Zakażeniu temu towarzyszą objawy głównie z przewodu pokarmowego ze względu na to, że pasożyt ten bytuje w przewodzie pokarmowym człowieka. Chory może skarżyć się na bóle brzucha, okolic brzucha, wzdęcia, bóle wrzodowe, zgagę, nudności. Poza tym wystepuje odbijanie, wydzielanie gazów. Czasami może dojść do wystąpienia stanów podżółtaczkowych, nieżytu żołądka. Poza tym występuje brak apetytu, zmęczenie, bóle, zawroty głowy, męczliwość. W przypadku dzieci, pierwszymi występującymi objawami są biegunki lub zaparcia, które utrzymują się przez długi okres czasu. U dzieci może dojść do niedożywienia.

Uwaga!

W przebiegu chorób pasożytniczych u chorego mogą wystąpić niedobory wielu składników. Spowodowane jest to tym, że pasożyt pobiera odpowiednie dla siebie składniki pokarmu. Z tego powodu może dojść do anemii. Można zaobserwować także przewlekłe przeziębienie, katar, chrypkę, odczyny alergiczne. Jeśli chodzi o występujące odczyny alergiczne i ich leczenie, to należy najpierw usunąć pasożyty z organizmu człowieka, a dopiero później próbować wyeliminować występującą alergię.

Celem leczenia zakażenia pasożytami, nie tylko z grupy wiciowców, jest całkowite usunięcie ich z organizmu chorego, ale także pozbycie się wszystkich toksyn, które wytwarzane są przez określone pasożyty i wywołują negatywne działanie na organizm ludzki.

Podejrzewacie u siebie lub u swojego dziecka lamblie? Jakie objawy Was niepokoją? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAmyloidoza – objawy
Następny artykułMiażdżyca – objawy

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here