Cytryna i trawienie

Wodę z sokiem cytryny do swojej diety powinny włączyć osoby, które mają problemy trawienne, np. cierpią na zgagę, wrzody bądź mają kłopoty z wypróżnianiem. Cytryna pomaga także znormalizować odczyn pH w żołądku i zapobiega zakwaszeniu organizmu, bo ma odczyn zasadowy. Wspomaga też pracę wątroby.

Cytryna i infekcje

Cytryna ze względu na bogactwo witaminy C ma właściwości wzmacniające i wspomaga pracę układu odpornościowego. Zalecana jest profilaktycznie w okresie przeziębień i zachorowań na grypę. Woda z cytryną może być używana także jako płukanka w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej.

Cytryna i skóra

Cytryna ma pozytywny wpływ na stan naszej skóry. Przyspiesza gojenie ran, krzepnięcie krwi oraz – stosowana również zewnętrznie – wspomaga nas w walce z przebarwieniami, zaskórniakami i trądzikiem. W przypadku ukąszeń mieszanka soku cytrynowego i skrobi kukurydzianej łagodzi swąd. Cytryna zawiera także przeciwutleniacze, które hamują proces starzenia się skóry.

Cytryna i krążenie

Cytryna jest jednym z tych owoców, które zawierają dużo potasu, dlatego powinny po nią sięgać osoby z nadciśnieniem. Wspomaga również pracę serca i wzmacnia naczynia krwionośne (m.in. zapobiega powstawaniu siniaków czy krwawieniu dziąseł) oraz przeciwdziała miażdżycy.

Cytryna i odchudzanie

Cytryna zawiera substancję zwaną pektyną, która zwalcza uczucie głodu. Przyspiesza także samooczyszczanie organizmu z toksyn, dlatego jest zalecana osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Wielu dietetyków proponuje rozpoczęcie dnia szklanką wody z sokiem z cytryny.

Próbowaliście?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here