Dieta Jak odkwasić organizm domowymi sposobami?

Jak odkwasić organizm domowymi sposobami?

-

Bóle głowy, problemy żołądkowe (zgaga, biegunki), złe samopoczucie, wypadające w nadmiernych ilościach włosy, problemy z cerą oraz podkrążone oczy są pierwszymi sygnałami, że nasz organizm potrzebuje odkwaszenia. Jak to zrobić? Przejść na odpowiednią dietę.

1) Odstaw albo ograniczaj spożycie: mięsa, wędlin, produktów nabiałowych, jajek, białego pieczywa, słodyczy, dżemów, białego cukru, kawy, herbaty, alkoholu. Zrezygnuj z palenia papierosów i staraj się unikać stresu.

2) Jedz jak najwięcej warzyw, szczególnie zielonych. Pamiętaj, żeby gotować je na parze albo w jak najmniejszej ilości wody, gdyż dzięki temu nie stracą swoich cennych wartości odżywczych. Sięgnij po kapustę kiszoną i chrzan. Wprowadź do swojego jadłospisu także spore ilości owoców, najlepiej grejpfrutów, arbuzów, kiwi. Mogą to być owoce suszone, ale przy ich zakupie należy zwrócić uwagę, czy nie zawierają dwutlenku siarki (konserwant). Wprowadź do jadłospisu kaszę gryczaną niepaloną białą oraz kaszę jaglaną. Zamiast ryżu białego wybierz ryż brązowy.

3) Pij dużo wody mineralnej niegazowanej (ok. 2,5 litra dziennie) i ziołowe herbatki (np. z kwiatu lipy, kopru włoskiego, z mięty). Jeśli jesteś uzależniony od kawy, wybierz kawę zbożową. Z warzyw i owoców możesz sobie przygotowywać pyszne koktajle i soki. Dodawaj do nich siemię lniane, pestki dyni lub płatki owsiane. Cukier zastąpi miodem.

Znacie jakieś inne osoby? Często odkwaszacie swój organizm?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dlaczego kobiety zdradzają

Kobieta zdradza najczęściej z nieco innych powodów niż mężczyzna. Obie płcie różnią się przecież od siebie podejściem do wielu spraw i wrażliwością na nieco inne bodźce zmysłowe. Kobiety odmiennie niż mężczyźni podchodzą także do spraw seksu, co nie oznacza, że jest on dla nich mniej ważny. Zwykło się mianowicie uważać, że kobiety posiadają raczej monogamiczną naturę, dlaczego więc zdradzają swoich partnerów?

Podatek od sprzedaży mieszkania

Podatek od sprzedaży nieruchomości (mieszkania, także spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania) jest unormowany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, zaś sprzedaż mieszkania jest traktowana jako źródło przychodu osoby fizycznej. Sprzedający mieszkanie zapłaci podatek dochodowy w związku ze sprzedażą mieszkania, zaś najczęściej kupujący pokryje koszty podatku od czynności cywilnoprawnych w trakcie podpisania umowy z notariuszem, który wynosi równowartość 2% wartości kupowanej nieruchomości.

Zobacz też

Sumak octowiec – pielęgnacja i uprawa

Sumak octowiec (Rhus typhina) to niewielkie drzewo liściaste. Posiada płasko zaokrągloną koronę. Jego egzotyczny wygląd decyduje o tym, że jest z powodzeniem wykorzystywany w ogrodach i nasadzeniach zieleni miejskich.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: