Choroby Jęczmień na oku - przyczyny

Jęczmień na oku – przyczyny

-

Jęczmień to infekcja bateryjna wywołana bakteriami- najczęściej gronkowcami. Do jej rozwoju dochodzi w czasie, gdy jest zmniejszona odporność organizmu.

Także w przypadku, gdy potrzemy oko brudnymi rękami czy inną drogą brud dostanie się do oka i będzie gromadził się na powiece.

Osoby przebywające w zanieczyszczonych, zadymionych pomieszczeniach są dodatkowo narażone na rozwój jęczmienia. Dotyczy to także osób pracujących w dymie, pyle, w miejscach zakurzonych.

Macie problemy z pojawiącymi się jęczmieniami? Jak sobie z nimi radzicie? Czy potarcie złotą obrączką rzeczywiście działa? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Poprzedni artykułJęczmień – leczenie
Następny artykułKamica nerkowa – objawy
Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Śmiechoterapia – na czym polega? Śmiechoterapia dla dorosłych i dzieci

„Śmiech to zdrowie” - często w naszym życiu słyszymy takie słowa. Śmiejemy się w bardzo różnych sytuacjach życiowych. Śmiejemy się z radości, ze wzruszenia, tak po prostu z jakiegoś wydarzenia, z dowcipu... Tych sytuacji jest naprawdę bardzo dużo. Każdy człowiek śmieje się też zupełnie z czegoś innego. Ludzie na całym świecie mają inne poczucie humoru. To jest ich bogactwem i bardzo dobrze, że tak się różnimy.

Rośliny miododajne do ogrodu – kwiaty, byliny, zioła

Rośliny miododajne nazywane są roślinami pszczelarskimi, ponieważ dostarczają pokarmu pszczołom.

Zobacz też

Hemoroidy – informacje

Żylaki odbytnicy, inaczej guzy krwawicze, występują w odbycie i najniższym odcinku odbytnicy. Niekiedy żyły ten nabrzmiewają, powodują swędzenie, wywołują ból, a nawet krwawią – wówczas mamy do czynienia z hemoroidami. Wewnętrznych guzów krwawiczych zazwyczaj nie widać gołym okiem, ponieważ są ukryte głęboko wewnątrz odbytnicy. Zdarza się jednak niekiedy, że wypadają na zewnątrz, a wówczas jawią się jako różowe, bolesne guzki, które po jakimś czasie mogą cofnąć się z powrotem do odbytnicy. Zewnętrzne guzy krwawiczne znajdują się na zewnątrz odbytu i wywołują ból. Nieleczone hemoroidy mogą być przyczyną rata jelita grubego, dlatego nigdy nie należy bagatelizować krwawienia z odbytu.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: