Dziecko Jaka muzyka dla niemowląt?

Jaka muzyka dla niemowląt?

-

Stąd bardzo istotne jest, by obywać dziecko ze światem dźwięków już od maleńkości. Ważne, by serwować niemowlakowi kompozycje zróżnicowane, które rozwiną je zdolności i słuch. Sami nie musimy ich wybierać – wystarczy sięgnąć po dostępne w sprzedaży składanki bądź dedykowane maluchom płyty.

Jedną z najpopularniejszych jest „Muzyka Bobasa” holenderskiego kompozytora Raimonda Lapa. To nie jest zwykły projekt muzyczny, a efekt kilkuletnich studiów nad reakcjami niemowląt na muzykę. W efekcie powstał zbiór utworów łączący w sobie odgłosy natury z rozmaitymi stylami muzycznymi i sposobami ich wzajemnego łączenia. Dziecko słuchające tego typu muzyki szybciej wypoczywa, jest weselsze, itd.

Równie dobry wpływ na rozwój (nie tylko muzyczny) dziecka będzie mieć muzyka relaksacyjna oraz klasyczna. Wiadomo nie od dziś, że zwłaszcza ta druga, działa korzystnie na nasz umysł. Jeżeli nie wiesz, które konkretne utwory puszczać swojemu maluchowi i nie chcesz przestraszyć go „Bolero”, z pomocą ponownie przyjdzie Raimond Lap, który poza nieocenioną „Muzyką Bobasa” przygotował także tego typu wybór pod tytułem „Klasyka Bobasa”, gdzie znajdują się między innymi: „Sonata księżycowa”, „Dla Elizy”, „Oda do radości” czy „Ave Maria”.

Ostatnim zbiorem przydatnych utwór wyselekcjonowanych przez Holendra są „Usypianki Bobasa” i po nie również warto sięgnąć, aczkolwiek spośród płyt z kołysankami można wybierać godzinami, gdyż oferta jest naprawdę bogata. Ci, którzy chcieliby zaszczepić w maluchach miłość do konkretnych gatunków muzycznych, mogą zaprezentować im składanki w stylu „Jazz for Kids” itp. lub konkretne swoje ulubione płyty.

Uwaga!

Ważne, by była to muzyka spokojna, relaksująca, a przy tym ciekawa. Nie trzeba się bać, że puścimy dziecku coś nieodpowiedniego i spokojnie możemy włączyć do repertuaru te utwory, które nam samym pomagają się zrelaksować i wypocząć.

Jakie utwory lubiły Wasze dzieci tuż po porodzie? Podajcie nam tytuły.

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ukryć grube łydki?

Nogi to ważna część kobiecej figury. Dzięki odpowiednio dobranym fasonom, panie o grubszych łydkach mogą odkrywać te partie ciała. Dobrze będą prezentowały się między innymi w długich kozakach i szerokich spodniach.

Co to jest benchmarking?

W dzisiejszych czasach poszukiwanie oryginalnych rozwiązań bywa czasochłonne i kosztowne. Nie każda firma aspiruje także do uzyskania pozycji lidera rynkowego poprzez wdrażanie innowacji.

Zobacz też

Przyczyny obrzęków

Obrzęki definiuje się jako zwiększenie objętości pozanaczyniowego płynu pozakomórkowego, które ujawnia się typowymi zmianami skóry i tkanki podskórnej. Przyczyn wywołujących obrzęki może być bardzo wiele.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: