Dziecko Jaka muzyka dla niemowląt?

Jaka muzyka dla niemowląt?

-

Stąd bardzo istotne jest, by obywać dziecko ze światem dźwięków już od maleńkości. Ważne, by serwować niemowlakowi kompozycje zróżnicowane, które rozwiną je zdolności i słuch. Sami nie musimy ich wybierać – wystarczy sięgnąć po dostępne w sprzedaży składanki bądź dedykowane maluchom płyty.

Jedną z najpopularniejszych jest „Muzyka Bobasa” holenderskiego kompozytora Raimonda Lapa. To nie jest zwykły projekt muzyczny, a efekt kilkuletnich studiów nad reakcjami niemowląt na muzykę. W efekcie powstał zbiór utworów łączący w sobie odgłosy natury z rozmaitymi stylami muzycznymi i sposobami ich wzajemnego łączenia. Dziecko słuchające tego typu muzyki szybciej wypoczywa, jest weselsze, itd.

Równie dobry wpływ na rozwój (nie tylko muzyczny) dziecka będzie mieć muzyka relaksacyjna oraz klasyczna. Wiadomo nie od dziś, że zwłaszcza ta druga, działa korzystnie na nasz umysł. Jeżeli nie wiesz, które konkretne utwory puszczać swojemu maluchowi i nie chcesz przestraszyć go „Bolero”, z pomocą ponownie przyjdzie Raimond Lap, który poza nieocenioną „Muzyką Bobasa” przygotował także tego typu wybór pod tytułem „Klasyka Bobasa”, gdzie znajdują się między innymi: „Sonata księżycowa”, „Dla Elizy”, „Oda do radości” czy „Ave Maria”.

Ostatnim zbiorem przydatnych utwór wyselekcjonowanych przez Holendra są „Usypianki Bobasa” i po nie również warto sięgnąć, aczkolwiek spośród płyt z kołysankami można wybierać godzinami, gdyż oferta jest naprawdę bogata. Ci, którzy chcieliby zaszczepić w maluchach miłość do konkretnych gatunków muzycznych, mogą zaprezentować im składanki w stylu „Jazz for Kids” itp. lub konkretne swoje ulubione płyty.

Uwaga!

Ważne, by była to muzyka spokojna, relaksująca, a przy tym ciekawa. Nie trzeba się bać, że puścimy dziecku coś nieodpowiedniego i spokojnie możemy włączyć do repertuaru te utwory, które nam samym pomagają się zrelaksować i wypocząć.

Jakie utwory lubiły Wasze dzieci tuż po porodzie? Podajcie nam tytuły.

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kim jest psychopata?

Nieumiejętność odczuwania strachu, brak empatii, nieumiejętność odczuwania wstydu i winy oraz zwiększona potrzeba osiągnięcia zamierzonych celów, które prowadzą do spełnienia, tym właśnie wyróżnia się psychopata. Jednak nie jest to człowiek chory psychicznie, jest absolutnie zdrowy w rozumieniu przepisów prawa i psychiatrii. To co robią psychopaci w życiu to ich wolny wybór.

Obliczanie wartości teoretycznej kontraktu terminowego

Teoretyczna wartość kontraktu tzw. fair value jest teoretyczną wyceną wartości kontraktu. W jaki sposób prawidłowo wycenić tę wartość i z jakich elementów się składa końcowa teoretyczna wartość? Najpierw należy wyjaśnić, że wartość teoretyczna kontraktu to nie to samo co wartość instrumentu o który jest oparty.

Zobacz też

Crash pady – co to, do czego służą, jak zamontować?

Crash pad to nazwa elementu zabezpieczającego motocykl przed skutkami zniszczeń, jakie mogą nastąpić w momencie wypadku na drodze i ślizgania się motocykla po asfalcie. Fizycznie jest to wystający z boku motocykla pręt, solidnie zamocowany głównie do ramy motocykla, który podczas takiego wypadku, zwanego potocznie szlifowaniem, stanowi barierę oddzielającą plastikowe owiewki, dekle silnika lub ramę od asfaltu, chroniąc je przed otarciem i zniszczeniem.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: