Dieta Magnez w jedzeniu - działanie

Magnez w jedzeniu – działanie

-

Magnez, obok wapnia, potasu czy fosforu, stanowi jeden z głównych minerałów, jaki powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi w dawkach setek miligramów codziennie. Magnez stanowi podstawowy budulec naszych kości, mięśni oraz ważnych komórek i płynów. Jak wszystkie minerały magnez nie jest produkowany w naszym organizmie, dlatego powinniśmy dbać o to, by nasza codzienne dieta dostarczała nam wystarczających ilości magnezu, by sprostać codziennemu zapotrzebowaniu.

Przede wszystkim magnez stanowi o formowaniu się tkanki kostnej. Dwie trzecie dostarczanego magnezu ma za zadanie budowanie i wzmacnianie struktury naszych kości. Magnez, pełniąc tę rolę w naszym organizmie, działa na dwa sposoby. Po pierwsze staje się bezpośrednio, wraz z wapniem i fosforem, materiałem budulcowym. Po drugie magnez formuje się na powierzchni kości nie stając się wcale jej budulcem, a jedynie stanowi swego rodzaju rezerwę na czarną godzinę. Kiedy nie przestrzegamy odpowiedniej diety i dostarczamy zbyt małą ilość magnezu naszemu organizmowi, wówczas rezerwa zostaje zużyta.

Magnez, ramię w ramię z wapniem, stanowią także o naszym stanie mięśni i nerwów. W wielu komórkach nerwowych magnez pełni rolę blokady. Tak długo, jak organizm zaopatrzony jest w odpowiednie ilości magnezu, ten blokuję wapno przed za szybkim dostaniem się do komórek nerwowych i aktywowaniem nerwów. Blokada, jaka wytwarza jest przez magnez, pozwala na zrelaksowanie się nerwów. Kiedy w naszym organizmie jest za mało magnezu, wówczas nasz układ nerwowy może działać zbyt aktywnie, a co za tym idzie, wysyłać za dużo informacji do mięśni, które stają się zbyt napięte. W ten sposób niedobór magnezu prowadzi do powstawania skurczy mięśni czy do ich zmęczenia.

Ponieważ magnez pełni wiele ważnych funkcji w organizmie, jego niedobór wiąże się z różnego rodzaju problemami. Przede wszystkim są one związane z mięśniami i układem nerwowym. Takie objawy, jak zmęczenie i skurcze mięśni, arytmia serca, przyspieszone bicie serca wskazują na niedobór magnezu. Podobnie słabe kości, a nawet nadciśnienie, bóle głowy, wymioty, brak apetytu czy depresja.

Uwaga!

Magnez stanowi jeden z najważniejszych niezbędnych naszemu organizmowi minerałów, dlatego warto zadbać o to, by nasza codzienna dieta dostarczała nam go w odpowiedniej ilości. Wówczas będziemy się cieszyć mocniejszymi kośćmi, układ nerwowy i mięśnie będą działać sprawnie, podobnie jak i układ krążenia.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułZgaga – domowe sposoby
Następny artykułSposoby na nadciśnienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie są systemy oceny pracowników?

Oceny okresowe pokazują pracownikom, jakie zachowania i działania są dobrze widziane przez pracodawcę. Z kolei szefowie zyskują wiedzę o kwalifikacjach, umiejętnościach, czy możliwościach rozwoju pracownika.

Jak poderwać dziewczynę?

Męskich sposobów na poderwanie kobiety są całe setki. Mężczyźni są swego rodzaju ekspertami w zdobywaniu kobiecych serc, a co więcej, przychodzi im to w większości przypadków z prawdziwą łatwością. Jednak bez względu na mnogość męskich sposobów i technik na poderwanie i zainteresowanie sobą kobiety, istnieje kilka podstawowych metod bez których żaden flirt nie będzie udany.

Zobacz też

Jak zarobić na robieniu zdjęć?

W dzisiejszych czasach fotografia jest wszechobecna. Wszędzie wiszą billboardy ze zdjęciami, fotografie ozdabiają każdą gazetę czy czasopismo, ulotki które lądują pod naszymi drzwiami czy w skrzynkach na listy, wizytówki, strony internetowe i inne pola eksploatacji. Ktoś musiał zrobić te zdjęcia, a ktoś kto ich potrzebował, musiał zapłacić za tę usługę.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: