Wybierając makijaż do takiej kreacji, kieruj się przede wszystkim okazją, na jaką zamierzasz ją ubrać. Mocniejszy makijaż wybierz na wesele lub studniówkę, a delikatniejszy do pracy lub na randkę.

Do miętowej sukienki zdecydowanie odradza się wyraziste, kontrastowe kolory. Mięta sama w sobie silnie przyciąga wzrok i nadmiar kolorów może skończyć się efektem pstrokacizny i przesady.

Zobacz kilka przykładowych makijażów do miętowych sukienek.

Makijaż do sukienki miętowej
http://www.taringa.net

Podobnie jak Katy Perry, można podkreślić oczy wyrazistą czarną kreską i dramatycznie długimi, sztucznymi rzęsami. To propozycja dla osób, które lubią mocne akcenty i chcą, i nie boją się wyróżnić. Makijaż oka w tym wypadku skupia się najbardziej na jego obrysie, konieczny tu będzie dobry eyeliner i pogrubiający tusz do rzęs! Przy tak mocnym makijażu dobrze, aby usta pozostały delikatne, w innym wypadku możemy narazić się na przesadę.

Makijaż do sukienki miętowej 2
http://trend911.com

Inna możliwość to postawienie na odcienie brązu, złota i miedzi. Doskonale wpasowują się w taki typ urody, jaki prezentuje Diane Kruger, a makijaż w tych kolorach nie jest ani za mocny, ani zbyt delikatny. Aktorka dobrała do niego szminkę w neutralnym, ale wyrazistym kolorze. Dzięki temu usta nie znikają na tle twarzy i są ładnie podkreślone. Całość wygląda spójnie, elegancko i wspaniale podkreśla walory delikatnej sukienki.

Makijaż do sukienki miętowej 3
http://www.popsugar.com

Kolejna propozycja neutralnego makijaż do miętowej sukienki. Dzięki temu nic nie odwraca uwagi od oszałamiającego odcienia kreacji. Zwróćmy uwagę także na to, że Heidi Klum pamiętała o starym, sprawdzonym triku na rozpromienienie i powiększenie oka – mowa o zastosowaniu jasnej kredki na linii wodnej dolnej powieki. Delikatna, cielista szminka kieruje całą uwagę na oczy. To strzał w dziesiątkę, gwarantujący świeży, naturalny wygląd z makijażem, który nie przytłacza!

Makijaż do sukienki miętowej 4
http://www.indianvanitycase.com

W przeciwieństwie do pozostałych propozycji w powyższym makijażu akcent położony jest na usta. Mięta doskonale komponuje się z różem, warto więc po taką szminkę sięgnąć. Doda ona całej stylizacji bardziej dziewczęcy, figlarny wygląd. Ożywi makijaż. Makijaż ten polecam zwłaszcza młodym, wesołym dziewczętom.

Makijaż do sukienki miętowej 5
http://www.pinterest.com

Makijaż w złocie będzie świetnym wyborem do miętowej sukienki. To świetny wybór np. na studniówkę. Jak go zrobić?

1. Zacznij od nałożenia na całą powiekę bazy pod cienie i dokładnego jej roztarcia.
2. Nałóż na całą powiekę ruchomą cielisty, perłowy cień.
3. Załamanie powieki podkreśl szarobrązowym cieniem i rozetrzyj go dokładnie do wewnątrz. Na ruchomą powiekę oraz wewnętrzny kącik oka nałóż cień w kolorze złotym.
4. Ciemniejszym cieniem podkreśl również zewnętrzny kącik dolnej powieki.
5. Na górnej powiece namaluj kreskę eyelinerem lub czarną kredką, dolną powiekę podkreśl kredką na całej długości linii wodnej.
6. Wytuszuj dokładnie rzęsy.

Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here