Dziecko Co do picia dla niemowlaka?

Co do picia dla niemowlaka?

-

Chyba najlepsza do picia wydaje się być woda. Oczywiście niegazowana i z niską zawartością minerałów. Dobrze jest, gdy maluszek lubi pić wodę, nawet jeśli dosładzaną na początku glukozą (można stopniowo zmniejszać jej ilości, by w efekcie zaprzestać dosładzania). Woda bowiem nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale jej picie jest niezwykle potrzebne zwłaszcza w przypadku biegunek i problemów żołądkowych. Wodę, nawet prosto z butelki, powinno się uprzednio przegotować i ostudzić. Trzeba pamiętać, że wody smakowe nie są dobrym napojem dla dzieci. Dużo w nich cukru, sztucznych aromatów i barwników.

Niemowlętom można podać do picia również soki w butelkach. Oferta na półkach sklepowych jest bardzo bogata. Rodzice sięgają przede wszystkim po soki owocowe. Zaspokajają pragnienie, do wyboru są soki o różnych smakach, zagęszczone i klarowne. Oczywiście najlepsze są soki przygotowane tylko z owoców, a nie z koncentratów. Warto więc sięgać po napoje przeznaczone dla niemowląt. Maluchy nie powinny jednak wypijać ich zbyt dużo z uwagi na kaloryczność. Może się zdarzyć, że dziecko nie za chętnie spożywa posiłki ze względu właśnie na soki. Dietę można urozmaicić sokami warzywnymi. Jest to dobrym rozwiązaniem, gdy dziecko nie przepada za warzywami.

Napoje warto również samodzielnie przyrządzać w domu. Ze świeżych owoców (ewentualnie z mrożonych) najczęściej przygotowuje się kompot. Niestety podczas gotowania ginie sporo witamin, dlatego też nie należy robić tego zbyt długo. Ponadto można spróbować przygotować koktajle mleczne, również z dodatkiem owoców. W zależności od wieku malca bazują one na mleku lub jogurcie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet soki przygotowywać samodzielnie. Potrzebna będzie sokowirówka i owoce z pewnego źródła (niepryskane).

Dzieci zazwyczaj chętnie piją specjalnie dla nich przeznaczone herbatki owocowe. Nie trzeba ich dosładzać, a przygotowanie nie zabiera dużo czasu. Na korzyść niektórych herbatek działają ich specjalne właściwości, głównie w kłopotach z brzuszkiem.

Uwaga!

Pamiętajmy, że chyba najgorszym wyborem dla niemowląt są napoje gazowane. Ich brzuszki nie są do tego przystosowane.

A co Wy najczęściej dajcie do picia swojemu Maluszkowi? Dajcie znać.

Anna Chmielewska

Anna Chmielewska – pedagog szkolny, trener szybkiego czytania oraz – przez pewien czas – nauczyciel wspierający w integracyjnym oddziale zerowym. Dodatkowo ukończyła studia z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej. Współpracowała z jednym z serwisów edukacyjnych, pisząc artykuły dla rodziców oraz tworząc karty pracy dla maluchów i uczniów.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od zawsze lubiłam pomagać. Czynnie angażowałam się w działania woluntarystyczne, zwłaszcza w  pomoc rodzinom z problemem alkoholowym. Po studiach rozpoczęłam pracę w szkole i tak zostało do dziś. Obecnie pracuję w szkole z oddziałami integracyjnymi, co jest dodatkowym wyzwaniem dla pedagoga. Lubię to, co robię, ale jednocześnie szukam nowych wyzwań. Jako trener szybkiego czytania poszerzam możliwości ludzkiego mózgu, a pisząc artykuły w serwisach, dzielę się tym, co wiem.

Odskocznią od życia zawodowego są dla mnie książki oraz zacisze domowe, zapach namiętnie pieczonych ciast i aromat świeżo zaparzonej kawy. No i rozmowy przy stole – o marzeniach, pragnieniach i nadziejach.

Od kilku miesięcy odnajduję szczęście w macierzyństwie, w odkrywaniu świata przez cudowną małą istotkę. Życie nabiera  innej jakości, już nie trzeba tak się śpieszyć...

Pisanie jest dla mnie pasją, zamykaniem w słowa własnych doświadczeń, wiedzy i myśli. Jest spotkaniem z czytelnikami, ale też z samą sobą...

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak stworzyć umowę o dzieło?

Umowa o dzieło jest prawdopodobnie jedną z najczęściej wykorzystywanych umów, przy różnych drobnych usługach pomiędzy osobą fizyczną, a pracodawcą.

Jak zaplanować lekcję angielskiego z dzieckiem?

Brakuje Ci pomysłów jeśli chodzi o planowanie domowych zajęć? Lepiej trafić nie mogłeś! Poniżej przeczytasz o tym, z jakich elementów powinna się składać idealna lekcja języka angielskiego.

Zobacz też

Wniosek o wpis do KRS

Po podjęciu decyzji o prowadzeniu działalności gospodarczej, będziemy zmuszeni zgłosić naszą firmę do Krajowego Rejestru Sądowego. Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym Z dnia 20 sierpnia 1997 (t.j. DZ.U 2007.168.1186), wprowadza zasadę, zgodnie z którą złożenie wniosku musi nastąpić do siedmiu dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: