Choroby Lamblioza u dzieci - objawy

Lamblioza u dzieci – objawy

-

Zakażeniu temu towarzyszą objawy głównie z przewodu pokarmowego ze względu na to, że pasożyt ten bytuje w przewodzie pokarmowym człowieka. Chory może skarżyć się na bóle brzucha, okolic brzucha, wzdęcia, bóle wrzodowe, zgagę, nudności. Poza tym wystepuje odbijanie, wydzielanie gazów. Czasami może dojść do wystąpienia stanów podżółtaczkowych, nieżytu żołądka. Poza tym występuje brak apetytu, zmęczenie, bóle, zawroty głowy, męczliwość. W przypadku dzieci, pierwszymi występującymi objawami są biegunki lub zaparcia, które utrzymują się przez długi okres czasu. U dzieci może dojść do niedożywienia.

Uwaga!

W przebiegu chorób pasożytniczych u chorego mogą wystąpić niedobory wielu składników. Spowodowane jest to tym, że pasożyt pobiera odpowiednie dla siebie składniki pokarmu. Z tego powodu może dojść do anemii. Można zaobserwować także przewlekłe przeziębienie, katar, chrypkę, odczyny alergiczne. Jeśli chodzi o występujące odczyny alergiczne i ich leczenie, to należy najpierw usunąć pasożyty z organizmu człowieka, a dopiero później próbować wyeliminować występującą alergię.

Celem leczenia zakażenia pasożytami, nie tylko z grupy wiciowców, jest całkowite usunięcie ich z organizmu chorego, ale także pozbycie się wszystkich toksyn, które wytwarzane są przez określone pasożyty i wywołują negatywne działanie na organizm ludzki.

Podejrzewacie u siebie lub u swojego dziecka lamblie? Jakie objawy Was niepokoją? Dajcie znać.

Poprzedni artykułAmyloidoza – objawy
Następny artykułMiażdżyca – objawy
Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Siostrzenica mnie nie szanuje, jak reagować?

W każdej rodzinie powinny panować relacje oparte na wzajemnym szacunku. Szczególnie zaś osoby młodsze są zobowiązane do okazywania respektu starszym. Co jednak zrobić, kiedy siostrzenica nas nie szanuje?

Jak zmienić umowę spółki jawnej?

Powstanie spółki jawnej, jej funkcjonowanie, a także zmiany w umowie, regulowane są przez Kodeks Spółek Handlowych. (Dz.U. Nr 94) Przepisy kodeksu, a także charakter spółki jawnej jako spółki osobowej mówią, że zmiana umowy wymaga zgody wszystkich wspólników. Zmiany dokonujemy przez sporządzenie aneksu do umowy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, wymaga ona także zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sądowego (art. 26§ 2 k.s.h).

Zobacz też

Długość okresu wypowiedzenia – informacje

Od czego zależy długość okresu wypowiedzenia? Jaki wpływ ma tutaj czas zatrudnienia? Na co może liczyć pracownik zatrudniony na umowę o pracę? A na co pracownik powołany?

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: