Dieta Dieta dla grupy krwi

Dieta dla grupy krwi

-

Wyróżniamy cztery podstawowe grupy krwi: A, B, AB oraz 0.
W skład grupy A, zwanej również Wegetariańską, wchodzą podgrupy A1 i A2. Osoby posiadające grupę B, tzw. grupę Azjatycką, w przeciwieństwie do reszty populacji przez całe życie posiadają umiejętność trawienia mleka i przetworów mlecznych. Zawdzięczają to antygenowi A. Grupa krwi AB jest najmłodszą grupą. Wyróżniamy z niej podgrupy A1B i A2B. A1B posiada antygen B, zaś A2B – antygen A1. Najstarsza jest grupa 0. To właśnie ludzie, posiadający krew w tej kategorii powinni stosować typową, mięsożerną dietę.

Grupa A
Jedz dużo warzyw i owoców. Dbaj o to, aby Twoja dieta była bogata w produkty sojowe, np. tofu, fasolę szparagową i groszek. Nie odmawiaj sobie owoców morza, ale unikaj mięsa, fasoli, nabiału, wyrobów pszennych i zbóż. Jeżeli chcesz schudnąć, używaj olejów na bazie warzyw, jedz soję, warzywa i ananasa.

Grupa B
Szczęśliwcy z tej grupy mogą spożywać wszystkie rodzaje mięsa z wyjątkiem kurczaka, fasolą szparagową, warzywa, owoce i zboża. Powinni jednak unikać soczewicy, kukurydzy, orzeszków ziemnych, sezamu, nasion, gryki i pszenicy. Najlepszą przemianę materii mają po spożyciu sałaty, jajek, dziczyzny i wątróbki. Ponadto powinni pić herbatę.

Grupa AB
Posiadaczom tej grupy krwi zaleca się jedzenie mięsa, zbóż, owoców morza, tofu, owoców i warzyw – w tym fasoli szparagowej. Nie wskazane jest dla nich spożywanie czerwonego mięsa, fasoli, nasion, kukurydzy i gryki. Ich odchudzaniu sprzyja owoce morza, wodorosty, produkty mleczne, anansy, gryka i kukurydza.

Grupa 0
Osoby, należące do tej kategorii, powinny przestrzegać diety proteinowej, bogatej w mięso, ryby, warzywa i owoce. Istnieje wiele zastrzeżeń, co do spożywania przez nich takich produktów, jak pszenica, kukurydza, fasola, soczewica, kapusta, brukselka i kalafior. Za to na utratę wagi ciała mają wpływ wodorosty, owoce morza, sól, wątróbka, czerwone mięso, kapusta włoska, szpinak i brokuły.

Jaką macie grupę krwi? Czy stosując dietę zwracacie uwagę na swoją grupę krwi?

Poprzedni artykułJak poradzić sobie ze zdradą?
Następny artykułWitaminy na cerę
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Odstąpienie od umowy kredytu

Odstąpienie od umowy kredytu to rezygnacja z usług kredytodawcy. Mamy pełne prawo do tego, aby się rozmyślić i zwyczajnie zrezygnować z produktu. Nawet w chwili kiedy podpisaliśmy już umowę kredytową, a środki pieniężne zostały przelane na nasze konto, możemy zdecydować się na takie rozwiązanie. Wprawni inwestorzy, znający dobrze rynek usług bankowych, konstrukcję umów i koszty, często korzystają z kredytów bankowych przez kilka dni, odstępując od umowy zaraz po odzyskaniu płynności finansowej. To bardzo częsty proceder, dający w efekcie nieoprocentowane środki. Zgodnie z zapisami zawartymi w ustawie o kredycie konsumenckim, warunki odstąpienia od umowy kredytowej powinny się znajdować w jej zapisach.

Jak dobrze zarządzać domowym budżetem?

Znowu nowy miesiąc i znowu walka o przetrwanie od pierwszego do pierwszego? To pesymistyczne powiedzenie powtarzane w tym kraju przez wielu sprawia, że wielu z nas również doskwiera ten problem. I to zupełnie nie dlatego, że nie mamy za co żyć, lecz dlatego, że tak mówić stało się ostatnimi czasy modnie.

Zobacz też

Co warto zobaczyć na Lubelszczyźnie?

Z roku na rok przybywa turystów odwiedzających Lubelszczyznę. Na terenie województwa nie brakuje historycznych miast, uzdrowiskowych miejscowości i terenów rekreacyjnych, co powoduje, że każdy znajduje tutaj coś dla siebie.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: