamy kilka goździków.

Jeszcze tylko duża wstążka i stroik gotowy. Zamiast tasiemki, sprawdzi się wiązanka rafii.

Czy wszystkie dekoracje świąteczne wykonujecie samodzielnie? Jak ozdabiacie dom na Boże Narodzenie?

Anita Szot

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak szukać pracy przez Internet?

Internet jest to obecnie główne narzędzie w poszukiwaniu pracy ale także w poszukiwaniu pracowników. Osoby nastawione na znalezienie ciekawego miejsca zatrudnienia nie powinny ograniczać się jedynie do wysyłania cv do firm i oczekiwania z nadzieją, że ktoś się odezwie.

Grube ciasto do pizzy – przepis

Być może istnieją ludzie, którzy nie wiedzą, co to jest pizza. Co prawda nie zostało to potwierdzone, ale wszystko jest możliwe. Pizza pochodzi z Włoch, ale pokochał ją cały świat. Występuje w setkach odmian i smaków. W zasadzie stałe są tylko trzy elementy - ciasto, sos pomidorowy i ser. Inne dodatki zależą wyłącznie od inwencji osoby, która ten przysmak przygotowuje lub zamawia.

Zobacz też

Jak nauczyć dziecko troski o środowisko?

Wczesna edukacja ekologiczna dzieci wpływa na kształtowanie postawy szacunku do środowiska naturalnego. Nadzieję na ochronę środowiska i zachowania proekologiczne pokładane są w najmłodszych. Trudno jest czasem zmienić myślenie dorosłych, dlatego trzeba uczyć tych, którzy jeszcze dużo mogą zrobić.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: